Een helder, zangerig 24 Fabriek Katjang Pedis heropend na brand Akkoord haven dichtbij MARCUSSENORGEL Veertigjarig kerkinstrument heeft volgens organist Open in oktober Autobedrijf Tholen B.V. verkoop onderhoud tuning aircoservice Mijd de auto die u nodig hebf, wanneer u hem nodig hebl f Autoverhuur Jazz tussen rozen Trio linden wordt vervangen VIDEO zaterdag 18 september 2010 B Kinderdagverblijf en buitenschoolse opvang-PUJS V. is een bekende naam in de Zeeuwse kinderopvang. Vanaf maart 2010 kan ook Goes gebruik maken van onze 'koninklijke' opvang. Er komt een nieuwe locatie in de Beatrixlaan. Schrijf uw kind nu in! Kinderdagverblijf Baby's en peuters van 0 tot 4 jaar krijgen bij Juultje een huiselijke, gezellige omgeving waar je je veilig kunt ontwikkelen. Met veel uitdaging, speelgoed én liefde. Buitenschoolse Opvang-Plus (i.s.m. T-Care) Voor kinderen met psychiatrische problemen. Na schooltijd begeleiden ervaren leidsters je spelenderwijs in je ontwikkeling. Juultje is het hele jaar open Van 06.30 tot 19.00 uur. PearywegÊ GOES Tel: 0113-561812 Web: www.vermeulenautoverhuur.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl Heb je even?", infor meert Arno van Wijk als je hem vraagt wat de karak teristieken van het Goese Marcussen-orgel zijn. Het orgel beleeft dit jaar het veertigste bestaansjaar in zijn huidige vorm. Na tien maanden als de vaste be speler van het orgel in de Grote Kerk in Goes spreekt hij met grote waardering over zijn instrument. Het was wel even wennen: van het orgel uit 1786 uit de Zaltbom- melse Sint Maartenskerk stapte Van Wijk in november 2009 over naar het orgel dat de Deense orgel bouwer Marcussen in 1970 con strueerde met gebruikmaking van enkele pijpen van het originele or gel dat de Brit William Deakens in 1643 bouwde. „Vergelijk het met het rijden in een Open Kadett en dan overstappen in een Volvo V50," schetst Van Wijk laconiek. Met drie klavieren en drieënveer tig registers is het orgel van de Goe se Grote Kerk het grootste in Zee land. In Zierikzee staan nog twee Marcussenorgels, beide in gebruik genomen op dezelfde dag in 1964; in de Gasthuiskerk en de Willibror- duskerk. Landelijk gezien is het or gel een middelgroot instrument. „Het Marcussenorgel in de Sint Laurenskerk in Rotterdam, het door Lilian Dominicus SINT-MAARTENSDIJK - Ruim een jaar na de grote brand is gisteren in Sint-Maartensdijk pindafabriek Katjang Pedis gisteren officieel her opend. Medio juni 2009 ging het bedrijf in vlammen op; het duurde vijf da gen voordat de brand eindelijk was geblust. De rook was tot ver over de einder te zien en bewo ners zaten lange tijd in de stank en de rook. De brand verwoestte het onderkomen van tien bedrijven aan de Nijverheidsweg Een olieachtige substantie in pin daverwerkingsfabriek Katjang Pe dis, gevestigd in het bedrijfsverza melgebouw, bemoeilijkte het werk van de brandweer. Blussen had geen zin, stelde brandweercom mandant Koos de Feijter van de ge meente Tholen. Want alles wat je op vijftigduizend liter olie spuit, loopt er immers met dezelfde gang weer af Omdat de lokale fanfare Euterpe door de brand meerdere instru menten in rook zag opgaan, werd tijdens de heropening van Katjang Pedis een actie gehouden. In plaats van geschenken vroeg de di rectie om giften voor het instru mentenfonds. Hoeveel deze inzamelingsactie heeft opgeleverd, was gisteravond nog niet bekend. En niet afs u hem niet nodig hebt! Vi, ^AVermeulen Mobiliteitsoplossingen voor particulier én bedrijf I BROUWERSDAM - Het college van bur gemeester en wethouders van de ge meente Schouwen-Duiveland hoopt binnenkort een intentieverklaring te tekenen over de komst van de Jachtha ven van de Toekomst, die aan het Schouwse deel van de Brouwersdam moet komen. Dat laat het college weten in ant woord op schriftelijke vragen van de CDA-fractie. Met het tekenen van de overeenkomst worden echter nog geen besluiten genomen. In de verkla ring is geborgd dat er een aantal mo menten komen waarop de gemeente raad zich uit kan spreken over de in houd van het plan. Ook informeerde het CDA of de gemeente een publiek/private samenwerking aan gaat. Dat is volgens het college niet het geval. Het college laat verder we ren dat met de intentieovereenkomst meer duidelijkheid ontstaat over de kosten. KLOETINGE - Drie uit de kluiten gewassen linden aan de Oostkeure in Kloe- tinge komen eind dit jaar aan hun einde. Na klachten van bewoners dat de bomen hinder veroorzaken (schaduw, bladluizen, takken tegen gevels), laat de gemeente ze vervangen door leilinden. Bij de huidige linden was dat in dertijd vergeten, waardoor ze nu fors zijn. foto Izaak Verkeste Het Antwerps Kathedraalkoor zong gisteravond met het Marcussen-orgel op de slotavond van het festival rond het Kijk voor 1700 video's, waaronder die van een minuut gratis winkelen bij Kruidvat, op www.pzc.nl/video TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl KATS - Kwintet Jazzebel speelt op zaterdag 18 september om 14.00 uur in de Zeeuwse Rozentuin in Kats. Het repertoire bestaat uit interpre taties van bekende en minder be kende jazzstandards en eigen com posities. WBWiffWiWWi WiWriy"Tinwiw»anMfgira 111 —iiniiiiii

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66