Leon en Melanie zeeland 123 voor het hele gezin zij De honger naar publicatie is groot bij Zeeuwse schrijvers en dichters A AutoTeam.nl VIRIT Nieuwe rouwverwerkingsgroep Taptoe op de Grote Markt in Goes Plan starterswoningen Ellewoutsdijk afgeblazen vanwege aanloopkosten Zeeuwen" heeft staar Actief Ontspannen Fysiotherapiepraktijk "Mazzinilaan" voel je v r i j Premium occasions: ALTIJD 2 JAAR GARANTIE zaterdag 18 september 2010 'Het is echt puzzelen, we nemen woordenboek, encyclopedie en een atlas mee. We letten op spelfouten. Het is lol, maar je wilt ook echt van elkaar winnen' AA, A ük.50' Dankzij het Mobiel Operatieteam Vlissingen-Amboti heeft zij het licht teruggekregen in haar ogen. Zij had deze ingreep nooit zelf kunnen betalen. Helpt U ook SSVA helpen? Meer informatie over SSVA: www.vlissingen-ambon.nlj 4-9 oktober 2010 Stee ooit in een zelfgegraven kuil. Had hij een verbodsbord voor een bepaalde lengte voertuigen omge zet in een breedteverbod. Een uit zetter van een bevriende vereni ging vond dat een gouden vondst en leende het bord voor een oriën- tatierit. „Toen ik die rit reed, trap te ik in mijn eigen rotbord..." goes - Jeugdcorps Confetti houdt op vanavond van 19.00 tot 22.00 uur een Taptoe op de Grote Markt in Goes. Op het programma staan, naast Confetti zelf, de Jeugd Rijnmond band uit Schiedam, de Deltaband uit Vlissingen, Drumfanfare Excel sior en hun jeugdafdeling The Mu sic 8t Showkids uit Rotterdam. De taptoe is gratis toegankelijk. Niet met een grote overdekte tribu ne zoals vroeger, maar rondom zul len wel dranghekken staan. Het wedstrijdformulier moet rietjes worden ingevuld. Bom, Antoine Baert, penningmeester Rinus van Stee, Michelle van de Bos- In de C-klasse krijgt de winnaar per piloot van Antoine Baert. foto's Ronald den Dekker rit een beker. door Claudia Sondervan wissenkerke - Het wordt niet één Snuffelhoek Zeeland, het worden er twee. „Als we ruim boven de tweehonderd pagina's komen, moeten we de bundel splitsen. An ders wordt het boek te duur", zegt Fiona Hack uit Wissenkerke, sa menstelster van een bundel verha len en gedichten van Zeeuwse au teurs. Ze verzamelde al 216 pagina's van 36 schrijvers en dichters. Die dien den korte verhalen en gedichten in, over alles wat hen bezighoudt: eigen belevenissen, thrillers, al dan niet in de Zeeuwse taal. „De verha len moeten kenmerkend zijn voor de schrijver. Jan Zwemer stuurde twee verhalen in het Zeeuws, want dat is zijn karakteristiek." De verhalen hoeven niet Zeeuws te zijn; de auteurs moeten wel een Zeeuws adres hebben. Bij de inzen ders zijn fantasyschrijver Wim Stolk ('WJ Maryson') uit Kats, maar ook een 93-jarige Zeeuws-Vlaming en een meisje dat een 'twitter-stijl' hanteert, somt Hack op. De Wissenkerkse wil 'sluimerend schrijverschap' in Zeeland een po dium bieden. Ze merkte met haar kinderboeken dat uitgevers en boekhandels amper te interesseren zijn. „Die print-on-demand-uitge- vers op internet - die drukken per verkocht exemplaar, red. - maken het nog moeilijker", stelt ze vast. „Boekhandels willen het gewoon niet hebben. De kwaliteit is te slecht." In Belgie vond ze een uit gever die eindredactie en nette druk verzorgt. Hack zoekt nog au teurs uit Zeeuws-Vlaanderen, Schouwen-Duiveland en, vooral, uit Tholen. „Van daar heb ik nog geen enkele inzender. Die wil ik er wel graag bij hebben." Inzendin gen mogen 3500 woorden ofwel vijf A4-vellen getypte tekst tellen. Inzenden kan nog tot 1 november: fionahack@zeelandnet.nl. ALGEMENE FYSIOTHERAPIE LYMFEDRAINAGE VOLGENS VODDER GEREGISTREERDE FYSIOTHERAPEUTEN, GECONTRACTEERD MET DE MEESTE ZORGVERZEKERAARS Mazzinilaan 14334 GK Middelburg, Tel: 0118 - 625 337 gsm: 06 153 043 58 Email: info@fVsiomiddelburg.nl Internet: www.fysiomiddelburg.nl goes - Stichting Palazzoli begint een nieuwe rouwverwerkings groep voor mensen die iemand met kanker hebben verloren. De groep komt vanaf half oktober onder leiding van twee ervaren rouwbegeleiders acht keer bij el kaar. Na ongeveer een half jaar is er een terugkomdag. Data in over leg met de deelnemers. Een groep bestaat uit minimaal vier en maxi maal tien personen. Deelname is mogelijk als de dierbare minimaal 6 maanden geleden is overleden. Opgave tot 20 september: 0113— 212936 of palazzoli@zeelandnet.nl. donderdag 7 oktober Ondernemerscafé met lezing van Annemarie van Gaal en speeddates met experts. Locatie: Amadore Hotel Arneville, Middelburg. Kijk op www.rabobank.nl/wnb voor het volledige programma en inschrijfmogelijkheden. Rabobank ellewoutsdijk - De bouw van drie starterswoningen met garage boxen, die waren gepland in de Commejanstraat in Ellewoutsdijk worden niet meer gebouwd. De initiatiefnemers hebben beslo ten bij nader inzien niet met de plannen verder te gaan, omdat de gemeente wel erg hoge kosten be rekent voor onderzoek naar de wij ziging van het bestemmingsplan. „De gemeente vraagt daar 20.000 euro voor, terwijl de uitkomst van het onderzoek niet zeker is", zegt Robert-Jan Traas, eigenaar van de grond. Op wethouder Marga Vermue komt Traas' verhaal 'vreemd over'. „Wij moedigen dit soort initatie- ven juist aan." Onderdeel van de Automotions Groep CHEVROLET

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65