PZC Bezuinigingen Reimerswaal nietsontziend Zeeland Onderwijsbijlage 2010 Oost(Sou)burg Tunnel bezint zich op acties bij incidenten Controle op fietsen in binnenstad almanak Tip? redactie@pzc.nl 24 en 25 22 en 23 BEGROTING Iedereen de klos Frietkar uit de Becel-reclame BEVELANDEN-THOLEN ,C. "De Zeeuwen" JUB1LEUMRIT zaterdag 9 oktober Thema: MBO HBO WO Adverteren? (076) 53122 77 Marcussenorgel klinkt al veertig jaar lang door Grote Kerk Goes Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Zaterdag 18 september 2010 - Hm MAC De Zeeuwen zorgt al zestig jaar voor denksport in de auto door Luc Oggel KRUININGEN - De bezuinigingen die de gemeente Reimerswaal de komende jaren wil doorvoeren, ra ken burgers, instellingen en de ei gen organisatie. Dat blijkt uit de concept-begroting 2011-2014. De afgelopen vijf maanden heeft een speciaal ingestelde bezuini gingscommissie, bestaande uit raads- en collegeleden en ambtena ren, de begroting minutieus door gevlooid. De voorstellen die er nu liggen, zijn vooral bedoeld om de nieuwe begroting sluitend te krij gen. Dat is een eis van de provin cie. In totaal moest er 1,3 miljoen euro worden gevonden. Voor 2014 prijkte aanvankelijk een tekort van zeven ton onder de streep. „Niet doordat we te veel uitgeven, maar omdat we worden gekort op on der meer de uitstroom van uitke ringsgerechtigden", zegt wethou der Hans de Kunder (CDA, financi ën). Bij de bezuinigingsvoorstellen is volgens De Kunder uitgegaan van het principe 'mensen gaan voor stenen'. „In bepaalde gevallen fun geren wij als vangnet, daar komen we niet aan." Verder wordt weinig ontzien. Toeristenbelasting, hon denbelasting, bouwleges en de kos ten voor een rijbewijs gaan om hoog, alsook de onroerendezaakbe- lasting (1 procent). Er zal worden gekort op subsidies voor amateur kunst en op schoolbegeleiding door onder andere het RPCZ. De centrale speeltuin, waar al jaren over is gepraat, verdwijnt in de ijs kast. Ook op openbaar groen wordt beknibbeld. Podium Rei merswaal in Rilland krijgt het flink voor de kiezen: het contract met Jacques Boonman wordt in 2013 niet verlengd en de subsidie op de kaartjes wordt afgebouwd. De gemeentelijke organisatie wordt niet overgeslagen. Daar moet in 2014 drie ton vandaan ko men. Doet dit al pijn, het kan nog wel eens veel erger worden. Rei merswaal kijkt de komende jaren tegen een verwachte bezuinigings operatie van structureel 3 miljoen euro aan. Dat is het gevolg van de forse korting op de uitkering uit het gemeentefonds, maar die is in deze bezuinigingsronde nog bui ten beschouwing gelaten. Als het aan B en W ligt, wordt de komende jaren ook een aantal fun damentele discussies gevoerd. Zo pleit De Kunder onder meer voor invoering van een vermogen stoets. „Het is toch krom dat je puur op basis van iemands inko men tonnen moet uitgeven om een woning aan te passen, terwijl diegene misschien nog wel een miljoen op een spaarrekening heeft staan? Daar mag je nu niet naar vragen, maar die discussie wil len we wel aangaan." GOES - Wie goed oplet bij de Becel-light reclame die de laatste tijd op de buis is, u weet wel: die meneer die al jaren hardloopt maar vooral dankzij de magarine op zijn brood nog kerngezond is, heeft hem al eens gezien. Pre cies dat frietkarretje staat sinds deze week op donder dag, vrijdag, zaterdag en zondag van het eind van de middag tot een uur of acht op het parkeerterrein van de Jumbo. „Er is maar één zo'n frietkraam in Nederland. Het is een Mercedes Hanomag. Mijn partner Wendy Paaimans en ik waren op slag verliefd", zegt Gerard Schilte uit Goes van Snack 1977. De kraam is vernoemd naar het bouwjaar van de kar. foto Izaak Verkeste Voor de bewuste reclame op Youtube, zoek op becel, light en tijdreis. WGGGNeR NieuwsMedia TERNEUZEN - De NV Westerschel- detunnel trekt lessen uit de langdu rige afsluiting van de tunnel ruim twee weken geleden. Er komt een onderzoek naar de openstelling van de calamiteitenweg langs Dow in Terneuzen bij een ernstig onge luk op de tunnelweg in Zeeuws-Vlaanderen. Autoverkeer dat naar West-Zeeuws-Vlaanderen moet, kan dan gebruik maken van deze route. Dat leidt dan tot min der druk op de wegen naar Terneu zen. Tunnelgebruikers verbaasden zich erover dat na een zwaar onge val op de tunnelweg ter hoogte van Hoek het verkeer van Borsele naar Terneuzen urenlang voor een gesloten tunnel moest wachten, terwijl de afslag Terneuzen direct na de tunneluitgang gewoon be schikbaar was. Veel kritiek was er ook op de gebrekkige informatie voorziening. GOES - Toezichthouders van de ge meente Goes controleren volgen de week extra streng op fietsen in het wandelgebied in de binnen stad. Het is na 11.00 's ochtends verbo den om te fietsen door de winkel straten, maar desondanks gebeurt dat regelmatig. Daarom wordt het toezicht vanaf maandag ver scherpt. Overtreders kunnen een bekeuring tegemoet zien. Voorafgaand aan de controles wordt geflyerd om de bezoekers van de binnenstad er op te atten deren. Ze zitten er allemaal klaar voor, de leden van de Protestants Christelijke Ouderenbond, afdelinq Oost-Sou burg. Als regelmatige gebruikers van het openbaar vervoer willen ze wel eens weten hoe die ov-chipkaart - alweer zo'n nieuwigheid! - in de praktijk van alle dag werkt. Twee sprekers hebben zich bereid ver klaard de PCOB-leden in te wijden in de geheimen van de vervanger van de nationale strippenkaart. De eerste spreker vult de tijd tot de pau ze. Het wachten is op spreker nummer twee. Hij meldt zich even later per te lefoon. „Ik heb me vergist", laat hij ietwat besmuikt weten. „Ik dacht dat ik naar Oostburg moest en daar ben ik nu." Een bezoekster reageert alert: „Daar is hij nooit met het openbaar vervoer naartoe gegaan!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63