sport|35 Wijnaldum volgt altijd zijn gevoel 'Evander maakte de fitste indruk in Suriname' Talentvolle broer speelt bij AZ FEYENOORD-AJAX Feyenoord bindt morgen de strijd aan met aartsrivaal Ajax. Georginio Wijnaldum zal ook in De Klassieker weer zijn gevoel volgen. Been hoopt tegen Ajax over doelman Van Dijk te kunnen beschikken zaterdag 18 september 2010 Ciliano (foto), de 21 maanden jongere broer van Georginio Wijnaldum, be hoort tot de eerste selectie van AZ. De broers speelden in het verleden alle bei bij Sparta. Georg/n/o: „Qua uiterlijk lijken we heel veel op elkaar, maar als voetballers niet echt. Ciliano is een verdediger en speelt vooral als links back. Als we elkaar zien, bespreken we onze wedstrijden. Maar we besteden vooral tijd aan elkaar en laten het voetbal dan liever even links liggen." door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Soms is daar ineens dat sprongetje in de lucht, gevolgd door een schreeuw gevuld met frustratie en veelzeggende armge baren. Als het niet loopt zoals hij vindt dat het moet lopen, houdt Georginio Wijnaldum zijn onge noegen niet alleen voor zichzelf Toch zijn het vrij zeldzame uitspat tingen van de Feyenoorder, die een onvoorwaardelijke liefde voor de bal heeft. „Ik doe alles op ge voel", vertelt Wijnaldum. „Van druk heb ik nog nooit last gehad." Hij mag zich nog altijd de jongste debutant in de historie van de Rot terdamse club noemen. Op 8 april 2007 is hij 16 jaar en 148 dagen oud als Erwin Koeman hem tegen FC Groningen het veld instuurt. Drieënhalf jaar later is Wijnaldum nog altijd maar 19, maar wordt hij als één van de bepalende spelers gezien. Zelf is hij niet zo bezig met die rol. „Zo voel ik het niet. Ik pro beer altijd plezier te hebben. En als ik dat heb, gaat alles vanzelf. Ik denk nooit na over wat mensen van mij verwachten." Hij zegt een bloedhekel aan verlie zen te hebben. „Zoals afgelopen zondag tegen NAC, dan ben ik echt chagrijnig. Ik wil dan dat zo'n dag zo snel mogelijk voorbij is. Geef me maar een nieuwe wed strijd en dus een nieuwe kans om te winnen." Zoals het duel van morgen tegen Ajax. De Kuip zal op haar grond vesten trillen, de hoop onder de Feyenoord-fans zal weer voelbaar zijn, maar de afgelopen jaren heeft Feyenoord weinig uit kunnen rich ten tegen de aartsrivaal. De dubbe le bekerfinale, waarin Feyenoord volstrekt kansloos was, ligt nog vers in het geheugen. Wijnaldum: „Dit zijn de wedstrij den die iedereen wil spelen. Het kwaliteitsverschil tussen Feye noord en Ajax was de afgelopen seizoenen wel vaak groot. Wij spe len dit seizoen geen Europees voet bal, Ajax speelt in de Champions League. Dat zegt wel iets. Het doet soms ook pijn, maar het blijft Feye- noord-Ajax. Deze wedstrijd kan ons ook verder helpen. Als wij als winnaars het veld afstappen, is dat goed voor het vertrouwen. Het kan het team een boost geven. Toen AZ twee seizoenen geleden kampioen werd, verloren ze de eer ste twee wedstrijden van het sei zoen. Maar daarna won AZ met 1-0 van PSV. Dat was hün boost." Een overwinning in De Klassieker die eigenlijk geen klassieker meer is, zou wel bij het wisselvallige ka rakter van het huidige Feyenoord passen. Volgens Wijnaldum is goed merkbaar dat zijn ploeg een gebrek aan ervaring heeft. „Neem de wedstrijd tegen NAC. Als je zelf niet scoort, moet je in ieder geval zorgen dat de tegenstander ook geen doelpunt maakt. De afgelo pen seizoenen hadden we met Roy Makaay, Kevin Hofland, Den ny Landzaat en Giovanni van Bronckhorst spelers die dat wel be grepen en ook aangaven. Ion Dahl Tomasson heeft dat ook, maar hij kan door een blessure nog steeds niet spelen." ROTTERDAM - Afgelopen maandag werd de voetbalwereld opgeschrikt door het nieuws dat Evander Sno tijdens het duel tussen Jong Vitesse/AGOW en Jong Ajax een hartstilstand had gekregen. Georgi nio Wijnaldum kent de Ajacied persoonlijk van Sno's tijd bij Feye noord en kwam hem deze zomer in Suriname opnieuw tegen. „Toen we daar uitgingen, zagen en spraken we elkaar", vertelt Wijnal dum. „Keivin Leerdam (Feye noord), Milano Koenders (NAC), Diego Biseswar (Feyenoord), Darl Douglas (Heracles) en Lorenzo Da vids (NEC) waren tijdens die pe riode ook allemaal in Suriname. Ik zag Evander trainen in het hotel en hij maakte van ons allemaal de fitste indruk. Het was heel warm en daardoor kon ik niet altijd trai nen. Maar Evander ging wél altijd trainen, met zijn oordopjes in, in de fitnessruimte." „Toen ik maandag hoorde wat er was gebeurde, voelde ik me met een heel slecht. Het is moeilijk te begrijpen, zo'n grote, fitte kerel. Aan het begin van het seizoen worden er van iedereen hartfilm- pjes gemaakt, maar toch gebeuren deze dingen nog." „Ik hoorde het maandagavond vrij snel van iemand die bij die wed strijd van Jong Ajax was en heb daarna alleen maar aan hem ge dacht. Ik heb ook Royston (Dren the) gebeld, hij wist nog van niets. We dachten allebei hetzelfde: als Evander het maar haalt en er goed uitkomt." Georginio Wijnaldum laat zijn glimlach zien nadat hij heeft gescoord voor Feyenoord. „Je moet met tegenslagen kunnen omgaan om beter te worden", weet de pas negentienjarige aanvaller. foto Ed Oudenaarden Hij omschrijft het huidige Feye noord als jong en gretig, het liefst vol op de aanval spelend. Maar, zegt Wijnaldum: „We hebben nog te vaak momenten dat we niet scherp genoeg zijn tijdens een wedstrijd. We moeten er eigenlijk allemaal staan en voor veel jonge spelers is dat moeilijk. Zelf heb ik er geen moeite mee. Voetbal is voor mij een spel, meer niet." Het is echter wel een spel waarbij hij altijd in de schijnwerpers staat. Zijn debuut heeft zijn leven ook veranderd, vertelt Wijnaldum. „Ei genlijk kan ik mijn leven nu in twee perioden opdelen. Zeg maar vanaf mijn geboorte tot die wed strijd tegen FC Groningen. En dan vanaf die wedstrijd tot nu. Ik heb een heel ander leven gekregen, het is helemaal omgeslagen. Eerst her kent niemand je, maar daarna dus wel. Ze spreken je aan op straat, willen op de foto, vragen om een handtekening. Er wordt ineens meer op je gelet." Wijnaldum heeft er aan moeten wennen, maar ervaart het niet als hinderlijk. Altijd is er het streven om plezier te hebben en zich af te sluiten voor de druk van buitenaf. „En ik leg mezelf ook geen druk op. Natuurlijk denk ik van tevoren na over wedstrijden, zoals nu te gen Ajax. Maar het gaat er vooral om wat je op het veld laat zien. Ik doe altijd alles op gevoel." Dat gevoel volgt hij ook bij interes se van andere clubs. „Vorig sei zoen ging het gerucht dat Liver pool me wilde hebben, maar ik heb nooit iets gehoord. En een paar weken geleden hoorde ik weer van interesse van een buiten landse club. Maar ik vind het alle maal veel te vroeg en voel me er prettig bij om nog bij Feyenoord te blijven." Een voorbeeld van een speler die op jeugdige leeftijd naar het bui tenland is vertrokken, is ex-Feye- noorder Royston Drenthe. De aan vallende middenvelder staat al voor het vierde seizoen onder con tract bij Real Madrid en is nu ver huurd aan Hercules Alicante. Wijn aldum heeft vrijwel dagelijks con tact met Drenthe. „Zijn keuze kon ik toen wel begrijpen. Hij stond ook volledig achter die beslissing. Voor hetzelfde geld was hij hier ge bleven en had hij zo'n kans nooit meer gekregen. Royston heeft na dat EK met Jong Oranje gebruik ge maakt van het moment. En hoe ie dereen er ook over denkt: hij is daar een betere voetballer gewor den." Zelf ziet hij de afgelopen seizoe nen als perioden van vallen en op staan. „Dat kan ook niet anders als je jong bent. Het heeft me wel ster ker gemaakt", weet Wijnaldum. „Je moet met tegenslagen kunnen omgaan om beter te worden. Ik ben ook sterker geworden door de krachttraining van Gertjan Ver beek. Dat doen we nu onder Ma rio Been nog steeds, maar in min dere mate." Zijn kracht en kwaliteiten zal hij morgen tegen Ajax opnieuw aan moeten spreken. Wijnaldum, die door zijn ploeggenoten en trainers steevast Gini wordt genoemd, kijkt uit naar het duel met de Am sterdammers en wil als winnaar naar huis gaan. Al was het alleen maar om wat terug te doen voor de fans. „Ze zijn ons dit seizoen blijven steunen en daar geniet ik van. Ook na de nederlagen tegen AA Gent en NAC zongen ze ons toe. Dat vind ik mooi. Die steun geeft ons vertrouwen." Evander Sno Feyenoord-trainer Mario Been hoopt morgen in de wedstrijd te gen Ajax te kunnen beschikken over Rob van Dijk. De doelman kampt met een liesbreuk, maar is waarschijnlijk toch inzetbaar. Feyenoord kan tegen Ajax geen be roep doen op eerste doelman Er- win Mulder. De sluitpost onder vindt nog te veel hinder van een blessure aan zijn vinger. Ook Jon Dahl Tomasson ontbreekt wegens een blessure in De Klassieker. Ka- rim El Ahmadi keert daarentegen weer terug in de wedstrijdselectie. De middenvelder werd tegen NAC Breda om disciplinaire redenen bui ten de ploeg gelaten. Bij Ajax zijn André Ooijer en Teemu Tainio mogelijk niet inzet baar. Beide aanwinsten hebben last van lichte blessures. Ooijer kampt met knieklachten. De ervaren ver dediger had woensdag nog een ba sisplaats in het uitduel met Real Madrid. Tainio was invaller tijdens het met 2-0 verloren duel. De Fin heeft een hamstringblessure. Martin Jol hoopt dat zijn ploeg leert van de kansloze nederlaag te gen Real. De coach waakt ook voor onderschatting tegen Feyenoord. „Uit spelen tegen Feyenoord is al tijd zwaar. Bovendien zijn ze er na de nederlaag tegen NAC op ge brand om het goed te doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37