zeeland 125 Leon en Melanie voor het hele gezin "SS-aüS? De honger naar publicatie is groot bij Zeeuwse schrijvers en dichters VI RIT Lions Club tfriïdag24enzatei™ Zeeuwen" Bezichtiging van het gehele bedrijf Productie van aanbouwdelen Diverse machineshows Heftruck-behendigheidsproeven Uitgebreide catering ^Ook machinisten en chauffeurs zijn van harte welkom Voor de kinderen is een springkussen aanwezig 'Alles is diep getroffen' Aliijd de aufo die u nodig hebf, wanneer u hem nodig hebf Kijk voor meer info op: www.pladdet.nl/opendagen V*L MVermeulen heJS? Autoverhuur FONTEINEN VAN AARDE Pearyweg 6 GOES Tel: 0113-561812 Web: www.vermeulenautoverhuur.nl zaterdag 18 september 2010 w 'Het is echt puzzelenwe nemen woordenboekencyclopedie en een atlas mee. We letten op spelfouten. Het is lol, maar je wilt ook echt van elkaar winnen VLISSINGEN - De Lions Club Vlissin- gen heeft woensdag tijdens een speciale filmavond 7780 euro opge haald voor de Zeeuwse Muzikan ten. Het geld wordt gebruikt voor de aanschaf van nieuwe uniformen voor de orkestleden die een ver standelijke handicap hebben. Bom, Antoine Baert, penningmeester Rinus van Stee, Michelle van de Bos- piloot van Antoine Baert. foto's Ronald den Dekker door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Het wordt niet één Snuffelhoek Zeeland, het worden er twee. „Als we ruim boven de tweehonderd pagina's komen, moeten we de bundel splitsen. An ders wordt het boek te duur", zegt Fiona Hack uit Wissenkerke, sa menstelster van een bundel verha len en gedichten van Zeeuwse au teurs. Ze verzamelde al 216 pagina's van 36 schrijvers en dichters. Die dien den korte verhalen en gedichten in, over alles wat hen bezighoudt: eigen belevenissen, thrillers, al dan niet in de Zeeuwse taal. „De verha len moeten kenmerkend zijn voor de schrijver. Jan Zwemer stuurde twee verhalen in het Zeeuws, want dat is zijn karakteristiek." De verhalen hoeven niet Zeeuws te zijn; de auteurs moeten wel een Zeeuws adres hebben. Bij de inzen ders zijn fantasyschrijver Wim Stolk ('WJ Maryson') uit Kats, maar ook een 93-jarige Zeeuws-Vlaming en een meisje dat een 'twitter-stijl' hanteert, somt Hack op. De Wissenkerkse wil 'sluimerend schrijverschap' in Zeeland een po dium bieden. Ze merkte met haar kinderboeken dat uitgevers en boekhandels amper te interesseren Stee ooit in een zelfgegraven kuil. zet in een breedteverbod. Een uit- en leende het bord voor een oriën- f Had hij een verbodsbord voor een zetter van een bevriende vereni- tatierit. „Toen ik die rit reed, trap- bepaalde lengte voertuigen omge- ging vond dat een gouden vondst te ik in mijn eigen rotbord..." In de C-klasse krijgt de winnaar per rit een beker. zijn. „Die print-on-demand-uitge- vers op internet die drukken per verkocht exemplaar, red.) maken het nog moeilijker", stelt ze vast. „Boekhandels willen het gewoon niet hebben. De kwaliteit is te slecht." In België vond ze een uit gever die eindredactie en nette druk verzorgt. Hack zoekt nog au teurs uit Zeeuws-Vlaanderen, uit Schouwen-Duiveland en, vooral, van Tholen. „Van daar heb ik nog geen enkele inzender. Die wil ik er wel graag bij hebben." Inzendin gen mogen 3500 woorden ofwel vijf A4-vellen getypte tekst tellen. Inzenden kan nog tot t november: fionahack@zeelandnet.nl. MA; Oe Zeeuwen Piaata Het wedstrijdformulier moet netjes worden ingevuld. Mariekerke 18 september 1944: „Heel in de vroegte bereikt ons het bericht dat bij het bombarde ment van de vorige dag Biggekerke zeer zwaar getroffen is. Het cen trum van het dorp is geheel weg. Dekker, mijn klerk zijn vader is eveneens bij dit bombardement om het leven gekomen. Vreeslijke tonelen spelen zich daar af Alles is diep getroffen, te meer er hier geen enkel militair doel werd ge troffen." Mobiliteitsoplossingen voor particulier én bedrijf! En niet als u hem niet nodig hebtf Kanariesprenk 443 Viissingen makelaar aMwWnHINKHnH Vraagprijs: 169.500,- k.k. Aan de rand van de wijk, met een vrij uitzicht over het groen, is dit keurig nette huis gelegen. Tot in de puntjes verzorgd en direct klaar voor bewo ning. Nieuwe (2009) keu ken met app., nieuw sani tair, 4 slaapkamers, grote tuin op het westen. Het oorlogsdagboek van Jaap Komejan zie www.pzc.nl/oorlogsdagboek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27