Een oriëntatierit is mobiele denksport 241 zeeland Fabriek Katjang Pedis heropend na brand Palladio Lezing Fancy Fair in Aagtekerke NAZOMERKORTINGEN TOT 50% C. "Di JUBILEUM MOTOR- EN AUTOCLUB DE ZEEUWEN Motor- en Autoclub De Zeeuwen bestaat zestig jaar en viert die mijlpaal vandaag met een jubileumfeest in Nieuwdorp. Een gesprek over de lol van de gemotoriseerde puzzelrit. MAC De Zeeuwen Autobedrijf Tholen B.V. ^77-^ verkoop ■êjjh onderhoud kijk alvast op binnenuit.nl buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand 0) 13 215838 zaterdag 18 september 2010 w I»I MIDDELBURG - J. Spangenburg uit Oost-Souburg geeft vanochtend in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg een lezing met als titel 'Waar om positieve gedachten essentieel zijn'. De gratis lezing is georgani seerd door het Theosofisch Ge nootschap. Aanvang: 10.30 uur. door Frank Balkenende De puzzelrit. Het is denksport voor auto mobilisten. Eén keer per maand stappen de leden van MAC De Zeeuwen in hun voiture voor een middagje sudoku in de polder. Voorzitter Cor Bode: „Staat er: 'linksaf bij een rood kruis' en je ziet een broek hangen met een rood kruis. Dan moet je dus links af, dan zit je goed. Ja, zulke grapjes zitten erin. Je moet opletten en goed lezen." Ze komen uit alle hoeken van Zee- land, de 72 leden van MAC De Zeeuwen. Van Tholen tot Sluis. Al leen Schouwen-Duiveland is mo menteel een witte vlek. En, om maar meteen een misverstand uit de weg te ruimen: dit is geen rally- sport. „Wij zijn geen racers. Onze club organiseert oriëntatieritten. Je krijgt een nauwkeurige routebe schrijving, waarin soms valkuilen zitten. Die moet je zien te vermij den", zegt Cor Bode uit 's-Heeren- hoek, voorzitter en al 45 jaar be stuurslid. De oriëntatietochten dragen voor de hand liggende namen als Pink- sterrit, Paasrit, Oranjerit, Hemel- vaarstdagrit, Herfstrit en Kerstrit. Een groepje motorrijders richtte de club in 1950 op. Inmiddels rijden bijna uitsluitend automobilisten mee. Per jaar zijn er zeven ritten. Naast de 72 leden kan iedereen meedoen. Het jubileumfeest vindt vandaag plaats bij Boonmans Wijnmakerij aan de Stoofweg 10 in Nieuwdorp. De Jubileumrit begint om 14.30 uur. De club houdt een receptie van 17 tot 19 uur, gevolgd door een buffet voor genodig den. Meer informatie: www.macdezeeuwen.nl Tientallen aanduidingsbordjes zijn nodig om de deelnemers aan een puzzel rit naar de finish te leiden. foto Joke Bom Dan is er nog de Witte Raaf-rit, naar de gelijknamige camping. Meestal is een rit tachtig kilometer lang, met onderweg zo'n veertig controleposten. „Met een controle verlies je zo een minuut. Daarom is onze gemiddelde snelheid zo'n 20 tot 24 kilometer. Er zijn ook wel fietsers die meerijden. Met een beetje doortrappen, kun je de rit ook volbrengen in dezelfde tijd als de auto's", grijnst penningmees ter Rinus van Stee uit Yerseke. De leden beleven er de grootste lol aan. Zoals de equipe Antoine Baert-Marjan Christiaans uit Ter- neuzen. Anderhalf jaar zijn ze nu lid. Antoine: „Het is voor mij een hernieuwde kennismaking. Ik deed het 25 jaar terug al en het is leuk om te doen. Je kunt je op tweede kerstdag nog een keer vol proppen, maar we hadden al kal koen gehad, dus zijn we naar Big- gekerke gereden. Voor de kerstrit." Het is mobiele denksport voor het hele gezin. Antoine stuurt, Marjan leest de routekaart en dochter Mi chelle speurt naar aanwijzingen. „Als je er niet uitkomt of ver dwaald ben, dan gebeurt het wel dat ik via de gsm op internet kijk." De familie Kreft (Leon, vrouw El len, dochter Melanie en oma) uit Oostkapelle won dit jaar de Pink- sterrit. „Het is echt puzzelen, we nemen woordenboek, encyclope die en een atlas mee. We letten op spelfouten. Het is.lol, maar je wilt ook echt van elkaar winnen." Zo gemakkelijk zijn de oriëntatierit ten namelijk niet. Je kunt kiezen uit drie niveaus: A, B en C. De eer ste twee zijn bestemd voor gevor derde en doorgewinterde rijders. De oriëntatieritten voldoen aan het reglement van de Nederlandse Rittensport Federatie (NRF), waar bij MAC De Zeeuwen niet is aange sloten omdat de clubkas dat niet toelaat. De meeste leden rijden C-klasse. Vinden ze het leukst. De 'uitzetter' ver kneukelt zich. Hij kan de deelne mers met een hoofdletter verschil of een dubbelzinnige aanwijzing door Lilian Dominicus SINT-MAARTENSDIJK - Ruim een jaar na de grote brand is gisteren in Sint-Maartensdijk pindafabriek Katjang Pedis officieel heropend. Medio juni 2009 ging het bedrijf in vlammen op. Het duurde vijf da gen voordat de brand eindelijk was geblust. De rook was "tot ver in de omtrek te zien en bewoners zaten lange tijd in de stank. De brand verwoestte het onderko men van tien bedrijven aan de Nij- verheidsweg Een olieachtige substantie in pin daverwerkingsfabriek Katjang Pe dis, gevestigd in het bedrijfsverza melgebouw, bemoeilijkte het werk van de brandweer. Blussen had geen zin, stelde brandweercom mandant Koos de Feijter van de ge meente Tholen. Want alles wat je op vijftigduizend liter olie spuit, loopt er immers met dezelfde gang weer af Omdat de lokale fanfare door de brand meerdere instrumenten in rook zag opgaan, werd tijdens de heropening van Katjang Pedis een actie gehouden. In plaats van ge schenken vroeg de directie om gif ten voor het instrumentenfonds. Hoeveel deze inzamelingsactie heeft opgeleverd, was gisteravond nog niet bekend. het (verkeerde) bos insturen. „Er zitten grappen in, instinkers", lacht Bode: „Een asfaltweg die be gint met een strookje klinkers is bij ons geen echte asfaltweg. Moet je dus mijden." Zo tuimelde Van Leden van MAC De Zeeuwen: vlnr: voorzitter Cor Bode en zijn partner Joke sche (9), Leon Kreft met zijn dochter Melanie (12) en Marjan Cristiaans, co- AAGTEKERKE - Peuterspeelzaal Peu- terpret in Aagtekerke houdt woens dag 22 september een fancy fair in het gebouw aan de Schoolstraat 8. Er is een kleedjesmarkt en er wor den onder meer wafels en bloe men verkocht. Kinderen kunnen spelletjes doen en zich laten schminken. De fancy fair duurt van 14.00 tot 16.00 uur. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit SOABJ tunin9 aircoservice Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26