PZC Faillissement De Vey Mestdagh Tunnel bezint zich op acties bij incidenten Onderwijsbijlage 2010 Oost(Sou)burg Petitie tolvrije Liefkenshoektunnel almanak zaterdag 9 oktober 22 en 23 DRUKKERIJ Curator onderzoekt doorstart 24 en 25 Dennis is dertig Thema: MBO HBO WO Adverteren? (076)53122 77 Zorgstroom kijkt met argusogen naar de diensten van Facilitas 21 Zaterdag 18 september 2010 MAC De Zeeuwen zorgt al zestig jaar voor denksport in de auto Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Vlissingse drukke rij De Vey Mestdagh is gistermid dag failliet verklaard. Dat heeft cu rator P. Buijs laten weten. De drukkerij kampte met grote be talingsachterstanden. De recht bank in Middelburg had daarom dinsdag al uitstel van betaling ver leend en Buijs aangesteld als be windvoerder. Maar die zag in dat de drukkerij en de geldeisers on mogelijk tot een oplossing zouden komen. „Daarom heb ik vanmid dag verzocht het uitstel van beta ling in te trekken. Vervolgens is het faillissement uitgesproken en ben ik aangesteld als curator." Wat voor schulden De Vey Mest dagh heeft en bij wie, wilde Buijs niet zeggen. Een paar maanden ge leden is de drukkerij verhuisd naar een groot pand aan de Mercurius- weg. Het oude pand op de hoek met de Gildeweg staat sindsdien leeg. Of die verhuizing tot de schul den heeft geleid, is niet duidelijk. Wel zegt de curator dat het pand aan de Gildeweg gehuurd werd en niet van de drukkerij zelf was. „Wat we nu gaan doen is kijken of het bedrijf een doorstart kan ma ken met behoud van werkgelegen heid voor de twaalf medewerkers. Ik voer daarover al gesprekken met kandidaten voor een overname." Buijs verwacht dat over twee we ken al wel duidelijk is of een door start haalbaar is. Martin van der Louw, die sinds 1997 directeur is van De Vey was gisteren niet be reikbaar voor commentaar. De drukkerij zou volgend jaar 250 jaar bestaan. In 1761 komt de voor loper Stadsdrukkerij Corbelijn voor het eerst in de Vlissingse ar chieven voor. De drukkerij aan de IJzeren Brug werd in 1827 door N. Mestdagh overgenomen. De afgelo pen tien jaar zat het bedrijf op de hoek van de Gildeweg-President Rooseveltlaan. Voor die tijd was het bedrijf een dochteronderne ming van de PZC-Holding. HULST - In Vlaanderen wordt actie gevoerd voor een proef met een tolvrije Liefkenshoektunnel. Voor standers kunnen op internet (www.liefkenshoektolvrij.be) een petitie ondertekenen die is gericht aan de Vlaamse regering. Volgens de actievoerders is een tolvrije Lief kenshoektunnel de voordeligste en milieuvriendelijkste oplossing om het fileleed rond Antwerpen aan te pakken. VLISSINGEN - In Vlissingen was het gisteren feest, want Dennis Kouijzer werd dertig jaar. Een mijlpaal want Den nis lijdt aan Duchenne, een aangeboren ziekte die het spierweefsel aantast. De gemiddelde levensverwachting van mensen met Duchenne is dertig jaar. Dennis ligt aan de beademing maar haalt toch het beste uit het le ven. Hij houdt van sport en van muziek. In 2005 werd er zelfs een single opgenomen met zijn songtekst Befo re I'll be gone. Cisteren werd hij in een open wagen met muziek, door de stad gereden. foto Ruben Oreel door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De NV Westerschel- detunnel trekt lessen uit de langdu rige afsluiting van de tunnel ruim twee weken geleden, na een zwaar ongeval op de tunnelweg ter hoog te van Hoek. Tunnelgebruikers ver baasden zich er toen over dat het verkeer van Borsele naar Terneu- zen urenlang voor een gesloten tunnel moest wachten, terwijl de afslag Terneuzen direct na de tun neluitgang in Zeeuws-Vlaanderen gewoon beschikbaar was. Veel kri tiek was er ook op de gebrekkige informatievoorziening. Naar aanleiding van het incident is afgelopen week overleg gevoerd tussen de directie van de tunnel, de politie en de burgemeesters van Borsele en Terneuzen, Jaap Gelok en Jan Lonink. Lonink - die zelf uren voor de dichte tunnel stond - en Gelok hadden het gesprek aan gevraagd. Het gesprek heeft in elk geval opge leverd dat er een onderzoek komt naar het openstellen van de calami- teitenweg langs Dow in Terneuzen bij een ernstig ongeluk op de tun nelweg in Zeeuws-Vlaanderen. Au toverkeer dat naar West-Zeeuws- Vlaanderen moet, kan dan gebruik maken van deze route. Het verbeteren van de informatie voorziening is minder eenvoudig. De tunnel is bijvoorbeeld voor het vermelden van opstoppingen op de landelijke radio afhankelijk van individuele zenders. De tunnel heeft al een eigen sms-dienst voor abonnees, maar deze treedt pas in werking als een opstopping langer dan een uur duurt. Omrijden heeft anders geen zin. Eind augus tus was het niet duidelijk dat de af sluiting zo lang zou duren. Tip? redactie@pzc.nl Ze zitten er allemaal klaar voor, de leden van de Protestants Christelijke Ouderenbond, afdeling Oost-Sou burg. Als regelmatige gebruikers van het openbaar vervoer willen ze wel eens weten hoe die ov-chipkaart - alweer zo'n nieuwigheid! - in de praktijk van alle dag werkt. Twee sprekers hebben zich bereid ver klaard de PCOB-leden in te wijden in de geheimen van de vervanger van de nationale strippenkaart. De eerste spreker vult de tijd tot de pau ze. Het wachten is op spreker nummer twee. Hij meldt zich even later per te lefoon. „Ik heb me vergist", laat hij ietwat besmuikt weten. „Ik dacht dat ik naar Oostburg moest en daar ben ik nu." Een bezoekster reageert alert: „Daar is hij nooit met het openbaar vervoer naartoe gegaan!" weGCNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23