Trendtour Puur Zeeland Wilde Zeeuw Kantoor Waterschap Nieuwe voorzitter MKB Uitbreiding adviesbureau met kantoor in Goes berichten liet gezelschap op bezoek bij Roem van Yerseke. Ondernemers zijn altijd op zoek naar het 'gat in de markt', de on benutte commerciële kansen voor nieuwe business. Het is al leen de kunst om zo'n gat te vinden. Je kunt dan zelf gaan zoeken of... de kunst afkijken hoe anderen dat doen. En dat deden twintig onderne mers uit de agri- en voedingssector eind augustus tijdens de mi ni-trendtour PUUR Zeeland, georganiseerd door innovatienetwerk Syntens. Met deze formule wil Syntens MKB-ers stimuleren tot ver nieuwende voedingsconcepten te komen. Foto: Syntens Dankfried Verhage is onlangs toegetreden als partner van Claas- sen, Moolenbeek Partners (CM&P). Dit gerenommeerde en onafhankelijk bedrijfskundig en bancair adviesbureau bestaat al ruim 25 jaar. Vanaf juli 2010 heeft CM&P ook een kantoor in Goes. De mini-trendtour PUUR Zeeland is de achste uit een reeks van twaalf pro vinciale ontdekkingstochten die Syn tens dit jaar in Nederland organiseert. "Het doel van de mini-trendtour is om ondernemers inspiratie te bieden om dit daarna zelf om te zetten in ac tie", legt innovatieadviseur Jenk de Jong uit. Zijn collega Willv Reijniers vult aan: "Deze trendtour stond in het teken van 'aangespoelde vissers en verdronken boeren', een metafoor voor ondernemers die durven buiten de traditionele kaders te denken en doen om nieuwe kansen te creëren. "We willen ondernemers daarvan in spirerende voorbeelden tonen, bin nen en buiten hun eigen sector." Enkele hoogtepunten uit deze mi ni-trendtour waren: - Het broedhuis van Roem van Yerse- De belangenbehartiging voor deze, in economisch en maatschappelijk op zicht belangrijke groep ondernemers, heeft hiermee een prominente plaats gekregen in de Zeeuwse samenle ving. Het aftreden van Feijtel bete kent geen afscheid. Op tal van terrei nen blijft hij betrokken bij het Zeeuwse mkb. Zo is hij vicevoorzit- ter van MKB-Zeeland. ke waar verschillende soorten oesters met heel veel zorg worden opge kweekt van heel kleine larf]es tot oes- tertjes die in Oosterschelde verder mogen groeien. - Het bezoek aan Krijn Verwijs om de kreeftenbassins te bekijken. De charmante Annette van der Kooij kon ons alles vertellen over het boeiende (sex)leven van de kreeft. Zij had enkele kreeften gereserveerd voor de lunch later die dag. - De Heerlijkheid van Wolphaarts- dijk, akkerbouwer Maarten Janse runt hier een Landschapscamping in com binatie met de teelt en verkoop van de zeegroenten lamsoor en zeekraal. Janse is een voorbeeld van een 'ver dronken' boer. Voor de teelt van de zeeplantjes bevloeit hij zijn land met zout water met heerlijke zilte groen- Volgens Hans Goovers sluit zijn nieu we functie als ondernemersvoorzitter goed aan op zijn eerdere ervaringen. Als directeur bij Rabobank Krabben- dijke en Rabobank Noordwest-Wal cheren heeft hij het mkb tot in de haarvaten leren kennen. Daarnaast heeft hij een brede bestuurlijke erva ring. Een veelzijdig man die al deze kwaliteiten en ervaring graag inzet ten als smakelijk resultaat. - De Seafarm in Kamperland, hier leidde de 'gestrande visser' Adri Bout het gezelschap rond door zijn nieuwe tarbotkwekerij. Adri vertelde met veel passie en enthousiasme hoe hij zijn tarbotjes zó verwent dat ze zich happy voelen en daardoor beter groeien. Adri wil met Seafarm ten al le tijden zorgvuldig omgaan met na tuurlijke bronnen, om deze ook voor de toekomstige generaties te garande ren. Rob Baan van het innovatieve bedrijf Koppert Cress: "Er zijn gelukkig meer gekke ondernemers. Streekinter- actie en storytelling werken!". Jack van der Schoot van Viskwekerij De Stroom: "Wat heb ik veel gedre venheid gezien van goede onderne mers. Ik heb veel inspiratie opge daan". Hans Maijers, de retailkenner: "Re gionaal ondernemerschap biedt echt kansen voor samenwerking in de ke ten.". Lees het volledige verslag van de mini-trendtour PUUR Zeeland op www. syntens. nl minitrendtour voor het regionale mkb. "Mkb-onder- nemingen vormen de ruggengraat van onze economie. Dat geldt lande lijk maar ook regionaal. Peter Feijtel heeft deze ondernemingen regionaal goed op de kaart gezet." Een goed moment om kennis te ma ken met de nieuwe voorzitter én hon derden regionale mkb-ondernemers is het Ondernemerscongres dat plaats vindt op woensdag 29 september in De Mythe in Goes. Loek Hermans, voorzitter MKB-Nederland, zal hier bij aanwezig zijn. www. zeeland, mkb. nl De Wilde Zeeuw Communi catie, gespecialiseerd in communicatie, design en web, is verhuist. Vanaf 9 augustus is zij gevestigd aan de Westkolkstraat 36 te Terneuzen. Opgericht door twee ontwerpers van de kunstaca demie is de Wilde Zeeuw inmid dels doorgegroeid tot een full ser vice bureau met meerdere mede werkers. TERNEUZEN - WildeNieuwe men sen, ambities en mogelijkheden zorg den er voor dat de Wilde Zeeuw uit haar jasje groeide in de vestiging in Hulst en een verhuizing kon dan ook niet uitblijven. Het kantoor is gelegen in het cultu reel centrum van Terneuzen. Met uit zicht op de sluizen van Terneuzen, is het uitstekend bereikbaar voor klan ten in en buiten Zeeland. De facilitei ten van het nieuwe pand maakt het mogelijk om de dienstverlening nog beter uit te voeren. Met name de uit- Verhage is opgegroeid in een onder nemersgezin en is ruim 20 jaar in het bedrijfsleven werkzaam geweest. In zijn laatste functie was hij financieel eindverantwoordelijk bij een grote in ternationale jachtbouwer die tot de wereldtop behoort. Claassen, Moolenbeek Partners heeft een aantal afgebakende produc ten ontwikkeld. De vijf kernactivitei ten bestaan uit onderneniingsplan- ning, financieringsrapporten (en kre dietrevisie), begeleiding bij aan- en verkoop van bedrijven, begeleiden van startende ondernemers en het bie den van managementondersteuning interim management aan het MKB. De kracht van het concept zit hem in het feit dat de producten volledig zijn Vergaderen en discussiëren is nu mo gelijk in een bijzondere ambiance met een bijzonder uitzicht. BIS, marktleider voor ruimte-inrichting en AV ICT integratie, voerde het project uit. Het hoofdkantoor van het waterschap bevat een aantal verga derruimtes die naast eigen gebruik ook worden verhuurd voor zakelijk gebruik. De grote presentatieruimte beschikt o.a. over een tribune en gro te ramen die uitzicht bieden op het water. Om deze vergaderruimte optimaal te benutten wilde het waterschap Zeeuwse Eilanden de ruimte voor zien van kwalitatief hoogwaardige op lossingen voor vergaderen. De keuze voor BIS, die veel gerenommeerde breiding van de dienst communicatie, heeft de Wilde Zeeuw nu een mix van mensen en disciplines. Van con ceptontwikkeling, communicatiead vies en promotionele campagnes tot het vervaardigen van o.a. brochures, jaarverslagen, advertenties, huisstijlen en pakkende websites. Kortom: Visie - Vorm - Verleiding! Met ingang van 9 augustus 2010 is het nieuwe adres en telefoonnum mer: Westkolkstraat 36 4531 AX Terneuzen 0115 68 98 88 doorontwikkeld, regelmatig worden herzien eri daardoor up to date zijn. Dit is van belang om actueel in -te kunnen spelen op de behoeftes van starters en ondernemers uit de markt. In deze economisch moeilijke tijd is het juist belangrijk pro actief te zijn. Veel bedrijven moeten cruciale beslis singen nemen en ondernemers staan vaak alleen voor deze keuzes. De meerwaarde die CM&P als actief klankbord biedt naar de ondernemer wordt vaak als verlichting gezien en haalt de ondernemer uit het isole ment. CM&P analyseert de bedrijfsvoering in de volle breedte waarbij langeter- mijnvisie prefereert boven de waan van de dag. projecten binnen de (semi-)overheid heeft gerealiseerd, waaronder bij meerdere waterschappen, was snel ge maakt. De aangename ruimte is op functione le wijze ingericht en van alle benodig de gemakken voorzien. BIS heeft het vergadermeubilair en een draadloos discussiesysteem geleverd en geïnstal leerd. Het meubilair is eenvoudig ver plaatsbaar en flexibel op te stellen. De oplossing is verder voorzien van lang werpige BOSE luidsprekers, die in el ke hoek van de ruimte met speciale beugels gemonteerd zijn. Op zo'n ma nier dat het geluid niet wordt gehin derd door de objecten in de ruimte. Het resultaat is een perfecte geluids weergave in de gehele ruimt. Het waterschap Zeeuwse Eilanden, dat verantwoordelijk is voor JL JL het regionale oppervlaktewaterbeheer, voor aanleg, onderhoud en veiligheid van plattelandswegen én voor het transporteren en zuive ren van het afValwater, heeft in zijn hoofdkantoor in Middelburg een geheel nieuwe vergaderruimte laten realiseren. MKB Zeeland heeft een nieuwe voorzitter. Hans Goovers is eind augustus benoemd voor een periode van vier jaar. Hij volgt hiermee Peter Feijtel op. Peter Feijtel was gedurende tien jaar het ge zicht van MKB-Zeeland. In deze periode heeft hij vormgegeven aan de structuur en de strategische opzet van MKB-Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 182