www.ondernemerscongres.nl Dick de Boer Directeur Business Banking Regio West- Midden Brabant en Zeeland Woensdag 29 september 2010 een datum die u nu al in uw agenda moet zetten, want dan vindt het Regionale Ondernemers Congres plaats in Theater De Mythe te Goes. Het Congres staat in het teken van: On dernemen anno morgen, nieuwe impul sen voor succes. ING is als mede initi atiefnemer en hoofdsponsor prominent aanwezig. ING gaat in op de vraag hoe u als ondernemer uw bedrijf in conditie krijgt. Onze kennis over de macro-economie, sectoren en regio's delen we actief met onze klanten. Onze economen ma ken publicaties die te vinden zijn op: www.ing.nl/zakelijk/nieuws-en-kennis, maar ook in ronde tafelbijeenkomsten, Financiële Informatiebijeenkomsten of tijdens het Regionale Ondernemers Congres. Economische groei De recessie is sinds het derde kwartaal van 2009 officieel voorbij. Op zich zou niets een meer dan gemiddeld herstel van de Nederlandse economie in de weg moeten staan. Nederland heeft namelijk internationaal gezien een zeer sterke economie, maar weet Nederland ten volle van die sterke economische positie te profiteren? Hoewel we aan het begin staan van herstel, blijft de economie zeer gevoelig voor negatieve schokken. Het Nederlandse bedrijfsleven is de recessie relatief sterk in gegaan, maar de crisis heeft de weerbaarheid flink aangetast. In vrijwel alle sectoren staat de liquiditeits positie onder druk. Toch begint de eco nomie aan een geleidelijke opmars. Kansen voor ondernemers Kansen zien en herkennen is één, maar voor het benutten van kansen is meer nodig. U moet de juiste informatie heb ben over de markt en uw concurrenten, maar ook moet uw bedrijf financieel en strategisch in conditie zijn. Ondernemers met een visie De toekomst van uw bedrijf, die maakt u zelf en dat doet u met behulp van een visie. Een visie maakt duidelijk welke ac ties er nodig zijn en hoe doelgericht u bezig bent. Een visie zorgt er ook voor dat u zich kunt onderscheiden van ande ren. Niet alleen door te reageren op re cente ontwikkelingen, maar ook kansen creëren voor de toekomst. del ontwikkeld waarin u kunt zien hoe uw bedrijf het doet ten opzichte van uw sectorgenoten. Op basis van enkele vra gen krijgt u een overzicht van uw plaats in de markt. Op de stand van de ING kunt u een dergelijk overzicht laten ma ken. Samenwerking Ondernemen doe je nooit alleen. Maar de ondernemer die langskomt op het congres weet dit al, want een belangrijke functie van deze dag is netwerken. ING wil graag uw partner in Business zijn.We delen onze kennis van de markt met u en zijn er om oplossingen aan te dragen die u kunnen helpen om uw visie en uw strategie te realiseren. Wilt u meer informatie of een persoonlijk gesprek? Mail mij dan persoonlijk: dick.de.boer@ing.nl Betrouwbare en relevante informatie Om in conditie te zijn, moet u goede en betrouwbare up-to-date informatie hebben over uw markt en hoe uw con currenten of collega's het doen. U moet weten wat de trends zijn, hoe de markt waarin u onderneemt eruit ziet en wat uw plek is ten opzichte van uw concur rentie. ING heeft een overzichtelijk mo ING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 180