BOOST: Ondernemen met passie boost ben nu bezig met zijn boek 'Beyond the Crisis'. Zeer interessant", aldus Alain Werkers. De trader/broker bij Wijnhandel Her man voert de BOOST-commissie aan die verder bestaat uit Annemarie Roffel, Lino de Jong, Patrick Wille, Jean-Pierre van Wesemael, Raphael Verbrugge, Jeroen Verdunnen en de nieuwe leden Ilse de Smit en Stefan van de Lavoir. Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen is een club van jonge ondernemende mensen tot en met veertig jaar met hart voor de re gio. Trainen, netwerken en gezellig heid vormen de bouwstenen van de Junior Kamer. Het is een trainingsor ganisatie onder het motto 'Learning by doing' die het ondernemerskli maat in Zeeuws-Vlaanderen wil sti muleren, zoals met het 3e Sympo sium Bedrijfsopvolging in Zeeuws-Vlaanderen op zaterdag 9 ok tober en de 4e editie van BOOST op vrijdag 26 november. Plaats van han deling is beide keren het Temeuzense Noviteiten Zoals een trainingsclub betaamt zijn er ook dit jaar weer noviteiten. Zo zijn middag- en avondprogramma dit jaar verdeeld over twee dagen. De hoofdsponsors en leden van de BOOST-commissie gaan donderdag middag 4 november op bezoek bij de drie genomineerden die een bedrijfs presentatie zullen geven. Aansluitend volgt in Terneuzen een diner bij Lek ker La Vie in Hotel L'Escaut. Hoofds ponsors zijn: Rabobank, Notariskan toor Verhaegen Verhaegen, Scot Advocaten, Schipper/OAZ, Multras hip, Bouman Kantoor Totaal, Retar- co Shipping, Maandag®, Technotron en 'de Ondernemer'. ,,In september moeten alle ondernemingsplannen binnen zijn. Vervolgens laten de drie overgebleven kandidaten op 4 novem ber zien wat hun bedrijf te bieden heeft en wordt er een SWOT-analyse gemaakt. SWOT staat voor Strengths, Weaknesses, Opportunities -& Threats. Vandaar uit wordt toege werkt naar het BOOST-event op 26 november. In de aanloop naar het eve nement worden de kandidaten waar nodig bijgestuurd, mede dankzij com municatietrainingen van Alwin Filip- po van ROC Westerschelde", zegt Alain Werkers. „De kracht van de JK is dat er con stant nieuwe mensen toetreden om de club jong en verfrissend te hou den. Het zorgt voor dynamiek en geeft jongeren de kans om te groeien. Het totaal van zo'n 25 leden is een mooi aantal om de verschillende com missies goed te bemannen. Kwaliteit gaat boven kwantiteit", aldus Jeroen van Laar, voorzitter van de Junior Ka mer Zeeuws-Vlaanderen anno 2010. De directeur-eigenaar van Saman As surantiën wordt in het dagelijks be stuur gesecondeerd door Paul Bou man (secretaris), Stijn Guilliet (pen ningmeester), Raphael Verbrugge en Edwin Eggebeen. Het hart van de JK vormen de commissies, waarvan de commissies Bedrijfsopvolging in Zeeuws-Vlaanderen (onder voorzit terschap van Annemarie de Deckere. Uit een tiental innovatieve onderne mers worden de drie BOOST-kandi- daten gescreend. Tot 1 september konden ondernemers met passie zich aanmelden op voorwaarde van het op starten van een nieuw bedrijf respec tievelijk het in de markt zetten van een nieuw product. wuw.jkboost.nl en van Laar, voorzitter Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen. Foto: Henk van de Voorde Alain Werkers, BOOST-voorzitter 2010. Het zal ongetwijfeld weer een volle bak worden op het zakelijk trefpunt BOOST, op vrijdag 26 novem ber in het Terneuzense Scheldetheater. De Stichting BOOST zit momenteel midden in de selectie procedure van de kandidaten. Uiteindelijk worden er eind deze maand, na de beoordeling van de onderne mingsplannen en persoonlijke gesprekken, drie genomineerden gekozen. De gastspreker staat wel al vast: trendwatcher Adjiedj Bakas. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Trendwatcher Adjiedj Bakas is een veelgevraagd spreker op congressen en bijeenkom sten. Bakas is provocerend en altijd positief, zelfs in deze tijden van econo mische teruggang. Zijn motto is dan ook: 'Wie niet kan lachen, moet niet in een winkeltje werken'. Zo be schrijft hij in zijn boek 'Beyond the Crisis' de kansen die deze crisis biedt voor echt ondernemerschap en voor een echte transformatie van onze eco nomie. Bakas geldt als een boeiende, prikkelende, visionaire, humoris tische en inspirerende spreker. Hij is goed voor zo'n 180 lezingen per jaar in binnen- en buitenland. „Adjiedj Bakas sluit goed aan bij het thema van dit jaar: 'BOOST your feeling'. On- Foto: Henk van de Voorde dernemen is passie. We gaan er alle maal vanuit dat we rationeel denken de wezens zijn, maar het juiste gevoel ergens bij hebben is voor onderne mers meestal van het grootste belang. In het bedrijfsleven worden vaak gro te beslissingen genomen, gebaseerd op 'het juiste gevoel'. De beste idee ën vloeien voort uit 'the best feeling'. Adjiedj Bakas koppelt informatie over trends en de toekomst aan enter tainment. Ik heb onlangs zijn boek 'De Toekomst van Werk' gelezen en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 176