Netwerken doe je met de Ondernemer! Actieve netwerkreis Lapland Q4 Profiles brengt sportcoaches en bedrijven sneller tot de kern Rantasipi Hotel Pohjanhove de ndernemer 'Ken jezelf en je teamgenoten, en presteer beter' De ondernemer bestaat 10 jaar en biedt u deze exclusieve netwerkreizen aan! 16 thn 19 december 2010 Voor meer informatie en boekingen kijk op www.groepsreisopmaat.nl/deondernemer Reserveren kan tot en met 25 september en alleen met vermelding van k.v.k.-nummer Prof i Ie? Een 5-daagse vliegreis met verblijf in het 4-sterren Rantasipi Hotel Pohjanhove, op basis van volpension. Tijdens uw verblijf ontvangt u een winteruitrusting Bij aankomst in hotel is er na het inchecken een gezamenlijk welkomstdiner. Op de 2e dag is er een sneeuwscootersafari met ijsvissen. 's Middags brengt u een bezoek aan een Huskyfarm met hondensledetocht. 's Avonds is er wederom een gezamenlijk diner. Op de 3C dag gaat u per sneeuwscooter naar de magische poolcirkel en be zoekt u daarna een rendierenfarm waar u ook kunt leren slederijden, 's Avonds is er een netwerkdiner met een spreker. Tevens worden er deze avond een advertentiepagina en reischeque verloot. Op dag 4 brengt u een bezoek aan Santa Claus Village en sluiten we de dag af met een diner. Op de 5C dag vertrekken we weer richting huis. Tijdens het verblijf kunt onbeperkt gebruik maken van de sauna's van het hotel. Tevens ontvangt u advertentieruimte ter waarde van 50% van uw netwerkreis- som per persoon. Vijf jaar lang sleutelde voormalig Olympisch volleybalkampioen Ron Zwerver (43) samen met gedragsdeskundige Roy Ramdja- namsingh (49) aan de ideale methode om teamprestaties te verbeteren. En met resultaat: in nog geen twee jaar tijd loodste Ron Zwerver zijn herenvolleybalteam naar het landskampioenschap. Onder de naam Q4 Profiles werd de methode in 2008 geïntroduceerd. Een aanpak die niet alleen geschikt is om de prestaties van sporters te optimaliseren, maar ook die van managers en medewerkers in bedrijven. Gedrag, houding, stijl van communicatie en persoonlijke kracht van mensen wor den door Q4 Profiles op een pragma tische en professionele manier in beeld gebracht. De eerste stap is het online invullen van een vragenlijst. Op basis daarvan wordt een persoonlijk profiel opgesteld. Daarna volgt een persoonlijke debriefing, een gesprek waarin uitvoerig en praktisch uitleg wordt gegeven over het profiel. Roy Ramdjanamsingh bena drukt:'Het is geen test. Er zijn namelijk geen goede of foute antwoorden. Iedere persoon en ieder profiel heeft zijn eigen unieke kwaliteiten.' Praktisch en toepasbaar Bij het ontwikkelen van de aanpak zijn Ron Zwerver en Roy Ramdjanamsingh niet over één nacht ijs gegaan. Ze hebben hun theorie vijfjaar lang getest, alvorens deze naar buiten te brengen. Op een bijeenkomst in 2003 kwamen ze elkaar voor het eerst tegen. Het klikte meteen. Zwerver: 'We hadden het over gedrag en communicatie. Ik kreeg kippenvel: een vreemde man die mij zomaar vertelde hoe ik reageerde in stresssituaties. En hij sloeg de spijker op zijn kop: ik reageer namelijk heel introvert. Van deze man kon ik wat leren.' Inmiddels zijn met behulp van Q4 Pro- files duizenden mensen met succes be- geleid.Van sporters die beter willen leren omgaan met stress tot ouders die geïnte resseerd zijn in de beroepskeuze van hun kind. Ook bedrijven boeken resultaat met Q4 Profiles, bijvoorbeeld doordat teams effectiever zijn gaan samenwerken, men met minder mensen hetzelfde werk kan doen, of doordat reorganisaties beter verlopen door gerichte begeleiding van de betrokken medewerkers. Ron Zwerver: 'Ik heb aangetoond dat het mogelijk is om sneller tot toppres taties te komen. Met volleybalteam Nes- selande ben ik in twee jaar tijd landskam pioen geworden. Dat is nog niet eerder voorgekomen. De methode werkt, is praktisch en breed toepasbaar. Talent kan effectiever worden benut. En dat geldt niet alleen binnen de sport.' Primair gedrag beïnvloeden Zowel in zijn individuele sportcarrière als in zijn werk als sportcoach, heeft Ron Zwerver veel baat gehad bij de aanpak van Q4 Profiles. Als assistent-bondscoach van het Nederlands herenvolleybalteam liet hij van alle spelers een profiel maken. Het gaf een bruikbaar inzicht in het team. Zwerver legt uit:'In een wedstrijd sta je per definitie onder hoge spanning. On der dit soort stressvolle omstandigheden gaan mensen primair gedrag vertonen. Dat kun je beïnvloeden.' Hij legt uit hoe zelfkennis van de spelers kan leiden tot betere communicatie binnen het team. 'Een extravert persoon die machogedrag vertoont en een introvert persoon die de situatie onder controle wil houden bot sen in de wedstrijd elke keer met elkaar zodra er een fout wordt gemaakt. Het is de taak van de coach om met beiden tot een symbiose te komen door wederzijds begrip te creëren. Op die manier wordt een 'wedstrijddip' verkort van misschien wel een kwartier naar een minuut.' Roy Ramdjanamsingh licht toe: 'Er be staat een groot verschil tussen 'content' en 'context': wat wil je gedaan krijgen en hoe kun je dat als coach communiceren, zonder de boel te frustreren? Door het in kaart brengen van het profiel van elk lid van je team, kun je effectiever met elkaar omgaan. Kennis van je eigen kwaliteiten en valkuilen is dé basis voor doeltref fende communicatie.' Sneller tot de kern In zijn presentaties en clinics slaat Ron Zwerver de brug tussen topsport en het bedrijfsleven. 'De dynamiek in een wed strijd is groot. Wat in sporttermen in één wedstrijd is opgelost, kan in het bedrijfs leven jaren aanhouden. Maar ook daar moeten steeds sneller hoge prestaties worden geleverd. Leidinggeven den kunnen sneller tot de kern komen door verbeterde kennis van het eigen gedrag en dat van hun teamleden.' Q4 Profiles biedt de prakti sche aanpak om dat te bereiken. Ron Zwerver is te boeken voor spreek beurten en clinics. Voor meer informatie: www.q4profiles.com of bel 0297-361484 www.q4profiles.com of bel 0297-361484

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 174