Eerste lustrum TZW Jurry Terneuzen b.v. bedrijyenclub column D Jurry Terneuzen is projectinrichter eu> OJ] Het Prinsjesdag-evenement in Terneuzen wordt ieder jaar beter bezocht. e Terneuzense Onderne mers Vereniging Zuid-West (TZW) viert dit jaar het eerste lustrum van het Prins jesdag-evenement, uiteraard op de derde dinsdag van september. TZW is de belangenbehartiger van de bedrijven aan de Handel spoort, Hughersluys, Haarman- weg, Koegorspolder en het haven gebied. TZW is spreekbuis rich ting de gemeente Terneuzen voor allerlei zaken betreffende het gebied. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Bovendien partici peert TZW in Centrum Manage ment (CM), het coördinerende over legorgaan tussen de gemeente en de ondernemersverenigingen in de stad Terneuzen. TZW zal net als de voor gaande vier edities weer een aanspre kend evenement organiseren op Prins jesdag. Gastspreker is dit jaar Justien Marseille, een voorspeller van trends en ontwikkelingen. Voor Marseille is Zeeuws-Vlaanderen bekend gebied. Ze heeft in de afgelopen jaren een aantal toekomststudies uitgevoerd voor enkele Zeeuws-Vlaamse overheden en ook privé is de provin cie vertrouwd ter rein want ze zeilt re gelmatig op de Zeeuwse wateren. Tijdens haar inlei ding 'de toekomst begint nu', zal ze in gaan op het enor me potentieel van met name Zeeuws-Vlaande ren, als woon- en werkgebied. „Uit onderzoek is geble ken dat krimp in Zeeuws-Vlaanderen en met name in de Kanaalzone geen vanzelfsprekend heid is. Andere regio's zijn meer krimpgevoelig. Het zal afhangen van onder andere de bestuurlijke samen werking in de provincie Zeeland, sa menwerking met en tussen het be drijfsleven en met de opleidingsinstitu ten en natuurlijk met onze natuurlij ke partner Gent, of krimp in onze del ta gaat plaatsvinden. Terneuzen is, als hart van de kanaalzone^ een echte werkstad. Terneuzen heeft met een sterke economie en bedrijvendyna- miek, haar toekomst zeifin de hand", aldus Piet Eijke die begin 2009 mede oprichter Peter Koole is opgevolgd als voorzitter van TZW. Het is een ac tieve club, waar ruim honderd bedrij ven lid van zijn. Naast preses van de TZW is Piet Eyke anno 2010 als afge vaardigde van de Koninklijke Metaal Unie ook bestuurslid van MKB Ne derland. Gouden Koets De locatie van het evenement, dit jaar op dinsdag 21 september, wisselt iedere editie. Het is traditie dat ieder jaar een automobielbedrijf uit het TZW-gebied haar showroom ter be schikking stelt. Dit jaar is Ford Auto bedrijf Van Putten Zn aan de Han delspoort in Terneuzen voor de twee de keer gastheer. Op de derde dins dag van september wordt per traditie de feestelijke opening van het nieuwe werkjaar der Staten-Generaal gehou den. De koningin wordt in de Gou den Koets naar het Binnenhof in Den Haag gereden en leest in de Ridder zaal de troonrede voor, met daarin de Piet Eyke. Foto: duofoto belangrijkste plannen van de regering voor het komende jaar. De minister van Financiën overhandigt middels het koffertje de Miljoenennota aan de voorzitter van de Tweede Kamer. In Terneuzen wordt niet met miljoenen gesmeten, maar krijgt het gemeente bestuur een koffertje met wensen-en adviezen van TZW, die geld opbren gen en goed zijn voor de toekomst van Terneuzen. Jan Kolijn, TZW be- stuurslid en directielid van Ovet, zal het TZW koffertje overhandigen aan wethouder Jaap Bos van economische zaken. Nieuwe prins „De afgelopen vier uitgaven waren stuk voor stuk succesvol en er is elk jaar vooruitgang geboekt op het ge bied van organisatie en bezoekersaan tallen. Dit jaar rekenen we op zo'n 300 ondernemende mensen. Uiter aard zal de wethouder ook de nieuwe prins van Terneuzen bekendmaken, leder jaar hebben we een spreker van naam, die vooruitblikt op de econo mische toekomst. Vorig jaar was An- nemarie van Gaal te gast, een van de bekendste en succesvolste Nederland se zakenvrouwen. Ze richtte onder meer in Moskou een grote uitgeverij op, leidde de Telegraaf Tijdschriften- groep en had haar eigen boetiek in de P.C. Hooftstraat. Daarvoor waren trendwatcher Adjied Bakas, top-on- dernemer Hennie van der Most en professor Van Duyn gastspreker. Eco nomische en maatschappelijke tenden sen worden ieder jaar belicht. De re gio Zeeuws-Vlaanderen heeft zeer goede kansen, zoals ook uit diverse studies is gebleken", verklaart Piet Eij ke. De oud-ondernemer onderstreept dat bedrijven en dus ook gemeenten zich moeten onderscheiden, zeker in mindere economische tijden. „Het bedrijfsleven moet keuzes maken, evenals de overheid. Temeuzen heeft een sterke keuze ge maakt met de glastuinbouw en BioBa- se Europe. Het is belangrijk om on verdroten op de gekozen weg door te gaan; het mag in ieder geval geen doodlopende weg worden. De Prins van Terneuzen 2010 steunt deze keu ze." Het Prinsjesdag-evenement vangt aan 0111 17.00 uur met een in loop. Het officiële gedeelte start 0111 18,00 uur en loopt tot 20.00 uur. Het evenement wordt afgesloten met een netwerkbijeenkomst, waarmee tegelij kertijd wordt tegemoetgekomen aan een belangrijke doelstelling van de on dernemersvereniging. Jan Jurry, directeur van het oudste vloerenbedrijf van Nederland. TERNEUZEN - Jurry Terneuzen BV, gevestigd aan de Haarmanweg 46, adviseert en installeert topmerken duurzame vloer- en raam- bekleding. Ook levert het oudste vloerenbedrijf van Nederland meubilair dat voldoet aan de meest veeleisende voorschriften van ergonomie, design en comfort. Jurry Terneuzen is al sinds 1878 een vertrouwde en toonaangevende naam in projectinrichting, kantoormeubilair en woninginrichting. Jan Jurry vertegenwoordigt de vijfde generatie van het familiebedrijf. Hij voert de directie sinds 1984. Onder de bezielende leiding van Jan Jurry - ooit een van de beste tennissers in de regio - heeft de onderneming het blikveld flink verruimd. Hoewel Zeeuws-Vlaanderen nog altijd een sub stantieel deel van het werkgebied vormt, bedient Jurry Terneuzen tweederde van haar clientèle buiten deze regio. Het zwaartepunt van de sectoren waarin Jurry opereert wordt gevormd door de gezondheidszorg, utiliteit, scholenbouw en industrie. Daarnaast zijn ook altijd particulieren welkom gebleven bij het laagdrempe lige bedrijf uit Terneuzen. Een greep uit de diverse grote projecten die in 2010 zijn uitgevoerd door Jurry Terneuzen BV: SG De Rede, Stichting Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen, Gemeente Sluis, Woon zorg Complex Vlissingen, SSG Nehalennia Middelburg, ROC ge bouw ZEP Middelburg, Woon- Zorg Complex 's Heerenhoek, Na tionaal Automobiel Museum Den Haag, Centrum voor Kinder en Jeugdpsychiatrie Breda. In bakermat Terneuzen heeft men enkele jaren geleden ook zorggedragen voor onder andere de inrichting van het gemeentehuis en het nieuwe CWI. Ook zal Jurry Terneu zen in november zorgdragen voor de inrichting van de nieuwe huisvesting openbare diensten van de gemeente Terneuzen in de Koegorspolder. Hofleverancier Het team van een vijftiental bekwame en gemotiveerde mede werkers garandeert deskundige advisering en installatie. Jurry Terneuzen werd in 1908 bij koninklijke beschikking onderscheiden met het predikaat Hofleverancier. Dit Koninklijke predikaat werd in 1988 opnieuw toegekend. ,,De kwaliteitsnormen waren flink verzwaard en koningin Beatrix wilde niet lichtvaardig haar naam verbinden aan allerlei bedrijven. Door onze kwaliteit en service kregen wij opnieuw het predikaat Hofleverancier toegekend", aldus Jan Jurry. De kwaliteitswaarborg komt eveneens tot uiting in de ISO 9001-certificering en tevens beschikken alle werknemers over het VCA-certificaat. Jurry Terneuzen BV is aangesloten bij het Platform Project inrichting (PPI). Jan Jurry zelve is een van de initi atiefnemers van dit platform. De branchevereniging heeft tot doel er zorg voor te dragen dat haar leden een voorbeeldfunctie vervul len binnen de branche door het leveren van optimale kwaliteit. ,,De doelstelling van ons bedrijf is niet a priori om vierkante meters te verkopen. In plaats van het pure rouwdouwen denken wij meer in termen van concepten. Een goede vakkennis en -voorlichting in combinatie met duurzame producten heeft de prioriteit in onze bedrijfsvoering. Een groot voordeel daarbij is dat we door de gro tere fabrikanten continu op de hoogte worden gehouden van de nieuwste ontwikkelingen. Een goede opleiding is heel belangrijk in onze branche, maar er is geen specifieke school voor projectstof feerders. Daarom worden de mensen in onze zaak opgeleid en geschoold in de fabrieken die materialen leveren. Materiaalkennis is als vanzelfsprekend heel belangrijk", verklaart Jan Jurry. Zijn on derneming is up-to-date en levert bijvoorbeeld het nieuwe duur zame product DESSO AirMaster: het tapijt dat de lucht zuivert. De gepatenteerde technologie is speciaal ontwikkeld om schadelijke fijnstof op te vangen en vast te houden. projektinrichting, kantoormeubilair Mr EJ. Haarmanweg 46 - Tel: 0115-695951 - Fax: 0115-695953 E-mail: info@jurry.nl - www.jurry.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 165