de stoel de stoel Tekst: Ron Gregoor Foto: Kees Bennema Naam: Paul Bouman (40) Functie: Eigenaar Affetto Plus, sales Sc concept projecten Bedrijf: Dienstverlend bedrijf bestaande uit: Affetto Brands; sales Sc marketing van vooral foodproducten. Affetto Instore; Interieur ontwikkeling Sc advies en concept begeleiding voor retail (tanksta tions, supermarkten, bedrijfsrestaurants en andere retailers. Bijzonderheden: Paul Bouman is geboren in Breda, maar woont al enige tijd in Hulst. Hij is een van de stimulerende krachten in de Junior Kamer Zeeuws Vlaanderen en organiseerde BOOST. Zijn bedrijf is gevestigd in Oosterhout. Hij heeft drie vaste medewerkers in dienst en maakt gebruik van 2 zzp'ers. Wat is er zo bijzonder aan deze stoel? Resultaat boeken voor onze klan ten. Als het onze klant goed gaat, gaat het Affetto Plus ook goed. De afwisseling door het werken voor mooie merken en het begeleiden en bedenken van (interieur)concepten bevalt me heel goed. Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? Bedrijfsmatig: Sodexo en Lekker- land. Hoe bent u bij dit bedrijf terecht gekomen? Ik heb het zelf opgericht. Ik had veel ideeën en wilde graag onderne mer worden. Het ondernemer wor den zat al heel lang te broeien. Toen de kans zich voordeed, pakte ik die met beide handen. Wat betekent het bedrijf voor u? Ik kan daar heel kort in zijn: Na mijn gezin, alles! Uw bedrijf groeit in tijden van recessie. Dat is bijzonder, hoe doet u dat? Met meer dan regelmaat uit de stoel klimmen en op pad gaan! Mijn stoel is eigenlijk mijn stoel in de auto. Daarnaast moet je het nèt even an ders doen. En kwaliteit leveren. Hard werken is ook heel belangrijk. Vertoont de klant ander gedrag tijdens de recessie? Ja, het duurt langer voordat de klant beslissingen neemt. Daardoor duren trajecten langer. Men moet vaak meer werk verrichten voor het zelf de geld. Waar staat de mooiste en beste shop in Nederland? Er zijn veel mooie winkelbedrijven in Nederland. Schiphol Plaza blijft me toch altijd weer fascineren! U heeft klanten in heel Neder land, Hoeveel kilometer rijdt u perjaar? Veel teveel, maar vanuit mijn dienst verlenende vak doe ik dit met ple zier Waar tankt u? Meestal bij de locatie waar we geves tigd zijn in Oosterhout We zitten namelijk, boven een tankstation met kantoor Affetto Brands, Affetto Instore, legt u het verschil eens uit? Affetto Brands vermarkt non- en food producten voor kleine en (mid del) grote fabrikanten binnen de zo genaamde buitenhuis markt. Affetto Instore begeleidt en onder steunt in 'een conceptmatige aanpak van assortimenten en winkelpresen tatie. Instore doet tevens veel aan ontwikkeling van creatieve en prak tische display meubels. Onze focus ligt hier op bevordering en verbete ring van de winkelvloer Uw nieuwste product is de full- service bakery genaamd Per Szè Wat is het concept? Per Szè heeft als doel de'shopins- hop' een stuk commerciëler te ma ken. Daarnaast ondersteunt Per Szé de bakery/food concepten.Het gaat hier om bedrijven die actief zijn in de zogenaamde buitenshuis markt zoals airports, tankstations en brood jeszaken. De consument zoekt lek ker en veilig voedsel waar duurzaam heid centraal staat. Per Szè zorgt voor innovatie en houdt het eenvou dig! De eerste locatie is onlangs geo pend in een tankstation pal aan de A27. Heeft straks ieder tankstation haar eigen bakery? Nee, dat denk ik niet. De locatie is zeer bepalend of je een dergelijk concept rendabel kan maken. Nog meer plannen voor nieuwe producten? Dat zou zomaar kunnen, we zijn daarin wel kritisch. We houden ons wel constant bezig met vragen als: wat past bij onze klanten en bij onze waarden. En hoe ziet de toekomst er uit. Wonen in Zeeland, werken in Brabant, is dat goed te doen? Het is uitstekend wonen in Zeeuws-Vlaanderen. Het is daar heerlijk rustig. Terwijl het leven in West-Brabant en de rest van het land waar ik kom, toch een stuk jachtiger is. Zo blijft alles in balans qua drukte en ruimte/rust. Overweegt u om met het bedrijf terug te gaan naar Zeeuws- Vlaanderen? Voor mij is het geen terug, ik kom van oorsprong uit Brabant. Affetto Plus blijft voorlopig opere ren vanuit Oosterhout, hoewel ik met regelmaat ook vanuit huis werk. Het kan natuurlijk altijd zijn dat ik nog wat opstart in Zeeuws-Vlaanderen in de toe komst. Ideeën genoeg wat dat be treft. Bent u nog actief bij de organisa tie van evenementen in Zee land? Momenteel ben ik bestuurslid van de Junior Kamer Zeeuwsch-Vlaan deren en ben op deze wijze actief be trokken bij de JKBoost en JKinbe- drijf. Via deze weg doe ik graag een oproep aan huidige of potentiële on dernemers binnen de regio of die in de regio actief wilt worden. Ooit de neiging gehad om ook in West- Brabant een soort BOOST- evenement te organise ren? Ik heb wel de neiging om iets te doen. Maar het ontbreekt me aan tijd momenteel. Wanneer komen we uit deze crisis? Welke crisis? Ik verwacht dat 'het zuur' nog moet komen, maar als we de schouders eronder zetten in Ne derland komen we een heel eind. Wanneer bent u het meest in uw element? Als het gezin lekker draait en daar naast hard werken en zorgen dat de klanten tevreden zijn. Gaat het mijn klant goed dan gaat het mij ook goed! Wat is uw ambitie? Een gezond creatief bedrijf verder uitbouwen met mensen om me heen die er ook écht voor willen gaan. Waar krijgen ze u deze stoel voor uit? Vakantie, voetballen met de kinde ren en een pot tennis. Nog iets vergeten? Pak je kansen, de keuze is reuze en wees positief, We wonen namelijk in West- Europa met heel veel kan sen en mogelijkheden. Je moet wel zelf je kansen creëren en pakken. Mijn kinderen probeer ik zo ook op te voeden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 151