Middelburgen Vlissingen bundelen krachten Waardetransport samenwerking De Middelburgse Bedrijven Club (MBC) en de naburi ge Vlissingse Bedrijven Club (VBC) hebben de krachten gebun deld. Plezierig zakendoen, het aangaan van samenwerkingsver banden, verrassende elementen en elkaar inspireren zijn slechts enkele voorbeelden die het resul taat moeten vormen van dit nieu we ondernemersinitiatief. door Henk van de Voorde MIDDELBURG - Samenwerking en verbindingen smeden zijn ook dé Middelburgse en Vlissingse sleutel woorden in voorbereiding op de Con- tacta 2010, van dinsdag 2 tot en met donderdag 4 november. Twee plei nen met ieder een eigen identiteit, maar met een gezamenlijk hart in het midden: een levendig horecaplein. Met een totaal van 200 aangesloten bedrijven kan de MBC met recht de grootste ondernemersvereniging van Zeeland worden genoemd. Onlangs vond geruisloos een wisseling van de wacht plaats, precies zoals het een soli de bedrijvenclub als de MBC be taamt. Bram van Stel, in het dagelijks leven directeur-eigenaar van Prior Ad viesgroep, is met unanieme stemmen Ko den Herder opgevolgd. breid', licht Anita van Oostrom toe. Zij organiseert dit jaar voor het eerste jaar namens de Middelburgse Bedrij ven Club het Middelburgse deel. „Bo vendien kunnen we er door de samen werking voor zorgen dat er een verras send programma voor alle drie de da gen opgezet kan worden zonder dat de pleinen concurrerend zijn', vult Jéan van Oorschot van de Vlissingse Bedrijven Club aan. Zij organiseert namens de VBC voor de vierde maal de 'Vlissingen Boulevard' op de Con- tacta met ondersteuning van de Ge meente Vlisssingen. Life Cooking, en tertainment, een happy-hour en spe ciale ondernemersuurtjes zitten in de planning. Ook hiervoor wordt samen werking gezocht met creatieve onder nemers die een steentje bij willen dra gen aan het neerzetten van een plein waar pit in zit en wat potentie heeft om te groeien. Kortom: „We gaan een plein neerzetten waar elke Mid delburgse en Vlissingse ondernemer trots op kan zijn en zich wil presente ren", aldus de twee organisatoren. Ondernemers die zich aan willen slui ten bij dit initiatief, informatie willen over de mogelijkheden, hun diensten aan willen bieden óf andere verfrissen de ideeën hebben, zijn van harte wel kom. www. mbcmiddelburg. nl www.vlissingsebedrijvenclub.nl De tariefsverhogingen die banken doorvoeren voor het afstorten van contant geld, hoeven ondernemers financieel gezien niet op te breken. Ook is het geen reden om contant geld te weren uit de winkel. UTRECHT - Dat bepleit G4S Cash Solutions (www.g4s.nl), marktleider op het gebied van waardetransport en cash management. Door de inzet van laagdrempelig en op MKB gespeciali seerd waardetransport, kunnen onder nemers de groeiende kostenpost en het toenemende gevoel van onveilig heid tegengaan. Uit een bericht van het Vakcentrum, koepelorganisatie van supermarktondernemers, eerder deze week blijkt dat de branche zich voor het blok gezet voelt door de ta riefsverhoging voor het inleveren van sealbags bij banken. Een ontwikke ling die het zelf storten van contant geld onbetaalbaar maakt voor zelfstan dige ondernemers. Bovendien lijkt de ze ontwikkeling te sturen naar een cash vrije winkel- of werkvloer. In 2008 startte de organisatie G4S een pi- lot voor betaalbaar geldtransport in Zuidwest Nederland, gebaseerd op vier wensen vanuit het MKB: gemak, veiligheid, snelheid en een aantrekke lijk tarief. MBC De MBC vloeit voort uit een fusie tussen ondernemersvereniging Rams- burg en Arnestein. Dit samengaan van het georganiseerde bedrijfsleven zorgt voor grotere slagkracht en in vloed in de regio Middelburg. Samen staan bedrijven sterker. De MBC is de belangenbehartiger van industriële en dienstverlenende BtB ondernemin gen die gevestigd zijn op de bedrijven terreinen Arnestein 1 en 2, Mortiere en Ramsburg. Door de grote diversi teit onder haar leden is de MBC een platform en ontmoetingsplaats waar de leden onderling informatie kun nen uitwisselen, contacten kunnen leggen en elkaar kunnen consulteren. Het netwerk van de MBC vormt hier bij een belangrijke, onderling verbin dende schakel. De MBC initieert en stimuleert activiteiten en projecten die voor de economische ontwikke ling van de regio wenselijk zijn. De vereniging denkt actief mee over nieu we ontwikkelingen en projecten voor Jéan van Oorschot (links, VBC) en Anita van Oostrom (MBC). ot be\-u 11 het bedrijfsleven in de regio Middel burg, omdat nieuwe activiteiten een positieve uitstraling hebben op de wel vaart in de regio en de op de aldaar ge vestigde ondernemingen. De MBC is intensief betrokken bij studies, nieu we ontwikkelingen, beleidsvoorberei ding en de uitvoering daarvan; desge wenst neemt de bedrijvenkoepel daar toe zelf initiatieven. VBC De Vlissingse Bedrijven Club (VBC), onder aanvoering van Martin van der Louw (directeur/eigenaar van grafi sche dienstverlener De Vey Mest- dagh) is de belangenbehartiger van be drijven gevestigd op de Vlissingse be drijventerreinen: Baskensburg, Vrij burg, Edisongebied, Buitenhavenge bied, Ritthem-Souburg en Vrijburg. De VBC is spreekbuis richting over heid en overlegorganen op het gebied van onder andere ontwikkeling, vei ligheid, onderhoud terreinen, infra structuur en goodwill. Het bestuur volgt kritisch het handelen van de overheidsinstellingen en biedt waar nodig tegenspel. Twee maal per jaar wordt er een ledenvergadering gehou den waar behalve informatieover dracht ook netwerken een grote rol speelt. De vergadering wordt zoveel mogelijk op locatie bij een van het ne gentigtal leden van de VBC gehou den. Een van de kerntaken van de VBC is namelijk het stimuleren van de onderlinge contacten in het Vlis singse bedrijfsleven. Mede uit de animo voor bedrijfsbe zoeken en lezingen blijkt dat de zo wel de MBC als VBC een succesvolle ondernemerskoepels zijn. Business-to-business Er zijn diverse plannen uitgewerkt voor nieuwe impulsen om de busi- ness-to-businessbeurs Contacta meer dan ooit tot een succes te maken. Ook in Middelburg en Vlissingen staan er diverse veranderingen op sta pel die ten goede zullen komen aan zowel de standhouders als hun rela ties. „Door het samenvoegen van de twee horecapleinen worden de net werkmogelijkheden voor zowel de standhouders als de bezoekers uitge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 149