Engels voor bedrijven Kamer geeft maandelijks overzicht "o U De Column pas begonnen Bram Naam: Julia Ross Woonplaats: Hulst Bedrijf: B.E.S.T. English Begonnen: 1 februari 2010 Meevaller: meteen enkele (gemotiveerde) cursisten Tegenvaller: administratieve rompslomp Julia Ross: 'Aandacht voor specifieke problemen.' Foto: Henk van de Voorde Het aantal internationaal opererende bedrijven is ook in Zeeland fors toegenomen. De globalisering vraagt om een goede beheer sing van het Engels als voertaal. Julia Ross BSc biedt soelaas. De Engelse van origine (native speak er) is al twintig jaar in Nederland woonachtig en heeft in het laatste de cennium veel ervaring opgebouwd in het doceren van 'Business English' bij een grote diversiteit aan bedrijven en instellingen in Zeeland en Brabant zo als Yara, HZ, Dow, Delta NV, Evi- des, Thermphos, Ovet, Vroon en het Ministerie van Defensie. Zo heeft ze ook de nodige expertise in technisch Engels, toegespitst op industriële be drijven. Julia heeft onlangs haar loon dienstsituatie verruild voor het zelf standig ondernemerschap. Onder de vlag van B.E.S.T. English (Business English Services and Training) kan ze ondernemend Zeeland verrijken met een perfecte toepassing van de Engel se taal. Voordeel is dat ze geboren is in een streek 111 het Zuid-Oosten van het Verenigd Koninkrijk, waar accent loos Engels wordt gesproken. B.E.S.T English stelt bedrijven en in stellingen in de gelegenheid om hun internationale communicatie, zowel mondeling als schriftelijk, te verbete ren en te perfectioneren. „Mijn be drijf heeft alles van doen met 'training in professional business English'; met verbetering van de Engelse taal bij Ne derlanders zodat ze meer professio neel overkomen in het internationaal zaken doen. Mijn cursussen zijn volle dig 'tailor-made', toegesneden op de specifieke wensen van de klant. Dit houdt in dat zowel niveau als termino logie aangepast worden aan de noden van de klant. Er wordt meestal ge werkt in kleine groepen van onge veer zes deelnemers in sessies van twee tot drie uur. Zo is er volop gele genheid voor persoonlijke aandacht en specifieke problemen", aldus Julia Ross. Naast het geven van cursussen is B.E.S.T. English ook gespeciali seerd in (technische) vertalingen en screening van websites. De cursussen Engels worden gehou den op locatie, veelal op het bedrijf van de klant. Duur en indeling van de training zijn flexibel, met dien verstan de dat een cursus in principe 12 tot 15 weken duurt. „In eerste instantie is het belangrijk dat er gezorgd wordt voor goede basisvaardigheden van de Engelse taal, zodat Engelstalige men sen je boodschap meteen kunnen be grijpen. Zo is er bijvoorbeeld veel aandacht voor de juiste uitspraak, werkwoordvormen (tenses) en zinsop bouw. Daarnaast wordt ook de na druk gevestigd op het professioneel overbrengen van de materie. Dat is met name essentieel bij presentaties. Hoe introduceer je het onderwerp, hoe ga je naadloos over van het ene in het andere hoofdstuk (bridging technique), hoe rond je af. Zeker bij powerpoint presentaties moet je er goed op letten dat er geen slordige taalfouten in staan. De lessen kunnen een toegevoegde waarde zijn voor ma nagers, maar ook voor verkopers, ver tegenwoordigers en andere medewer kers; variërend van CEO tot kraanma chinist. Als mensen hun verhaal in goed Engels kunnen overbrengen krij gen ze ook veel meer zelfvertrou wen." Na haar atheneum (grammar school) heeft Julia twee jaar Frans gestudeerd aan l'Institut Francais du Royaume Uni in Londen. Ze spreekt dus niet al leen perfect Engels en zeer goed Ne derlands, maar ook haar Frans is van vrij hoog niveau. Aan de Oxford Brookes University behaalde ze haar Bachelor of Science in biologie en psychologie. De opge dane psychologische kennis komt an no 2010 prima van pas bij de uitoefe ning van haar eigen bedrijf. „Wat pre sentatievaardigheden betreft: naast het bijbrengen van keurig Engels wordt ook op psychologische aspecten gelet, zoals lichaamstaal en ademhaling, me de om de zenuwen goed in bedwang te houden", verklaart Julia. Een nieuw seizoen met nieuwe ideeën. De Ondernemer gaat vanaf deze maand meer aandacht besteden aan de ontwikkeling van de Brabantse en Zeeuwse economie. Maandelijks geven we een actueel overzicht van het wel en wee van het bedrijfsleven in Zuidwest Neder land. Hoe staat het er nu werkelijk mee. Met andere woorden, meer aandacht voor de barometer. door Ron Gregoor BREDA/MIDDELBURG - Op pagi na 3 kunt u voortaan lezen hoe het be drijfsleven in deze regio nu echt flo reert. Daarbij hebben we ons verze kerd van de hulp van de Kamer van Koophandel in Zuidwest Nederland. Als geen ander is de Kamer op de hoogte van wat er allemaal speelt. De Kamer van Koophandel heeft de cijfers in handen en kent de progno ses van de bedrijven. De Kamer van Koophandel onderzoekt iedere maand de 'stand van zaken'. Daarvan publiceren wij iedere maand op pagi na 3 de belangrijkste conclusies. Vanaf deze maand gaat de Onderne mer opnieuw online, www.deonder- nemerzwn.nl. Verder in dit nummer komen we uitgebreid op de mogelijk heden van deze interactieve en actue le site terug. Een van de mogelijkheden is de lezers/ondernemers hun zegje te laten doen. Om een nog betere indruk te krijgen van de cijfers en het vertrou wen dat ondernemers hebben, vragen we ze hun eigen barometer in te vul len. Die cijfers verschijnen online, maar ze worden in deze bijlage verge leken met de cijfers van de experts. Dat vindt u steeds terug op deze plaats, pagina 2. Over de barometerexperts gesproken, we kunnen vanaf heden gebruik ma ken van de expertise van een bijzon der succesvolle zakenvrouw: Scarlett Kwekkeboom-Janse. Zij bracht haar bedrijf Istimewa Elektro tot grote bloei. In 2001 werd ze gekozen tot 'Zakenvrouw van het jaar'. Eind 2007 verkocht ze haar bedrijf aan Stork Industry Services en startte een advies en consultancybureau: Janse Janse. ^0 'de Ondernemer' is een uitgave van BN DeStem IPZC. 'de Ondernemer' verschijnt in een oplage van 184.000 exemplaren. Uitgever: Adelinde Harms Bladmanager: Danny van Berkel Redactie: Ron Gregoor Accountmanagers: Marcel Schreur Ad van Meel Vormgeving: Hans Willekes Adresgegevens: Postbus 3805,4800 DV Breda, T: 076 - 5 312 277, F: 076 - 5 312 274 E: deondememer@bndestem-pzc.nl I: www.deondernemer.nl Ik kwam deze week Bram Ei- geman tegen. Bram was vroe ger advertentieverkoper- te genwoordig noemen ze dat accountmanager- van Het Stadsblad in Breda. Hij is een van die mensen die uiteinde lijk van zijn hobby, muziek, zijn beroep maakte. Hij leidde een zeer acceptabele big band in de tijd dat Breda nog de enige echte jazzstad in Ne derland was. En hij heeft al 35 jaar een eigen muziekhan del. Specialiteit: blaasinstru menten. Ik heb ooit een plaatje met Bram gemaakt: Lang gele den, in de jaren zeventig, stond Dagblad De Stem op het punt zijn honderdduizend ste abonnee te verwelkomen. Ter gelegenheid daarvan moest er een grammofoon plaat komen, gemaakt door mensen van het bedrijf. Of ik mee wilde spelen. Ik zag dat wel zitten, zoals ik in die tijd alles wel zag zitten en op een vroege zondagochtend toog ik met mijn trompet onder mijn arm naar de studio van Tony Dime. Daar zat Bram al aan een bak koffie te wach ten. 'Dat wil ik wel eens mee maken', straalde hij uit. De opname lukte voor geen me ter. Spelen in een vol café is toch heel iets anders dan in een opnamestudio, waar je letterlijk alles hoort. Ik kan geen noot zo groot als een meloen lezen en dat is niet be vorderlijk is voor het creatieve proces van het maken van een hit. Om een lang verhaal kort te maken: om kwart over vijf 's middags stond er nog steeds niets bruikbaars op de band. 'Laat mij maar even', zei Bram en hij speelde in tien minuten trombone-,trompet en baspartijen in. De plaat werd dat jaar met carnaval veelvuldig in de kroegen ge draaid. Ik stond daar met Bram toen iemand zei: Leuk plaatje. 'Dat wordt een hit. Hoor je die trompetsolo? Van hem', loog Bram vrolijk. We zien elkaar nog wel eens. Het eerste wat hij dan zegt is: 'Weet je nog, van dat plaat je?' Ron Gregoor Reacties kunt u sturen naar: r.gregoor@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 144