De vos is de klos in documentaire kijktip kijken luisteren Ze is net terug van zwangerschapsverlof en heeft meteen haar handen vol. Na de datingshow Ja ik wil: Rutte, is er nu Je zal het maar zijn. Aan Nico de Boer vertelt Sophie Hilbrand dat ze, ondanks haar leeftijd, nog geen genoeg van jongerenzender BNN. „Ik voel me er nog helemaal thuis!" zondag, 20.20 uur werk onbelangrijk' 'Thuis is In de eerste aflevering ontmoet Hilbrand schaatser Mark Tuitert. Sophie Hilbrand zou het liefst een soort Oprah Winfrey-achtig programma willen ma ken. „Of misschien dat ik stiekem gewoon de nieuwe Catherine Keyl wil wor den!" Voorlopig heeft ze haar han den vol aan haar nieuwe televisie programma Je zal het maar zijn, waarin ze op pad gaat met men sen die opmerkelijke keuzes heb ben gemaakt in hun leven. „Wat drijft mensen om bepaalde dingen te doen? Waarom maken ze die keuzes? Daar wil ik achter zien te komen", zegt Sophie Hilbrand, te levisiepersoonlijkheid en ver trouwd BNN-gezicht. Zij volgt in elke aflevering van Je zal het maar zijn drie jongeren, met wie ze een paar dagen op pad gaat. „De titel geeft al aan dat we gezocht hebben naar bijzondere mensen, bij wie de kijker denkt: hoe zou ik zelf zijn of doen als mij dit zou overkomen? Of hoe zou ik reageren als ik in zijn of haar schoenen zou staan?" In de eerste aflevering portretteert ze drie geob sedeerde mensen. Een meisje is in de ban van haar loverboy, een an der gelooft dat God haar kan gene zen van kanker. De derde is Mark Tuitert, olympisch kampioen op de 1500 meter schaatsen dit jaar op de Winterspelen in Vancouver. Dankzij zijn fixatie op de schaats mijt was hij in staat als topsporter boven zichzelf uit te stijgen. Het zijn losse portretten, de jonge ren worden niet met elkaar gecon fronteerd. „We presenteren elke af levering drie totaal verschillende karakters die toch iets gemeen schappelijks hebben. We hebben bijvoorbeeld 'jong en succesvol': mensen die door wat ze doen op jonge leeftijd al succesvol zijn. Daarbij zit een jonge man die 31 miljoen euro bezit, een miss Universe die waarschijnlijk heel succesvol is vanwege haar uiterlijk, en iemand die succes heeft dankzij zijn spirituele kennis." In hoeverre onderscheidt dit pro gramma zich van haar andere? „Bij Sophie op 3 zit je bij elkaar aan ta fel en zijn de mogelijkheden be perkt. Nu trek ik met mijn gasten op in hun eigen omgeving, heb ik meer tijd om dieper op hun verha len in te gaan. Met sommigen ga ik verder terug in het verleden, gaan we naar de plekken waar zich beslissende dingen hebben af gespeeld. Of ik ga mee naar activi teiten die ze anders ook zouden bezoeken. Met het meisje met ver standelijk gehandicapte ouders ga ik mee naar Plopsaland, omdat haar moeder daar graag naartoe wil. Hierdoor krijg je een beeld van hoe het is om opgevoed te worden door verstandelijk beperk te ouders." BNN richt zich op de doelgroepen jongeren en jongvolwassenen tus sen 13 en 34 jaar. Zeifis ze nu bijna 35. Voelt ze zich er nog wel thuis? „Ik voel me er zeker nog he lemaal thuis. BNN is de afgelopen jaren verbreed. De omroep heeft veel meer zendtijd dan toen we be gonnen. Ik hoor, samen met bij voorbeeld Ruben Nicolai, bij de ge neratie die de beginnende BNN- kijker blijft bedienen. Wij zijn de genen die groot werden met (op richter) Bart de GraafF. Geraldine (Kemper), Dennis (Storm) en Vale- rio (Zeno) spreken meer de echte jonge mensen aan." Er was kritiek op haar recente da tingshow Ja, ik wil: Rutte, waarin ze op zoek ging naar een vrouw voor de mogelijk nieuwe premier Mark Rutte. „Ik begrijp de kritiek. Het uitgangspunt vind ik wel leuk. Wat hebben first lady's in de melk te brokkelen, wat vertelt het verle den over vrijgezelle leiders en wat is idealiter een goede first lady voor Nederland? Dan trek je het dus wat meer los van Rutte. Nu lag de nadruk wel heel erg op de kandidaten en dacht je als kijker: 'Maar als zij wint, dan wint ze toch niks, want ze krijgt Rutte niet.' Het sloeg uiteindelijk toch te weinig ergens op." Hilbrand kreeg een jaar geleden sa men met haar vriend, acteur Wal- dernar Torenstra, een dochter. Ze weet haar hectische baan goed te combineren met het moeder schap. „De neiging bij zo'n baan als deze alleen maar met je werk bezig te zijn, is heel groot. Het is een cliché, maar het is echt zo dat het werk, als ik thuis ben, meteen onbelangrijk wordt. En ik ben door het onregelmatige werken best veel thuis. Het wordt pas las tig als ik echt iets moet checken in mijn mail waar ik ook echt goed over na moet denken en Robin, mijn dochter, heel andere plannen blijkt te hebben. Dan ben ik wel geneigd om alleen te sms'en: OK of NEE, en dan mijn telefoon uit te zetten om er maar vanaf te zijn." Q Je zal het maar zijn, 21 septem ber, Nederland 3, 20.25 uur. rjrjt Reageren? redactie.media@wegener.nl -t Sophie Hilbrand: „We hebben gezocht naar bijzondere mensen, bij wie de kijker denkt: hoe zou ik zelf zijn of doen als mij dit zou overkomen?' foto's BNN/CPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 129