et huisje in het bos van het plaatje in het kinderboek' wonen@wegener.nl 2. 5 'Wd 61 Co* 61 "1024-3650509 Zaterdag 18 september 2010 4 mmmmmmMmmmmMmMmmmmwr/mm-mmm werd hij le roi de bricement ge noemd, de koning van het doe- het-zelven. Ja, hij is handig. Dat was de pers opgevallen. En een va kantiedorp voor deze groep, com pleet met zwembad en volledig aangepaste huisjes, was destijds uniek. La Chaume was een begrip. Was ja, want de mensen aan wie wij het hebben verpacht, hebben de kluit belazerd. Vakanties gecan- celd, aanbetalingen verbrast en wie: Diana (57, gesprekspartner) en Ab Zegers (70) beroep: eigenaars van vakantiehuisjes, voorheen makelaars eerder: Amsterdam (Diana), Zaandam (Ab), Oss (samen) nu: Assigny, Mid den-Frankrijk (sinds 1995) óns financieel gedupeerd. Het was overal op tv ook in Nederland. Nu loopt de rechtzaak. Ab heeft de schade aan de huisjes hersteld, maar de lol is eraf En wij worden ouder. Het complex staat te koop." Au revoir Assigny, bonjour Oss? „Nooit! Het leven hier, met men sen om je heen die weten wat ge nieten is, koesteren we. Dat geldt ook voor ons huis. Ab heeft alles in stijl gemoderniseerd, oude dak balken in ere hersteld of nieuwe ge kocht en die 'oud' gemaakt. Want hier bestaat geen levendige handel in oude bouwmaterialen, zoals in Nederland. Mooie meubels vind je wel genoeg, op brocantemarktjes." En watje mist, haal je uit Nederland. „Die fout maken veel emigranten. Ze komen met aanhangers vol bouwspullen. Niet doen. Wat je hier kunt krijgen, koop je hier. Hoort bij het integreren. Als de ijzerwarenboer in het dorp ziet dat jij spijkers uit Nederland mee neemt, de plaatselijke aannemer merkt dat jij Polen laat komen of la pendaison de crémaillère (house- warming, red.) érg lang op zich laat wachten, word je niet opgeno men in de gemeenschap. Dan hoef je ook niet te verwachten dat je buurman, zelfs 's nachts, met de tractor uitrukt als je panne hebt." Maar Polen hebben geen Franse slag. „Bedenk dan een list. Ab heeft bij onze verbouwingen hulp ingescha keld van Franse aannemers. Ik heb de werklui uitgenodigd, wijn erbij, en een tijdschema gemaakt. Maar Fransen nemen het leven zoals het komt, dus deadline en kwaliteit zijn niet heilig. Ik heb toen alle echtgenotes van de werklui voor de feestelijke oplevering gevraagd. Het kwam klaar, op tijd én goed." zie http://snipurl.com/12zx46 http://snipurl.com/12zxde http://snipurl.com/12zxul Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Misschien scoor je wel een stoel van de Finse ontwerper Alvar Aalto. en waardevol is? Neem dan geen risico en koop je favorieten op een designmarkt. Hier mag niets de vloer op wat niet origineel is. En op internet zie je het verschil tus sen een authentieke chaise longue van Le Corbusier en zijn slecht ge maakte broertje uit China niet zo maar. In Nederland zijn vintage design- markten nog niet zo ingeburgerd, maar over de grens des te meer. Dus: aanhangwagen mee en laat de jacht maar beginnen! belgië Voelen, proberen, zien... allemaal nuttig als je op zoek bent naar een mooi meubel. Bezoek dus eens een speciale markt voor vintage de sign. Vooral in België worden ze ge regeld gehouden. Geen zorgen: na maak is er streng verboden. De DesignMarkt van galerie-eige naar' Frederic Rozier is een innova tief concept voor België op het ge bied van vintage design. De formu le omvat drie designmarkten per jaar in Gent en Knokke. Elke De signMarkt heeft een eigen specifie ke invulling en uitstraling. Na een paar openluchtmarkten in de zo mer staat in januari een indoor- markt op de agenda in Gent. Zie www.designmarkt.be voor meer in formatie. Een dikke portemonnee is niet per se nodig, want de orga nisatie zorgt er ook voor dat er goedkoper design wordt aangebo den. Echte liefhebbers combineren de markt met een bezoek aan het Design museum in Gent. Nu al zin in een uitje naar het Bel gische? In het laatste weekend van september kun je terecht op de Collectors Items Beurs in Kemzeke in Oost-Vlaanderen, waar objecten uit de twintigste eeuw worden aan geboden. le vindt daar van alles, van glas en keramiek tot design. Extra informatie vind je hier: www.verbekefoundation.com/ collectorsitems20io frankrijk Le design dans la rue vind je in Pa rijs. Aan de Quai de la Loire om precies te zijn. De editie van afgelo pen mei was een succes: 30.000 be langstellenden kwamen op Les Puces du Design af. De honderden aanbieders komen uit heel Europa met hun design van hoge kwali teit. Van 8 tot 10 oktober aanstaan de staan ze tijdens de 23e editie klaar met design uit de jaren vijftig tot negentig. Dat sluit mooi aan bij een tentoonstelling in het Musee des Arts Decoratifs in Parijs, over In Parijs, Cent, Knokke en Dussel- dorf kun je lekker snuffelen tus sen de vintage spullen, foto's PR Zin in een aparte stoel? Neem dan wel een aanhangwagen mee. design uit de jaren 1945 tot 1975. Puces du Design was de eerste po pulaire vintagemarkt van Europa. De toegang tot de beurs is gratis en de koopwaar is gecontroleerd op echtheid. 'De herfst wordt design, de herfst wordt retro, de herfst wordt geweldig', meldt de organisa tie. Dus snel een reisje plannen naar de stad van de liefde? Meer in fo: www.pucesdudesign.com duitsland Ook in Duitsland hebben ze een voorkeur voor vintage design. De beurs Design Börse Dusseldorf wordt op 28 november gehouden. Op deze beurs zijn, net als in Pa rijs, onder de 150 deelnemers ook Nederlandse standhouders aanwe zig. In vorige jaren waren er artis joklampen van Poul Henningsen en veel tafels, stoelen en lampen van de Memphisgroep, met name van de Italiaanse topontwerper Et- tore Sottsass. Een Duitse deelne mer kondigde aan zeldzame glazen objecten van het Italiaanse Venini mee te nemen. Verder zijn er veel vintage meubels uit de jaren zes tig, sieraden, elektrische apparaten en porselein. Geniet van de 'In dian summer' aan der Rhein en neem en passant een mooie vinta ge vondst mee naar huis. Meer in formatie: www.designboerse.info rjr^ Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Ab en Diana Zegers in hun sfeervolle keuken in Assigny. Het huis in Hans en Grietje-stijl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 107