i9 wonen Bloemen verrijken Mortiere Boterbio Prijzen variëren van 180.000 tot 400.000 euro Type Modelf# Informatie: www.mortiere.nl wonen@wegener.nl 024-3650509 Zaterdag 18 september 2010 door Dennis Riisbergen Er bloeit iets nieuws in Mortiere. On der dat motto begint vrijdag 8 oktober de verkoop van fase 7 van het omvang rijke nieuwbouwproject aan de rand van Middelburg. Het credo verwijst naar de types woningen die in het deelproject verrij zen. Die hebben namelijk allemaal een bloemen naam. Van Tulp tot Klaproos; onder de 79 woningen is voor de starter iets moois te vinden, maar ook voor diegene die zich een vrijstaand herenhuis kan veroorloven. Woonpark Mortiere, zoals de Middelburgse wijk offi cieel heet, dijt meer en meer uit. Omarmd door de A58 en de golfbaan aan één zijde en het vrolijke ver tier van Voetbal Experience, Mini Mundi en een win kelboulevard aan de andere zijde, is Mortiere uitge groeid tot een gewilde wijk. Dat er veel interesse van kopers is, komt wellicht ook door de klassieke architectuur. De huizen zijn in de stijl van de jaren dertig gebouwd. Een zeer geliefde stijl met kenmerkende kleuren baksteen, erkers, kloe ke schoorstenen, ruime dakoverstekken en houten kozijnen. Daarmee is de Mortiere aantrekkelijk voor mensen die van oude huizen houden, maar niet zit ten te wachten op het gekraak, de tocht en het vele onderhoud dat bij dergelijke huizen hoort. En net als de wijken van destijds is Mortiere ruim opgezet, met veel groen.Vandaar de naam 'Woonpark'. Het maakt Mortiere ook ideaal voor gezinnen met kinderen. Fase 7 bestaat uit in totaal 79 woningen. De eerste twintig gaan vrijdag 8 oktober in de verkoop. De fees telijke start daarvan is op die dag van 19.00 tot 21.00 uur op de bouwlocatie in de buurt van de Louis Armstrongstraat. Ook omwonenden zijn dan wel kom om te komen kijken wat er in hun wijk alle maal wordt bijgebouwd. Fase 7, een project van ont wikkelaar AM Zeeland uit Terneuzen, biedt een scala aan woningtypen voor verschillende budgetten. De rijtjeswoningen van het type Tulp en Korenbloem zijn bestemd voor starters. Kenmerkend voor de Ko renbloem zijn de grote raampartijen en de houten ge velbekleding van sommige woningen. Hoewel prima in de architectuur van de wijk passend, is de Koren bloem wat eigentijdser dan het type Tulp. Wie voor de echte jaren dertig stijl gaat, koopt wellicht liever de Tulp. Met grote overhangende goten, langgerekte ramen en de erkers aan de hoekwoningen, lijken de ze woningen rechtstreeks uit het verleden te komen. In fase 7 komen ook twee-onder-één-kaphuizen. Zo wel type Boterbloem als Madelief valt op door een speelse architectuur. De Boterbloem wordt opgetrok ken uit rood baksteen, terwijl de Madelief wit bepleis terd wordt. Authentieke elementen als een erker met daarboven een stenen balkon geven de Boterbloem die jaren dertig uitstraling. De Madelief is weer wat meer van deze tijd. En wie goed kijkt, ziet ook Zeeuwse invloeden in beide woningtypen, zoals de gepotdekselde delen. Levensloopbestendige woningen zijn ook in fase 7 ge pland. Dit type, de Waterlelie, heeft de hoofdslaapka mer en badkamer op de begane grond en één of twee slaapkamers op de eerste verdieping. De min met overdekt terras ligt aan het water. Klapstuk van fase 7 is de klaproos. Deze vrijstaande woning wordt opgetrokken uit rood baksteen en heeft veel ramen. Kenmerkend voor de klaproos is de erker die zich uitstrekt van de begane grond tot de tweede verdieping. De bouw van fase 7 begint zo dra een deel van de woningen is verkocht. Type Korenbloem: Starterswoning Woonruimte: 392 m3 Prijs: vanaf 179.000 euro v.o.n. Type Tulp: Starterswoning Woonruimte: 434 m3 Prijs: vanaf 189.000 euro v.o.n. Type Boterbloem: Twee-onder-een-kap Woonruimte: 500m3 Prijs: vanaf 279.000 euro v.o.n. Type Madelief: Twee-onder-een-kap Woonruimte: 570 m3 Prijs: vanaf 299.000 euro v.o.n. Type Waterlelie: Levensloopbestendig Woonruimte: 463 m3 Prijs: vanaf 295.000 euro v.o.n. Type Klaproos: Vrijstaand herenhuis Woonruimte: 628 m3 Prijs: vanaf 399.000 euro v.o.n. i mhhH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 101