buitenlandI 9 Geschokte Sarkozy krijgt steun EU-ieiders S P I M ROMA-AFFAIRE President noemt woorden commissaris vernederend Premie voor slachten schaap dat verdoofd is Tientallen doden bij busongeval Sudan Checkpoint Bravo weg voor 45 mille Onderzoek naar president Duitsland Bermbom Turkije eist negen levens Paul DAMES HEREN vrijdag 17 september 2010 tie die leidt tot het oplossen van de zaak. De afgelopen weken zijn zoek acties gehouden, waaraan honder den agenten deelnamen. Vorige week is de fiets van Mirco terugge vonden in een wei niet ver van het ouderlijk huis. Ook zijn kledingstuk ken van Mirco aangetroffen. Van de jongen zelf ontbreekt echter ieder spoor foto Federico C ambardini/EPA Franse leider vindt dat hij zijn land moet verdedigen. Andere regeringsleiders keu ren uitlatingen Reding af, maar willen geen maatregelen. Sarkozy zegt direct te hebben ingegrepen na circulaire over collectief uitzetten Roma. BRUSSEL - De Franse president Ni colas Sarkozy is geschokt en ge kwetst door de vergelijking van de uitzetting van Roma met praktij ken uit de Tweede Wereldoorlog. De president reageerde op uitlatin gen van eurocommissaris Viviane Reding (Justitie) eerder deze week. Volgens waarnemers zijn op de EU-top gisteren in Brussel achter gesloten deuren harde woorden ge vallen. De president vond dat zijn land 'is vernederd'. Eigenlijk had de buitenlandse poli tiek van de unie centraal moeten staan. Maar dat werd overscha duwd door een keiharde confron tatie tussen de Franse president Ni colas Sarkozy en de voorzitter van de Europese Commissie, José Ma nuel Barroso. Topdiplomaten spra ken over een schandaal. De EU-leiders steunen Sarkozy in zijn veroordeling van de eurocom missaris. De Luxemburgse Reding heeft inmiddels haar excuus aange boden, maar Sarkozy ging toch Nicolas Sarkozy frontaal in de aanval. Reding was er gisteren niet bij, dus kreeg com missie-voorzitter Barroso in haar plaats de wind van voren. Ook pre mier Balkenende vindt de vergelij king van Reding onjuist. „Frankrijk respecteert de Europese wet", zei Sarkozy. „Maar het is niet alleen ons recht maar onze plicht op te treden tegen wie onze wet ten schendt." De EU-leiders spraken zich niet uit over het Franse beleid. Zij wil len het onderzoek afwachten dat de Europese Commissie instelt naar de uitzettingen. De leiders hebben niet bij Barroso aangedron gen op maatregelen tegen Reding. De EU-wet beperkt het vrije ver keer van mensen die een gevaar vormen voor de openbare orde of geen bestaansmiddelen hebben. Sarkozy ontkende dat bij de ontrui ming van vijfhonderd illegale kam pen vooral Roma op de korrel wor den genomen. „Bij twee derde van de kampen ging het om Franse burgers. Slechts 20 procent zijn Ro ma. Wij discrimineren niet. En al les gebeurt onder toezicht van rechters." Volgens Sarkozy wordt ook elk ge val van uitzetting individueel be oordeeld, zoals de EU-wet voor schrijft. Er is geen sprake van col lectieve uitzetting. Dat in een circu laire van het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken aanvankelijk wel degelijk speciaal de Roma wer den genoemd, was volgens Sarko zy fout. Hij zei dat hij toen meteen heeft ingegrepen. Maar hij zei ook dat de ontruiming van illegale kampen doorgaat. Commissievoorzitter Barroso zei gisteren dat de woorden van Re ding niet goed waren gekozen. Toch viel hij de commissaris niet echt af. De Europese Commissie zal binnen enkele weken bekend maken of er maatregelen tegen Frankrijk komen. Reding dreigde eerder met een procedure voor het Europees Hof van Justitie. De vraag is hoeveel steun zij daarvoor nog krijgt nadat de EU-leiders Sar kozy zeiden te steunen. Volgens Balkenende staat Redings positie niet ter discussie. „De com missie moet nu gewoon haar taak uitvoeren." ANTWERPEN - Moslims in Antwer pen die tijdens het islamitische Offerfeest hun schaap laten verdo ven vlak voordat het geslacht wordt, krijgen korting. In plaats van 25 euro per schaap betalen zij slechts 15 euro voor het slachten van een dier. Het stadsbestuur van Antwerpen hoopt met de aangeboden korting moslims te overtuigen schapen voor de slacht te verdoven. Dat heeft de Gazet van Antwerpen gis teren gemeld. F.erder probeerde Antwerpen al verscheidene keren moslims over te halen geen schapen te slachten maar in plaats daarvan een gift te doen aan een goed doel. Die po gingen hadden echter weinig suc ces. Tijdens het komende Offer feest kunnen moslims in Antwer pen kiezen tussen twee geschei den slachtlijnen. Een van deze slachtlijnen is uitgerust met een verdovingstoestel. Het Offerfeest valt dit jaar op 16 november. KHARTOEM Bij een frontale botsing ten zuiden van de Sudanese hoofdstad Khar toem zijn 37 mensen om het leven gekomen. Een vrachtwagen klapte vol op een bus die bezig was met een inhaal manoeuvre. Naast de doden vielen ook 26 gewonden. De wegen in Su dan zijn in deze tijd van het jaar overvol. Veel mensen komen terug van vakantie. BERLIJN Checkpoint Bravo is op een veiling voor 45 duizend euro verkocht aan een anonieme bieder. Het eigen dom is anderhalve hectare groot. Er staat nog altijd een gebouw op dat gebruikt werd als controlepost tussen Oost- en West-Berlijn. Het bouwwerk verkeert echter in dus danig gehavende staat dat het per ceel als bosgrond is geveild. BERLIJN Het Duitse OM is een onderzoek naar president Wulff begonnen. Hij wordt verdacht van betrokken heid bij verduistering en bij schen dingen van de wet op financiering van politieke partijen. Hij zou zijn verkiezing tot premier van Nedersaksen te danken heb ben aan een campagne die ten on rechte gefinancierd is met over heidsgeld. ANKARA Een aanslag met een bermbom in de provincie Hakkari, in het zuid oosten van Turkije, heeft gisteren aan negen mensen het leven ge kost. De slachtoffers zaten in een minibusje. Vermoed wordt dat Koerdische PKK-rebellen achter de aanslag zitten. Koerdische rebellen hebben eerder deze week ook al aanslagen gepleegd. FALL 2010 KOOPZONDAG 19 September 12.00 uur-17.00 uur Jan Gielenplein 6 (naast de Basiliek) Oudenbosch Tel: 0165 330620 E-mail: info@PaulPim.nl www.PaulPim.nl OPENINGSTIJDEN: di.-do. 9.30 - 18.00 uur vr. 9.30 -21.00 uur za. 9.30 -17.00 uur Brunello Cucinelli Jil Sander Etro Gunex Paige Jeans Maliparmi Repeat Jacob Cohën Fay Van Laack D'Exterior Coast+Weber+Ahaus Marccain DNA Cambio Wolford Schoenen Tassen: Tod's - Brunello - Etro Maliparmi Raffaelle Caruso Brioni Etro Brunello Cucinelli Luigi Borrelli Canali Corneliani Incotex Red Van Laack Hiltl Paul Smith Polo Ralph Lauren Jacob Cohën Coast+Weber+Ahaus Fay Hydrogen Boglioli Gimo's Schoenen: Tod's - Etro - Brunello Santoni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9