81 buitenland Ontdek Duitse steden...met KRAS.NL! Republikeinse kandidaten Tea Party krijgen het moeilijk Pleziertjes ambtenaren China op staatskosten Agenten doen inval bij Mousavi KRASiNL Nieuw bod op grond islamitisch centrum New York Zoekacties naar Duitse jongen vergeefs rS - -"N HANNOVER DORTMUND f 1 im '''GSflfc.' BOEK ONLINE of bel 0900-9697 vrijdag 17 september 2010 door onze correspondent Remko Tanis SHANGHAI - Door heel China klinkt rond lunchtijd 'ganbeil', proost! Een uur later kun je het nog horen in de restaurants, weer een uur later vaak nog steeds: het geluid van bestuurders en ambte naren die onder werktijd aan de al cohol gaan. Deze week werd duidelijk wat veel Chinezen allang wisten: ambtena ren laten zich niet alleen vollopen onder werktijd, maar deinzen ook niet terug voor een bezoek aan badhuis of massagesalon op kos ten van de gemeenschap. In de provincie Shanxi zijn contro leurs van de Communistische Par tij de afgelopen weken langs 506 badhuizen en 440 massagesalons geweest. Ze betrapten er bijna 300 ambtenaren die zich daar ontspan den. Inmiddels zijn 79 van hen ontslagen of gedegradeerd. De overheid probeert al langer om ambtenaren ervan te doordringen dat ze geacht worden op kosten van de bevolking te werken, niet te drinken. Vorige maand riep pre mier Wen Jiabao opnieuw dat hij dit gedrag en de zweem van cor ruptie die eromheen hangt, de kop in wil drukken.' Kort daarna brak een nieuw schan daal uit, toen een blogger foto's openbaar maakte van ambtenaren die zich in Thailand vermaakten met halfnaakte 'ladyboys'. De die naren dansen met hen en spelen met hun ontblote borsten. Een krant bevestigde kort daarop dat de reis was betaald met belasting geld. Het verweer van een van de ambtenaren, Liang Xiquan: „Voor Chinezen kan dit immoreel gedrag zijn, maar in Thailand hoort dit bij de lokale cultuur." MOSKOU - De Russische voorzitter van de Wereld Schaak Federatie (Fide) heeft gisteren een bod van 10 miljoen dollar (7,6 miljoen eu ro) gedaan op het terrein in New York City waar de bouw van een omstreden islamitisch centrum staat gepland. Kirsan Iljoemzjinov wil op de loca tie, op vijfhonderd meter van Ground Zero, een internationaal schaakcentrum neerzetten, bericht te het Russische persbureau RIA Novosti gisteren. Iljoemzjinov zegt een brief te heb ben gestuurd naar burgemeester Michael Bloomberg van New York. Iljoemzjinov trad vorige week af als president van de Russi sche regio Kalmukkië, waar hij een schaakcomplex in de hoofd stad Elista liet bouwen, Chess City genaamd. De oud-president overtreft het bod van de Amerikaanse vastgoed magnaat Donald Trump, die vori ge week omgerekend 5,7 miljoen euro bood voor het terrein. door onze correspondent Hanneke Keultjes NEW YORK - Carl Paladino is mordi cus tegen abortus, ook als de zwan gerschap het resultaat is van ver krachting of incest. Hij is ook te gen het homohuwelijk en tegen het islamitisch centrum bij Ground Zero. Voor een Republi kein geen vreemde opvattingen, maar wél voor iemand die gouver neur wil worden van de vrij pro gressieve staat New York. Paladino lijkt geen kans te maken. Voor een gouverneurs- of senaats verkiezing zijn er voorverkiezin gen. In deze 'primaries' nemen kandidaten van een partij het on derling tegen elkaar op. Doorgaans krijgt één van de kandidaten de steun van de partij. De voorverkie zingen voor de senaat van dinsdag, in Delaware en New York, werden verrassend genoeg gewonnen door kandidaten die nadrukkelijk niet gesteund werden door hun Republikeinse partij. Zoals Paladino, een multimiljonair die zijn fortuin heeft vergaard als projectontwikkelaar, die won van partijfavoriet Rick Lazio. Paladino is naar eigen zeggen 'ab soluut niet politiek correct'. Hij werd bekend als 'de e-mailkandi- daat', omdat hij meerdere racis tische en pornografische 'grapjes' aan vrienden had gestuurd. Kandidaten zoals Paladino horen bij de Tea Party, een conservatieve protestbeweging. Tea Party-kandi daten vinden dat de VS een ver- TEHERAN - Iraanse veiligheidsagen ten zijn het kantoor van oppositie leider Mir Hossein Mousavi bin nengevallen. Ze doorzochten woensdagavond het pand en na men onder meer enkele compu ters in beslag. Dat heeft de website van Mousavi, Kalame.com, gisteren - keerde weg zijn ingeslagen. De macht van de federale overheid is te groot, betogen zij, en dat gaat ten koste van individuele vrijheid. Zij willen dat de hervorming van de gezondheidzorg en maatrege len om de economische crisis het hoofd te bieden, worden terugge draaid. Sarah Palin, Republikeinse vi- ce-presidentskandidaat bij de laat ste presidentsverkiezingen en oud-gouverneur van Alaska, is de meest bekende Tea Party-politi cus. Zij steunde de kandidatuur van Christine O'Donnell, die na mens Delaware in de senaat pro beert te komen. O'Donnell won dinsdag de Repu blikeinse strijd van oudgediende Mike Castle. Tot ieders verbazing, want O'Donnell wordt beschul digd van fraude, ze zou financieel aan de grond zitten en heeft extre me opvattingen over seksuele ont houding. Ze is tegen alle seks voor het huwelijk en beschouwt mastur batie als 'overspel'. Democraten grappen dat ze voor de verkiezingen van 2 november niet eens campagne hoeven te voe ren. De ideeën van de Tea Par ty-kandidaten zijn zo extreem, is hun redenering, dat het onmoge lijk is dat zij van een Democrati sche kandidaat zullen winnen. Ook opiniepeilingen laten inmid dels zien dat de kiezers weliswaar weinig vertrouwen hebben in de Democraten, maar dat ze nog min der vertrouwen hebben in de Re publikeinen. gemeld. Ook weerhielden veilig heidsagenten mensen er de afgelo pen weken van het kantoor bin nen te gaan. Volgens Mousavi wilden de autori teiten met de inval hem ervan weerhouden kritiek te uiten op de economische situatie in Iran. GREFRATH - Politiemensen zoeken bij Grefrath naar de vermiste 10-jari- ge Mirco Schlitter, uit dat Duitse dorp, 10 kilometer ten oosten van Venlo. De jongen kwam op 3 sep- - - tteaaaaiw! tember niet thuis na een middagje skaten. De politie gaat uit van een geweldsmisdrijf. Het Openbaar Mi nisterie in Krefeld loofde een belo ning van 5000 euro uit voor informa- mmim z$m 1 sl Hotel in het centrum! Nederland beoordeelt dit hotel met een 8! PARK INN HANNOVER**** 2- t/m 5-daagse autovakantie Aankomstdata: van 1/10 t/m 29/12 hotel op ca. 8 km van het centrum, tegenover een metrohalte o.a. liften, restaurant, bar en sauna (gratis) inclusief ontbijtbuffet tip: bezoek het Neue Rathaus! Zie www.kras.nl/51298 MERCURE DORTMUND CITY HOTEL*** 2- t/m 5-daagse autovakantie Aankomstdata: van 24/9 t/m 31/12 hotel in het centrum van Dortmund o.a. een lift en een bar inclusief ontbijtbuffet tip: wandel door het stadspark met verschillende tuinen: het Westfalenpark! Zie www.kras.nl/51365 ABACUS TIERPARK HOTEL* 3- t/m 5-daagse autovakantie Aankomstdata: van 27/9 t/m 27/12 hotel tegenover een dierentuin en een metrohalte (ca. 20 min. naar het centrum) o.a. een restaurant en bistro met bar inclusief ontbijtbuffet tip: bekijk de Brandenburger Tor! Zie www.kras.nl/26086 MARRIOTT KEULEN***** 3- t/m 5-daagse autovakantie Aankomstdata: van 24/9 t/m 31/12 hotel in het centrum van Keulen, op ca. 500 m van de Gotische Dom o.a. een bar, sauna en fitness (gratis) inclusief ontbijtbuffet •tip: ga winkelen op de Schildergasse! Zie www.kras.nl/24410 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8