binnenland 17 Eigenaar van scheepswerf in cassatie De Egelantier goes waxed! Contact met Suriname opgeschort Kamer waarschuwt banken nog één keer Endemol tikt Storms op de vingers DE PUNT Jaar cel voor man na brand Medaillon voor dochter militair vrijdag 17 september 2010 De eigenaar van de scheepswerf in De Punt krijgt celstraf wegens de brand in 2008 waarbij brand weerlieden omkwamen. Hij zou opzettelijk het elektriciteitsnet werk hebben beschadigd. LEEUWARDEN - De eigenaar van de scheepswerf in De Punt, die giste ren in hoger beroep is veroordeeld tot een celstraf van twaalf maan den, gaat in cassatie. Dat heeft zijn advocaat Niek Heidanus gezegd na afloop van de uitspraak. „Het is niet chic om dat meteen na een uitspraak te zeggen, maar in deze zaak ben je genoodzaakt om in cas satie te gaan." Het Openbaar Minis terie, dat drie jaar gevangenisstraf had geëist, beraadt zich nog op een eventuele cassatie, zegt een woordvoerder. De eigenaar van de scheepswerf in het Drentse De Punt is veroor deeld wegens de brand op 9 mei 2008 waarbij drie brandweerman nen om het leven kwamen. Vol gens de rechters heeft de man op zettelijk het elektriciteitsnetwerk beschadigd door gemanipuleerde zekeringen in de meterkast te stop pen. De do.od van de brandweer mannen kan de scheepswerfeige naar echter niet kwalijk worden ge nomen, aldus het hof De recht bank in Assen veroordeelde de man in 2008 tot een celstraf van drie maanden wegens het romme len met stroom. De rechtbank achtte ook toen niet bewezen dat daardoor de brand was ontstaan. Het gerechtshof neemt het de eige naar 'uitzonderlijk kwalijk' dat hij de gemanipuleerde zekeringen in de meterkast deed. Op 7 mei brak in de meterkast een brandje uit, zo stelt het hof. De brand kon door de zoon van de scheepswerfeige naar worden geblust. Op 9 mei brak de fatale brand uit. Over de oorzaak van de brand durft het hof geen uitspraak te doen. Overigens vinden de rechters dat de verhoren van de politie niet per fect zijn verlopen. Een aantal vra gen tijdens de verhoren kunnen volgens het hof als 'sturend en sug gestief worden aangemerkt. Om dat getuigen later tegenover een rechter-commissaris aangaven wel de waarheid te hebben gesproken, was de verhoormethode geen re den tot uitsluiting van bewijs. Volgens advocaat Heidanus is het onbegrijpelijk dat het hof zegt dat verhoren suggestief zijn geweest, maar dat die vervolgens gewoon als bewijs worden meegenomen. APELDOORN - Kapitein Bas Meijs hangt zijn zes maan den oude dochter Frederique het kindermedaillon om. Rechts zijn vrouw Carine. Militairen ontvingen gisteren in Apeldoorn uit handen van Commandant der Strijd krachten generaal Peter van Uhm een herinneringsme daille Vredesoperaties. De militairen krijgen de medaille voor hun inzet tijdens de missie in Uruzgan. De Neder landse missie is officieel beëindigd, maar gisteren ver zochten de VS Nederland om een substantiële bijdrage te leveren aan het trainen van militairen en agenten in Afghanistan. foto Vincent Jannink/ANP AMSTERDAM - Nederlandse ge meenten zullen voorlopig geen vertegenwoordigers naar Surina me sturen. Dat zegt Jaap Breugem, secretaris van het Suriname Platform van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG). „Nederland en Suriname zitten in een fase van wederzijds aftasten", zegt Breu gem. „Zeker de eerste maanden zullen geen bestuurders of ambte- naren naar Paramaribo reizen." Het bestuur van het Suriname Plat form, een overleg van een tiental gemeenten met nauwe banden met Suriname, kwam eerder deze week bijeen om te spreken over de gevolgen van de verkiezingen in Suriname. Het aantreden van de omstreden Desi Bouterse als presi dent was vorige maand aanleiding voor de gemeente Amsterdam om de samenwerking deels te beëindi gen. Andere gemeenten volgen de harde lijn van Amsterdam voorals nog niet, zegt Breugem over de uit komst van het overleg. „Amster dam heeft van alle gemeenten in Nederland wel verreweg de mees te projecten lopen in Suriname." Buitenlandse Zaken zegt dat Ne derland de nieuwe Surinaamse re gering zal beoordelen op haar 'be noemingen, beleidsvoornemens en beleidsdaden'. DEN HAAG - De Tweede Kamer geeft de Nederlandse financiële sector een laatste waarschuwing. Banken, verzekeraars, pensioen fondsen en beleggingsmaatschap pijen krijgen nog een aantal maan den de tijd om werk te maken van het snijden in bonussen en het be heersen van de risico's. Komt die zogeheten 'code banken' onvol doende uit de verf, dan komt de Kamer met wetgeving, inclusief sancties. Dat was de boodschap van de Tweede Kamer in het debat over het rapport van de parlementaire commissie-De Wit die het afgelo pen jaar onderzoek deed naar de oorzaken van de internationale kredietcrisis. SP-Kamerlid De Wit waarschuw de gisteren dat het 'gevoel van ur gentie' dat er dringend iets moet veranderen alweer begint te 'ta nen', vooral in de financiële sector zelf „Een neiging terug te keren naar 'business as usual' valt duide lijk waar te nemen", aldus De Wit. Hij wees op een terugkeer van de bonuscultuur in de bankenwereld en een toename van de handel in risicovolle producten. De Kamer omarmde alle 27 aanbe velingen van de commissie. Daar onder is ook het voorstel om de co de banken uit te breiden naar ver zekeraars, pensioenfondsen en be leggingsmaatschappijen. En de co de moet ook gaan gelden voor werknemers op de handelsvloer, waar die nu alleen geldt voor be stuurders en senior management. AALSMEER - Endemol heeft journa list Pieter Storms verzocht het pro ductiebedrijf niet meer te noemen in verband met de vermeende ver loedering van de journalistiek in Nederland. Storms spreekt van de 'Endemollisering' van de journalis tiek. In een brief aan de voormalig Breekijzer-presentator vraagt de di rectie van Endemol hem het tv-be- drijf buiten zijn aanklacht te hou den. In een open brief aan Matthijs van Nieuwkerk, presentator van De Wereld Draait Door, noemde Storms woensdag de term 'Ende mollisering'. De directeuren wij zen Storms er op dat Endemol zich niet primair richt op journalis tieke producties. advertentie Mad about de authentieke English country lookDan zit je dit najaar nóg beter bij De Egelantier! Want behalve fraaie klassieke en eigentijdse Britse en Ierse kleding van natuurlijke materialen, hangt er nu ook een super collectie waxed coats in de rek ken, voor stylish ladies and gents. De Egelantier - open van 1 september tot 1 maart - presenteert weer absolutely fabulous Britse en Ierse kleding. Het assortiment is uitgebreid met een top of the bill collectie waxed coats, in lange en korte modellen voor hem en haar, medium- en heavyweight, in verschillende kleuren. Ook waxed bodywarmers ontbreken niet. Ever so con venient nu de Hollandse herfst almaar natter dreigt te worden! Daarnaast heeft De Egelantier traditiegetrouw volop andere klassieke en eigentijdse Britse en Ierse kle ding van natuurlijke materialen. Voor dames is er een ruime keuze in truitjes, vestjes en pull overs in wol en katoen, in tallo ze kleuren. Ook de herencollec tie is als vanouds uitgesproken veelzijdig, met onder andere jasjes van Donegal- en Harris Tweed. Harris Tweed brengt dit jaar overigens voor het eerst moderner gesneden jasjes, die ook nog eens lichter van gewicht zijn dan het traditione le model. Daarmee komt De Egelantier tegemoet aan de wat jongere Harris Tweed liefhebber, die vraagt om een eigentijdse, slankere pasvorm. Broeken zijn er in wol, corduroy en geborstelde katoen. Voor zowel de dames als de heren heeft De Egelantier 100% merino- en lamswollen truien en vesten laten vervaardigen; ragfijn en het hele jaar door draagbaar. En: De Egelantier beschikt over de grootste col lectie Viyella overhemden van Nederland. De Egelantier, Herenstraat 5, Middelburg T: 06-21436245; E-mail; egelantier@ha2c.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7