Twee grote rondes vaak één te veel sport 125 verdiend punt AZ alleen Europees in het goede spoor [M] CF CcD 5§Tif FC Utrecht houdt stand in Napels Hnnfrlcnrmcnr Hiltpv wprfrrpkt Onderhoudswerkzaamheden Tunnelweg/N62 TUNNEL Wilt u meer informatie? vrijdag 17 september 2010 Rus in de Tour van 2009 volledig door het ijs. Mentsjov is lang niet de enige ronderenner die tegen zijn grenzen aanloopt. Ivan Basso, in mei nog winnaar van de Giro, werd in de Tour gedegradeerd tot een meeloper. Hetzelfde lot trof Cadel Evans en Bradley Wiggins. Zelfs Alberto Contador, toch de beste ronderenner op dit moment, moet nog aantonen dat hij twee grote rondes achter elkaar naar zijn hand kan zetten. Volgens Rabobank-trainer Louis Delahaije zijn het niet zozeer fysie ke beperkingen die in de weg zit ten om twee keer in korte tijd ge durende drie weken op topniveau te presteren. Het is vooral mentale vermoeidheid die ronderenners dwarsboomt, zegt de Limburger. „De vraag is: ben je bereid om in twee rondes diep te gaan? Denis kon dat vorig jaar in de Tour niet opbrengen. Als je net de Giro hebt gewonnen, valt het niet mee om jezelf in de Tour pijn te doen voor een zesde plek. Een grote ronde is een mentale uitputtingslag." Carlos Sastre, de Tourwinnaar van 2008, neemt dit jaar alle drie de grote rondes voor zijn rekening, waarmee hij in de voetsporen treedt van zijn illustere landge noot Marino Lejaretta die dit huza renstukje zelfs vier keer volbracht. Een succes is de trilogie van Sastre niet geworden. Na een achtste plaats in de Giro en een twintigste in de Tour doet de 35-jarige Cervé- lo-renner ook in de Vuelta niet mee voor de prijzen. „Het wielren nen is veranderd. Het niveau ligt een stuk hoger dan twintig, dertig jaar geleden. Nu komt de concur rentie van overal. Wie even wat minder is, krijgt meteen het dek sel op de neus", zegt Delahaije. Robert Gesink wil zich volgend jaar ook voor het eerst op de dub bel storten. Of de 24-jarige klim mer wel in staat is om zowel in de Tour als de Vuelta te presteren, durft de trainer niet te voorspel len. „Veel zal afhangen van hoe Ro bert in 2011 uit de Tour komt. Als hij een supergoede Tour rijdt, kan ik me voorstellen dat hij in de Vue lta niet voor een klassement zal rij den. Sterker: misschien heeft hij dan wel helemaal geen trek meer in de Vuelta." door Patrick Delait S1TTARD - Ivan Basso, Cadel Evans, Denis Mentsjov en Carlos Sastre probeerden het dit seizoen, maar mislukten allemaal. Presteren in twee opeenvolgende grote rondes lijkt anno 2010 bijna onmogelijk. Er was eens een tijdperk waarin het de normaalste zaak van de we reld was dat wielrenners schitter den in twee opeenvolgende grote rondes. Waar Eddy Merckx, Ber nard Hinault en Miguel Indurain er meerdere keren in slaagden om de Tour de France succesvol te combineren met de Vuelta of de Giro, lijkt de dubbel voor het hui dige peloton te hoog gegrepen. Vraag het maar aan Denis Mentsjov. In de Vuelta, waarin de achttiende rit gisteren na een mas sasprint werd gewonnen door Mark Cavendish, is de Rus van Ra bobank slechts een schim van de renner die in juli als derde eindig de in de Tour de France. Ook vorig jaar ondervond Mentsjov (32) dat twee keer pieken op korte tijd voor hem te hoog is gegrepen. Na foto Ermindo Armino zijn eindzege in de Giro zakte de FC Utrecht hield een punt over aan het duel met Napoli. In Napels werd het II11ClllCM 0-0. De bezoekers waren minder in balbezit, maar kregen voor de rust toch a m goede kansen via Ricky van Wolfswinkel en Dries Mertens. In de tweede helft Ifall XAAlSHn HjUntAAfn AA| moest Utrecht achteruit, maar hield het stand. Van Wolfswinkel, Frank Demou- fadClfllllLi I U Cl III I i U v:-T' k>j Li ge en Michael Silberbauer kregen geel. Bij Napoli gingen vijf spelers op de bon. sord door SNS Bank en de laatste zeven jaren door Hiltex. „We zijn heel content dat we elf edities van dit toernooi hebben kunnen verzorgen en dat Pieter Hildering elk jaar een forse finan ciële injectie heeft gegeven", aldus Aart Walraven. „Daar kun je al leen maar dankbaar voor zijn." Het Zeeland Open was ook een trendsetter. De organisatie hanteer de een nieuwe puntentelling die door steeds meer organisaties wordt overgenomen. De stichting Damevenementen Zeeland blijft wel gewoon bestaan. Over minder dan drie maanden organiseert het in Zoutelande het NK voor vrou wen. Dat toernooi wordt ook in 2011 en 2012 in het Walcherse dorp gehouden. door Koen de Vries MIDDELBURG - De elfde editie van het Zeeland Open damtoernooi dat van 16 tot en met 20 april in Goes werd gehouden, is waar schijnlijk de laatste geweest. Hoofdsponsor Pieter Hildering van textielbedrijf Hiltex trekt de stekker eruit. „Aan alles komt een eind", is het nuchtere commentaar van Aart Walraven, de voorzitter van de or ganiserende stichting Damevene menten Zeeland. „Het is mooi ge weest. Wij gaan niet actief op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. Maar als anderen de fakkel willen overnemen, graag." Het Hiltex Zeeland Open was de laatste jaren een van de sterkst be zette damtoernooien ter wereld. De laatste editie werd gewonnen door heersend wereldkampioen Alexander Schwarzman, met de op één na sterkste dammer van de wereld Alexander Georgiev op de tweede plaats. Damliefhebber Pieter Hildering was lange tijd de mecenas van het Nederlandse dammen. De eige naar van een textielbedrijf uit West-Knollendam was de grote man achter Hiltex dammen, een Amsterdamse club die vijf keer de landstitel greep. Hilderings laatste financiële activiteit was de sponso ring van het Zeeland Open, maar ook daar komt nu een eind aan. Het Zeeland Open zag in 2000 het levenslicht als Zeeland damtoer nooi, werd daarna drie jaar gespon- door Ruud Ramler ALKMAAR - Met een moeizame 2-1-overwinning op FC Sheriff boekte AZ weer eens een aanspre kend resultaat. Maar een garantie voor betere tijden in de eredivisie was de eerste klap in de poulefase van de Europa League zeker niet. Het Europese toneel is voor AZ zo langzamerhand een verlengstuk van het trainingsveld geworden. Een platform waar de resultaten wel worden geboekt, omdat de productie dan toereikend is. Ook bij het derde internationale treffen in eigen omgeving scoorde de ploeg die in de competitie niet kan winnen, honderd procent. Met dank vooral aan FC Sheriff. Een rariteitenkabinet uit een mini staatje ergens in Moldavië dat bui ten de landsgrenzen maar niet wordt erkend. Die ploeg was gister avond meer een struikelblok voor zichzelf dan voor AZ. Het begon al na een kwartier, toen doelman Stoyanov AZ'er Johann Gudmundsson wilde uitkappen. De sluitpost hielp AZ goedkoop aan de 1-0. Het zo luid bejubelde zetje in de rug was voor de thuisclub nog steeds geen duw naar een onbevangen wedstrijd. Het gaf de voorsprong zelfs uit handen, toen Hector Moreno een voorzet toucheerde (1-1). Met een kopbal hield Kew Jaliens de Euro pese reeks in eigen huis toch fout loos. De zekerheid dat het nu ook in de eredivisie goed zal komen, werd er niet mee afgedwongen. AZ-Sheriff Tiraspol 2-1 (1-0). 14. Gudmundsson 1-0, 68. Moreno 1-1 (ei gen doelpunt), 83. Jaliens 2-1. Scheids rechter: Asumaa (Fin). Gele kaart: Ada- movic, Erokhin, Samardzic (Sheriff Tiras pol). Aantal toeschouwers: 10.624. Tijdelijke omleidingsroute Op zaterdag 18 september a.s. worden er onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd aan de Westerscheldetunnelweg in Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland. In Zeeuws-Vlaanderen wordt gewerkt aan het tracé vanaf de kruising met de Herbert Dowweg tot de rotonde in de N61. Vanwege de aard van de werkzaamheden (reinigen, vegen, kleine reparaties, inspecties e.d.) is het noodzakelijk dat dit deel van de weg in beide richtingen volledig wordt afgesloten. Op Zuid-Beveland wordt het verkeer omgeleid dat vanuit de Westerscheldetunnel richting Vlissingen, Middelburg en Goes rijdt. Alleen in deze rijrichting vinden asfalteerwerkzaamheden en kleine repara ties plaats. Voor de werkzaamheden aan beiden zijden van de tunnel geldt dat het verkeer tijdelijk wordt omgeleid via een andere route. Let hiervoor op de gele borden langs de weg. De onderhoudswerkzaamheden starten om 06.00 uur en duren tot ongeveer 16.00 uur. Let op: de Westerscheldetunnel zelf wordt niet afgesloten en blijft dus in beide richtingen beschikbaar. WESXERSCHELDE Bel de Klantenservice - vanuit Nederland: 0900-2358866 0,05/min) of - vanuit België: 0031-113 232 844 M<5n<ztkf weev noqelijk! of stuur een e-mail naar info@westerscheldetunnel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77