zeeland 119 240 Spin in het web nog nooit zo internationaal CDA Terneuzen pleit voor behoud parkeerterrein Westerscheldedijk De Vlijt D&T snapt bijdrage aan Oesterparty niet Nazomer bij kwekerij Ferdinandushof Kinderboerderij doet mee aan ezeltjesdag Folkgroep Slan treedt in paviljoen De Perk vrijdag 17 september 2010 z Het Europese servicecentrum voor alle Dow-vestigingen in Europa, het Busi ness Process Service Center (BPSC) Terneuzen, telt al 240 medewerkers en de verwachting is dat dit aantal in 2011 zal doorgroeien tot driehonderd. Het BPSC is de spin in het web voor alle mogelijke administratieve handelin gen bij Dow in Europa die eerder lokaal plaatsvonden, zoals rekeningen be talen, inkopen doen, tijdige levering van grondstoffen en van eindproducten. MEEST CELEZEN 1. Parkeren met t-tag kost geld 2. Duistere sloop van oude school 3. D&T snapt 'oesterbijdrage' niet EN VERDER Kijk voor weblogs van PZC- redacteuren over allerlei onderwerpen op www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto's door Frank van Cooten terneuzen - Het CDA in Terneu zen wil het parkeerterrein op de Westerscheldedijk bij paviljoen Westbeer handhaven. „De extra ca paciteit blijft nodig", betoogde frac tielid Ronald Lippens tijdens de vergadering van de raadscommis sie Omgeving. Lippens steunt daarmee onderne mers in de Nieuwstraat en omge ving. Zij vinden dat de parkeer voorziening moet blijven en dat ie dereen er 's avonds vanaf zes uur gratis moet kunnen parkeren. Nu moet er nog worden betaald tot middernacht. Wethouder Co van Schaik reageer de afwijzend op het CDA-voorstel dat overigens geen bijval kreeg van andere partijen. De dijk bij het par keerterrein wordt volgend jaar ver hoogd. Rijkswaterstaat moet dan extra voorzieningen treffen om de parkeerplaatsen te kunnen hand haven. Terneuzen moet dit beta len. Het gaat om een gepeperde re kening. Van Schaik had het in de raads commissie over een investering van een half miljoen. Hij vindt dat te veel, zeker omdat parkeeronder- zoek heeft uitgewezen dat er zon der de Westerscheldeparking vol doende parkeerruimte overblijft in de binnenstad. Sinds coffeeshop Checkpoint is gesloten, is de ge middelde bezetting van de Wester scheldeparking nog maar twintig procent. Van Schaik wees er ook op dat de parking destijds als tijdelijke voor ziening voor twee jaar is aange legd. In plaats van handhaving van dit terrein onderzoekt de gemeen te een uitbreiding van het parkeer terrein aan de Veerhaven. Terneu zen huurt dit terrein dan van Rijks waterstaat. Er komen veertig par keerplaatsen bij. Er is volgens Van Schaik al overeenstemming met de watersportverenigingen over ge bruik van deze parking. SLUIS Raadslid Liber Baarends van Dorps belangen Toerisme is boos over de bijdrage van bijna 4.000 euro die de gemeente Sluis aan de Oes terparty heeft gegeven. De Oester party is gisteren in het belfort in Sluis gehouden. „Hoe moeten we het aan dorpsraden verantwoor den dat we bezuinigen als het colle ge van B en W zulke besluiten neemt?", vroeg hij zich donderdag af tijdens een commissievergade ring. Baarends kreeg steun van de Lijst Babijn en de PvdA. OVERSLAG Kwekerij Ferdinandushof houdt ko mend weekend, zaterdag 18 en zon dag 19 september, open tuindagen met als thema 'nazomer'. Centraal staan laatbloeiende vaste planten, grassen en dahlia's. De Ferdinan dushof is gevestigd aan de Rode Sluisweg 13 in Overslag, nabij de Belgische grens, op een voormalige boerderij van een eeuw oud. De to tale oppervlakte is ongeveer één hectare. De kwekerij is zaterdag en zondag geopend van 10 tot 17 uur. De toegang is gratis. TERNEUZEN Kinderboerderij Terneuzen aan de Evertsenlaan 88 doet zaterdag mee aan de ezeltjesdag. De ontvangst is om 9.30 uur in de boerderij. Op het programma staat een wandeling door de Margarethapolder, met een stop om 11.30 uur bij café De Grie- te, waarna langs de dijk wordt te ruggelopen naar de boerderij. Daar wordt om 13.30 uur de lunch geser veerd en is om 14 uur een ezelstoe lendans. Deelname is gratis. De lunch kost 5 euro, maar wie met een ezel komt, krijgt die gratis. WALSOORDEN Slan (spreek uit: slawn) speelt zon dag in paviljoen De Perk aan de Zeedijk bij Walsoorden. Het optre den is van 14 tot 17 uur. De vierkop pige muziekgroep, opgericht in 2004 en afkomstig uit Bergen op Zoom, speelt Ierse, Engelse, Schot se en Bretonse folkmuziek. V Medewerkers van het Dow-servicentrum kijken vanuit een tent toe hoe prominenten - onder wie BPSC-manager Donnie Fruytier, de nieuwe directeur van Dow Terneuzen Dieter Schnepel en burgemeester Jan Lonink - in de regen de eerste paal voor 'hun' nieuwbouw slaan. foto's Mark Neelemans Opgeruimd genieten Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 232213 www.binnenuit.nl bedden slapen woonconcept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73