Zeeland PZCI Terneuzen pakt door met de 'Kop' Teelt is makkelijk, oogst niet 'Containers met strooizout plaatsen in alle dorpen en wijken Terneuzen' Besluit over aanleg jachthaven bij Cadzand-Bad maanden uitgesteld k ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 EPROM Meerderheid raad steunt aankoop pand Eprom Electronica voor acht ton Statenleden overladen met 'Waterdunenmair Dow in Terneuzen was nog nooit zo internationaal Vrijdag 17 september 2010 Oostpoort- en loopbrug Sluis straks weer als vanouds Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ÜÜHH door Frank van Cooten terneuzen - De gemeente Terneu zen pakt door met de herontwik keling van de 'Kop van de Noord straat'. Een meerderheid van de ge meenteraad stemt in met de aan koop van het pand van Eprom Electronica aan de Schoolweg voor acht ton. De meerderheid tekende zich woensdagavond af in de vergade ring van de raadscommissie Omge ving. Alleen de fracties van D66, SP en PvdA blijven grote twijfels houden. De PvdA wil het pand pas verwerven zodra absoluut ze ker is dat het project doorgaat. Terneuzen heeft de grond nodig om de facelift mogelijk te maken. De raad stuurde wethouder Frank van Hulle in juli terug naar de on derhandelingstafel met de eige naar van het pand van Eprom over een latere levering van het pand. Het voorstel is nu de koopsom pas op 31 december 2012 te betalen. Volgens de meerderheid van de raad is hiermee voldoende zeker heid ingebouwd. „De ambtenaren hebben nu de ruimte het plan vol ledig uit te werken", zei Ronald Lippens (CDA). De Terneuzense bijdrage aan de herontwikkeling bedraagt maxi maal 2,7 miljoen euro. Dat is inclu sief de aankoop van het pand van Eprom. „Ik zal de raad daar zeker aan blij ven houden", waarschuwde Char les ten Hengel (D66) alvast voor eventuele budgetoverschrijdingen in de toekomst. Ten Hengel vindt het een slecht plan. Niet alleen om dat een stukje historisch Terneu zen tegen de vlakte gaat, maar ook omdat iedere inwoner straks bijna 113 euro betaalt voor winkels en woningen waar vrijwel geen inte resse voor zal zijn. los Verdunnen van TOP/Gemeen- tebelangen en Evertjan van Exter (VVD) vonden dat Ten Hengel wat positiever moet gaan denken. „Wij nodigen het college uit om door te pakken", zei Van Exter. „Samen ontwikkelen betekent ook samen risico's lopen." Fons van Limpt (SP) vindt de on zekerheid over de provinciale bij drage van twee miljoen een groot struikelblok. Wethouder Van Hulle gaat ervan uit dat provincie over de brug komt. „De provincie zou anders een zeer negatief signaal afgeven aan de grootste gemeente van Zee land." De vele duizenden pompoenen op de akker aan de Vogelweg in Hengstdijk moeten stuk voor stuk worden losgeknipt en omzichtig in de kist worden gelegd. De oogst van pompoenen kan niet machinaal gebeuren en is dus bijzonder arbeidsintensief. foto Mark Neelemans door Harold de Puysseleijr hengstdijk - Pompoenen telen is erg makkelijk, maar de oogst er van is een bijzonder tijdrovende klus. Je kunt ze namelijk niet ma chinaal van het land halen. Daar om loopt er momenteel dagelijks een legertje plukkers over de akker van de familie Verbrugge uit Hengstdijk om de pompoenen te oogsten. Eerst moeten ze losgeknipt wor den van de stengel waaraan ze groeien, daarna moet elke pom poen voorzichtig in de kist wor den gelegd. „Je kunt ze er niet in gooien", zegt boerin Pleuni Ver- brugge, „want dan raken ze bescha digd." De familie Verbrugge teelt duizen den en duizenden pompoenen op in totaal ruim zeven hectare land bouwgrond in de omgeving van de boerderij in Hengstdijk. Na de oogst komen de pompoenen uit eindelijk via de versveiling in de supermarkten te liggen. „Het ras dat we dit jaar telen, levert een niet zo heel grote pompoen op die ideaal is om bijvoorbeeld pom poensoep van te maken." Een deel van de oogst verkoopt de familie via de eigen biologische boerderij winkel op het erf aan de Oude Ha ven in Hengstdijk. terneuzen - In de wijken en dor pen in de gemeente Terneuzen moeten zoutcontainers worden ge plaatst waaruit inwoners naar be hoefte strooizout kunnen schep pen, vindt raadslid Giel van Boom (Top-Gemeentebelangen). Van Boom heeft het college van B en W opgeroepen zijn voorstel se rieus te onderzoeken met het oog op de komende winter. Strooiwa gens konden afgelopen strenge winter de gladheidsbestrijding am- per aan. „En doordat wegen en stoepen spekglad bleven, zijn men sen lelijk gevallen." De plaatsing van zoutcontainers in dorpen en wijken van Terneuzen maakt het bewoners mogelijk zelf actie te ondernemen. „Zo kunnen we onze dorpen en wijken ook on der winterse omstandigheden leef baar houden", aldus het raadslid. Nieuw is het idee niet, weet Van Boom. Vroeger stonden in Hoek twee zoutcontainers. BRESKENS Vrienden van Waterdunen Nee! roept West-Zeeuws-Vlamingen op Statenleden te bombarderen met protestmails tegen Waterdunen. Provinciale Staten besluiten op 1 oktober over het al dan niet door gaan van dat plan en over de even tueel daarmee gepaard gaande ont eigening. De actiegroep heeft op vriendenvanwaterdunennee. blogspot.com een lijst met alle e-mailadressen van de Statenleden gezet. Cadzand-bad - Waterschap Zeeuws-Vlaanderen hoeft pas over een klein jaar te weten of het tij dens de kustversterking bij Cad zand-Bad rekening moet houden met de aanleg van een jachthaven. Dat geeft de werkgroep die de mo gelijkheid van de komst van een jachthaven onderzoekt, veel meer gelegenheid om een sluitend plan te maken. Dat meldt wethouder Peter Ploegaert van de gemeente Sluis. Het waterschap legt in 2013 strek dammen aan ter hoogte van het gemaal bij Cadzand. Het maken van een 'bocht' in één van die dammen schept ruimte voor een jachthaven. Ondernemers zien dat helemaal zitten. De gemeente wil meewerken, maar er geen publiek geld in steken. Het waterschap had eerder gezegd in september duidelijkheid te wil len, maar geeft de plannenmakers nu flink wat meer respijt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71