zeeland 119 Aanpak U TUIN 'werk', hier heb ik plezier in' Tevredenheid over WMO bin n9n uit Zestig skiffs bij zeilwedstrijden Grevelingenmeer Living sculpture in Bewaerschole en op school De Vlijt mooist aangelegde VAN ZEELAND www.verstratenenwalhout.nl Opgeruimd genieten vrijdag 17 september 2010 De met roestvrijstalen doken uitgeruste steenfragmenten worden met epoxy in de muur vastgezet. De monumenten zijn voor deze klus tot in de tail beschreven. Arie Kooijman: 'Handig voor in de toekomst.' Bij beschikking van de Kantonrechter te d.d. 2 september 2010 is Dhr. A.B.P. Claassens, geboren op 16-1-1970, wonende te 4661 AA HALSTEREN, Hoofdlaan 8 onder curatele gesteld met benoeming van mr. B. Kwakkenbos, kantoorhoudende te 4481 AW Kloetinge, Koningin Julianastraat 2 tot curator. Arie Kooijman, Kees Kazen en Ronald Rakhorst (vlnr) in de weer met een circa 500 kilo zwaar fragment van het Moggemonument. foto's Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Inwoners van Schou- wen-Duiveland die gebruik maken van voorzieningen die betaald wor den uit de Wet maatschappelijke ondersteuning (WMO), zijn tevre den over de dienstverlening. Dat blijkt uit een enquête die door Scoop is uitgevoerd. De resultaten hiervan zijn verschenen in de jaar lijkse WMO-monitor. De respondenten uit Schou- wen-Duiveland waarderen de on dersteuning die ze kregen met een 7,45. Dat is iets lager dan de tevre denheid in de gehele provincie, die een gemiddelde score oplevert van 7,61. Ten opzichte van vorig jaar is er nagenoeg niets veran derd: het gemiddelde cijfer voor Schouwen-Duiveland was toen een 7,46. In totaal zijn in de gemeente Schouwen-Duiveland 491 vragen lijsten opgestuurd. Ruim tweehon derd mensen hebben de moeite ge nomen die in te vullen. Uit de gegevens blijkt dat zo'n tachtig procent van de WMO-cliënten 65-plusser is. Vier op de tien mensen nemen alleen huishoudelijke hulp af, de rest van de groep maakt gebruik van een ander soort hulp, eventueel in combinatie met huishoudelijke hulp. Nadat een aanvraag gehonoreerd is, kon tweederde van de mensen kiezen of ze de hulp in natura wil len ontvangen, of dat ze die zelf in wilden kopen met een persoonge bonden budget (pgb). Van die laat ste optie is dit jaar aanzienlijk meer gebruik gemaakt dan vorig jaar. In 2010 kreeg ruim twintig procent een pgb tegenover vijf pro cent in 2009. De onderzoekers hebben ook ge vraagd naar het tempo waarin een aanvraag werd behandeld. Een der de van de mensen vond het te lang duren. Desondanks bleef de gemeente telkens binnen de wette lijke termijn van acht weken. Drie kwart van de aanvragen werd bin nen vier weken afgehandeld. Het college gebruikt de uitkom sten van de WMO-monitor bij ontwikkeling van beleid. BURGH-HAAMSTEDE - Vrijdag 22 ok tober gaat beeldend kunstenaar Ca rina Diepens met leerlingen uit groep 7/8 van Onder de Wieken in Burgh-Haamstede aan de slag om living sculptures te maken. Tot die tijd is er een living sculptu re van haar te zien in de Bewaer schole in Haamstede. Conservator Diana Franssen van het Van Abbe- museum opent de tentoonstelling Living sculpture zondag om 15.00 uur. Diepens heeft een surrealistische installatie gemaakt die afgestemd is op de expositieruimte. Haar li ving sculptures houden het mid den tussen een (statische) installa tie en een performance (beweging op basis van een begin- en eind- script). BRU1NISSE - Meer dan zestig teams hebben zich ingeschreven voor de Open Dutch SkiffTrophy die zater dag en zondag wordt gehouden op het Grevelingenmeer. De wedstrijden zijn te volgen van af het Bruse strandje. Behalve in de skiffs wordt er gevaren in de klassen RS500, 2ger en 49er. Zaterdag wordt er om 13.00 uur ge start, zondag gebeurt dat om 10.00 uur. Geprobeerd wordt dagelijks vier wedstrijden te varen. Er is een internationaal deelne mersveld met zeilers uit Neder land, België, Luxemburg, Duits land, Frankrijk en Engeland. Naast sportiviteit is er zaterdagavond ook tijd voor een barbecue. OOK OP ALLE GLAZEN 50% KORTING Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 232213 www.binnenuit.nl bedden slapen woonconcept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63