'Dit is voor mij geen i8l Radar haalt 1500 euro op Ook late' brievenbus om 17.00 uur geleegd PZC Héél flederland draait om BOVRG Dus ook bij jou in de buurt! BOVAG BOVAG Thermen Beauty Swaenenburgh Vlissingen Kunst en Eer sluit Het Oproer groots af RESTAURATIE PRAALGRAVEN In de Sint Adriaanskerk van Dreischor worden de gerestau reerde grafmonumenten van Mogge en Ockersse fragment voor fragment opgebouwd. Een heel bijzondere klus. Metamorfose van de Adriaanskerk KNRM helpt jachtje met motorpech vrijdag 17 september 2010 wmmmmmm Bovag Auto Garage Kerkwerve Kerkweg 16 4321 AC Kerkvverve Tel. 0111-415210 Autobedrijf van Dijke Achterstraat 1 -5 4306 CS Nieuwerkerk Tel. 0111-641364 www.autovandijke.nl Specialist in Nissan Bovag Rijschool Dek Verkeersopleidingen Goes (0113-223140) Middelburg (0118-651566) Terneuzen (0115-697436) www.dek.nl BROUWERSHAVEN - De Radarscho- len op Schouwen-Duiveland heb ben 1500 euro ingezameld voor de watersnoodramp in Pakistan. Enkele christelijke basisscholen sparen nog even door, bij voor beeld met een collecte tijdens de Catwalk modeshow zaterdag in Van 17 t/m 25 op entree nSSimÉ Zwanenburgseweg 11,4384 LW Vlissingen 0118-472500/info@swaenenburgh.nl www.swaenenburgh.nl MaM'l—jj ZIERIKZEE De koninklijke harmonie Kunst en Eer sluit de laatste avond van het openluchtspel Het Oproer af met een extra optreden, zaterdag om 22.30 uur. Voorafgaand aan de voor stelling speelt Kunst en Eer al num mers uit eerdere historische spelen- producties. Na de slotvoorstelling volgt zaterdag een luchtig program ma met onder meer muziek van Genesis en Marco Borsato. door Esme Soesman De mannen van steenhou werij Zederik hebben al heel wat pracht en praal voorbij zien komen. Daarmee is de restauratie van de grafmonu menten van de gebroeders Ockers se en hun neef Mogge (voormalige regenten) in de Adriaanskerk in Dreischor echter nog altijd geen standaardklus. „Dit is écht heel bij zonder", typeren Kees Kazen, Ro nald Rakhorst en Arie Kooijman (afkomstig uit Gorinchem en om geving) de kwaliteit van het werk dat ergens in de 18e eeuw geleverd is. Rakhorst wijst op de nageltjes van een duif op het witmarmeren Moggemonument. „Zo scherp. Knap hoor, vooral omdat je weet hoe dingen gemaakt worden. Dit is door vaklui gedaan." Het praal graf van de gebroeders Ockersse is door ene Seunties gemaakt. Wap- perom en Van Nooyen tekenden Zierikzee, maar de scholenactie is nu officieel beëindigd. De scholen deden mee aan een eilandelijke ac tie, gecoördineerd door het week blad Wereldregio. Daarvan werd vorig weekeinde de slotmanifesta tie gehouden. De teller stond toen op 15.000 euro voor Pakistan. Niet alleen de praalgraven, ook de trap en het hek in de zuidbeuk (waar de graven zich bevinden) worden aangepakt. De rest van de kerk wordt even eens opgeknapt. Alle muren wor den gestuukt en her en der wordt herstelwerk uitgevoerd. De kerk is in verband met de werkzaamhe den op dit moment gesloten. Een deskundige komt langs om de drie muurschilderingen in de Adriaanskerk te ontcijferen. Er is niets bekend over de afgesleten teksten op de wand. Wellicht wor den ook deze hersteld. De kerkvoogdij droomt van verde re aankleding (kandelaars et ce tera) van de kerk, maar daar is geld van sponsors voor nodig. voor de uitbundige herdenkings steen van hun erfgenaam Mogge. „Het mooiste aan deze beelden is vooral wat je niet ziet", omschrijft Kazen zijn bewondering voor met name het Moggegraf. Zoals de diepte van de plooien van de gewa den. „Normaal is dat veel opper vlakkiger. Dit is echt verschrikke lijk moeilijk om te maken. Qua beeldhouwwerk is dit zó gedetail leerd, zó mooi. Echt topwerk." Restauratie was (als gevolg van vocht, zout en roest) hard nodig. De praalgraven werden voor dat doel gedemonteerd en afgevoerd. „Met een soort stoomspuitje heb ben we de beelden millimeter voor millimeter schoongemaakt", blikt Kazen terug op een deel van het precisiewerk. Inmiddels zijn de medewerkers van Zederik met het leukste deel van de klus bezig: het weer opbouwen van de monu menten. Vroeg de deur uit richting Dreischor. Geen moeite, zegt Ka zen. „Dit is niet gewoon 'werk'. Hier heb ik echt veel plezier in." BROUWERSHAVEN Medewerkers van de KNRM heb ben woensdagochtend de beman ning van een zeiljacht geholpen om terug te keren in de haven van Brouwershaven. De motor van het kajuitjacht was kapot gegaan. Het jacht kon nog wel zeilen, maar de bemanning durfde het niet aan om zeilend de haven binnen te va ren. Reddingsboot De Griend bood met een sleepje uitkomst. De verfijndheid van het beeldhouw- De banken in de Adriaanskerk in Dreischor zijn met plastic afgedekt. Ge- werk wordt door medewerkers van kerkt wordt voorlopig in de Driekoningenkerk in Noordgouwe. Zederik geprezen. reacties: 241 door Joeri Wisse «til! Sl Op 13 oktober verschijnt deze speciale bijlage. Wilt u hierin adverteren? Neem dan contact op met verkoopteam Zeeland T (0118) 43 40 70 E teamzeeland@bndestem-pzc.nl Het is terecht dat burgemeester Rabelink de dragrace van Motorclub Zierikzee heeft afgelast eens 29% I 71% Kijk ook op www.pzc.nl Motorclub Zierikzee woeden> over afgelasten dragrace ZIERIKZEE - Wie na vijf uur 's mid dags nog een brief wil posten die de volgende dag moet worden be zorgd, heeft pech. De enige brie venbus op Schouwen-Duiveland die 'laat' wordt geleegd, aan het Haringvlietplein in Zierikzee, is binnenkort ook een 'gewone' brie venbus die rond 17.00 uur wordt leeggehaald. „De consument maakt bij deze brievenbus nauwelijks gebruik van de mogelijkheid om na vijf uur een brief te posten. Daarom heb ben we besloten om de lediging te vervroegen naar in dit geval 17.00 uur", zegt woordvoerder Suzan De- mirhan van TNT Post. Het bedrijf liet enige tijd geleden metingen verrichten bij alle 'late' bussen. Daaruit bleek volgens Demirhan dat er 's avonds gemiddeld nog 'maximaal twintig' brieven wer den gepost. „Om daar iemand twee uur voor te laten wachten..." Het TNT Business Point, eveneens gevestigd aan het Haringvlietplein, blijft wél open tot 18.30 uur. Voor ondernemers wordt daarmee de 'deadline' een half uur vervroegd. „Alleen als een consument écht niet kan wachten met een brief, kan hij die natuurlijk aan het loket afgeven", zegt Demirhan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62