PZC ,7 Renessetour weg uit centrum Kinderen vermaken bejaarden Dijkwerkers trotseren stormseizoen Tandsteen 18 en 19 20 @n 21 PINKSTERWEEKEND Binnen anderhalve maand nieuw plan voor festival MAATWERK WEEKEND een uniek pak voor u almanak Cf"UfM HA/CM ni liwri A Mn Restauratie praalgraven aLnuUVVLiN-uUl V CLr\iNL? Dreischor is werken voor je plezier Vrijdag 17 september 2010 Wielklem houdt winkelwagens op terrein supermarkt Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl I 'AANSTAANDE. k DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG Mimro - Scabal door Joeri Wisse RENESSE - De Renessetour wordt volgend jaar niet meer in het cen trum van Renesse gehouden. Het feest, dat steevast tienduizenden jongeren trekt, wordt als festival voortgezet op een terrein buiten de dorpskern. Alle betrokken partijen in Renes se, waaronder horeca, onderne mers, en campinghouders, hebben dat gisteren in een bijeenkomst met het college van de gemeente Schouwen-Duiveland afgesproken. Vóór i november moet er een plan liggen hoe de nieuwe opzet er in de praktijk uitziet. Die datum is volgens Bruno van der Hoek, secre taris van de Ondernemersvereni ging Renesse, cruciaal in verband met het aanvragen van vergunnin gen. Een maand geleden besloot het college dat de Renessetour buiten het centrum moet worden voortge zet. Burgemeester Gerard Rabe- link: „De Renessetour is dit jaar goed opgepakt. Maar doordat het centrum aangewezen was als eve nemententerrein, kwamen andere partijen weer in problemen." Met het collegebesluit kunnen alle partijen leven, bleek gisteren. Van dér Hoek: „Voor het eerst heb ik het gevoel dat niet iedereen heel ri gide naar zijn eigen belang kijkt. Alle spelers in het veld lopen nu achter dezelfde bal aan." Door de nieuwe opzet, is het de bedoeling dat niet alleen de tien a twintigduizenden feestende jonge ren een goed pinksterweekend hebben, maar dat ook ouderen in het dorp kunnen komen. „Een festivalterrein, zoals een stuk boerenland, kun je veel beter in richten dan een straat als de Hoge- zoom, waar je rekening moet hou den met bomen en winkels." Rabelink pleit al sinds 2009 voor een andere opzet van de Renesse tour. Volgens hem is er nog niet ge sproken over mogelijke locaties. „Ik heb geen idee waar ze uiteinde lijk mee komen, maar wij als ge meente gaan kijken hoe het kan en niet hoe het niet kan. Ik wil dit feest helemaal niet verbieden, maar wil graag duidelijke spelre gels." Dat de horecazaken samen een fes tival organiseren, betekent niet dat de disco's met Pinksteren sluiten. „De horeca mag open, als elk an der weekend. Maar er komen geen podia meer in de straten." IA> I J I I EH 1 I NIEUWE BURG 12 I MIDDELBURG door Joeri Wisse KERKWERVE - Met de weergoden valt niet te spotten, daarom leggen dijkwerkers het werk tijdens het stormseizoen traditioneel tijdelijk neer. In de voormalige landbouw- haven bij Kerkwerve, de Flaauwers- haven, gaat het werk aan de zeewe ring tussen 1 oktober en 1 april ech ter gewoon door. „Maandag begint de aannemer met de voorbereidende werkzaam heden voor de vernieuwing van de kademuur", zegt Anneke McGo- vern van Projectbureau Zeewerin gen. „Het is vrij uniek dat er in de winter aan een primaire zeewe ring wordt gewerkt, maar omdat de nieuwe damwanden vóór de oude worden geplaatst, blijft de zeewering intact", legt ze uit. Tijdens de werkzaamheden is het terrein afgesloten voor publiek. Om de fietsroute langs de zuid kust van Schouwen niet te onder ZIERIKZEE - Verpleeghuis Cornelia en kinderdagverblijf Pension Tui- meltje zijn buren, dus zo raar is de gedachte niet: Om de veertien da gen gaan de kinderen van Tuimel- tje op bezoek bij de oudjes in het verpleeghuis. Gisteren bezochten de peuters de gesloten "afdeling Zandplaat. Vier bejaarde dames, die nog goed ter been zijn, haalden de kinderen op. Bedoeling van de bezoeken is dat ouderen en kinderen samen eten, drinken en spelletjes doen. 'Peu ters vinden het niet raar als oma een pop in de armen houdt en de ouderen vinden het leuk om met de kinderen te knutselen en te zin gen,' meldt kinderopvang De Beve- landen in een persbericht. De begeleidsters van Tuimeltje en de activiteitenbegeleider van Cor nelia brengen de interactie tussen de leeftijdsgroepen op gang. Giste ren begon een 'oma' met voorle zen, terwijl een stukje verderop een groepje ouderen interesse kreeg in de speelgoedkist van de jonkies. „Soms vragen kinderen na afloop wanneer ze weer naar de opa's en oma's mogen," zegt ac tiviteitenbegeleider Amanda de Glopper van het verpleeghuis. Tip? redactie@pzc.nl breken, komt er een tijdelijke dijk- overgang, achterlangs restaurant de Heerenkeet. De aanpak van de kademuur is onderdeel van de ver sterking van het dijktraject Polder van Schouwen, een vier kilometer lang traject tussen de Schelphoek en het Pikgat. Als de nieuwe kade muur klaar is, wordt het gebied rond de haven opnieuw ingericht. De Flaauwershaven wordt in het kader van project Van Zierik tot Zee een recreatieve natuurentree. Die Schouwen-Duivelander liet juist tandsteen verwijderen, toen de echt genote van de tandarts belde. In de behandelkamer waren de volgende geluiden te horen: „Er achter op... toen je voor het stop licht stondHm, die zal dan wel to tal loss zijn." Krr, kri „En jij zelfGelukkig maar.... Ook geen last van je nek?" Kriii, kriii, kratsch. „Wat zeg je?...Je hebt je handteke ning gezet...." Kriiii, kriiiii, kratsch! „Nee, dat had je niet moeten doen. Hoe vaak moet ik dat nog zeggen." Kraaatsch, kraaastch, kriiiiii „Verdorie. Nee, je gaat die man nu bellen!" Kratsch, kriii, kriii, kraaatsch! De Schouwen-Duivelander kan in middels weer praten. Eten gaat nog wat moeilijk. Ouderen kijken geamuseerd toe, terwijl de kinderen spelen op afdeling Zandplaat van verpleeghuis Cornelia. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61