ASK 5?ana8gp0admoord Hansweert is een warm Ongeduld over nieuwe stek Pit Beton 20 md Zeebrugge wil kades s°cnhSnTa? uitbreiden in Noordzee om te netwerken Vrijspraak van JUBILEUM Hansweertse muziekvereniging Scheldegalm houdt tiende Bouw appartementen komt in zicht vrijdag 17 september 2010 yies, Signalen Klachten telefoon OH3-2I2783 maandag t/m vrijdag 09.00 - 13.00 uur as k(a)klave rbladzeeland.nl Voor betrouwbare informatie over rechten en plichten in de zorg en bij uitkeringen, voor ondersteuning bij klachtenprocedures, én voor het mel den van uw Wachten en signalen, kunt u terecht bij ASK Klaverblad Zeeland. DEN HAAG - Een 39-jarige Middel burger is gisteren ook in hoger be roep vrijgesproken van poging tot moord met een klauwhamer op een man die hem op het Jaagpad in Middelburg zou hebben mishan deld. De verdachte kreeg door het Haagse gerechtshof een celstraf op gelegd van twee jaar waarvan een half jaar voorwaardelijk wegens een poging tot doodslag. Daarmee volgt het hof de rechtbank in Mid delburg. De officier van justitie was in hoger beroep gegaan tegen dat vonnis omdat de man zich niet zou hebben schuldig gemaakt aan een poging tot doodslag maar aan een poging tot moord. ihm—lm II— III 111 Bill I IPIIBI IIIUW'il door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De verkoop van de nieuwe appartementen bij restau rant D'Ouwe Veerstoep in Kam perland kan in november begin nen. Begin 2011 komen de apparte menten in het complex op het ha venplateau in Kamperland op de markt. Daarmee begint de omvorming van de landbouwhaven met beton- industrie tot watersportresort met woningen aan het water. Maar, vroegen de raadsleden van Noord-Beveland gisteren, hoe lang duurt het voor de provincie een nieuwe stek vindt voor de betonfa- briek Pit Beton? De verplaatsing van de fabriek per 2015 is cruciaal voor de ontwikkeling van de ha ven: industrie verdraagt geen wo ningbouw. Wethouder Adrie van der Maas vroeg met klem geen opties voor door Luc Oggel Pit Beton dicht te gooien, nadat NBB-voorman Ariekees Ouds hoorn verklaarde in de Katse ha ven geen beton te willen. „Er lo pen nog steeds onderzoeken naar mogelijke locaties." Daarbij heeft de raad jaren geleden bij de bespre king van de structuurvisie Veerse Meer de Katse optie nadrukkelijk opengehouden, herinnerde Ellen van de Klooster (PvdA). De gemeenteraad"stelt het bestem mingsplan over twee weken met applaus vast. Bij de bespreking stapten twee raadsleden even uit de vergadering om redenen van be langenverstrengeling: Mark Faasse van het CDA, omdat hij als makelaar/ontwikkelaar met jacht havenexploitant Alex de Zwart bij het appartementencomplex en D'Ouwe Veerstoep betrokken is, en Cor van de Woestijne van de SGP, wegens 'afgeleide belangen'. Zoals het hoort, stemde burge meester Henny van Kooten in. Het jaarlijkse Dweil bandfestival in Hans weert is inmiddels onlosmakelijk met het dorp verbonden. Het tienjarig jubileum, op zondag 26 september, kan wat de organise rende muziekvereniging Schelde galm betreft de beste editie tot nu toe worden. Dat het festival zijn naam defini tief heeft gevestigd, blijkt wel uit het feit dat het maximum aantal inschrijvingen dit jaar binnen re cordtijd was bereikt. In mei al had den vijftien dweilbands aangege ven te willen komen spelen en daarmee was het programma vol. Vanwege de ruimte en het strakke speelschema zit het festival met vijftien bandjes inmiddels al een paar jaar aan zijn taks. „Het zou eventueel nog wel groter kunnen worden, maar op dit moment is het voor ons als organisatie net goed te behappen", zegt voorzitter Kees Verburg van Scheldegalm. Het Dweilbandfestival is ontstaan naar aanleiding van het 115-jarig bestaan van Scheldegalm in 2001. Een dweilbandfestival was toen on derdeel van de festiviteiten, maar de reacties waren zo goed dat werd besloten om voortaan jaar lijks een festival te houden. Sinds 2003 gebeurt dat elke laatste zon dag van september. Het Dweilbandfestival is steeds een beetje uitgebreid. Was er in het begin slechts één podium, nu zijn dat er zeven, waarvan één va rend in de vorm van rondvaart boot De Onderneming. De op- treedlocaties zijn onderling ver bonden door middel van een klei ne braderie. Ook het publiek weet het festival op waarde te schatten, vorig jaar trok het evenement zo'n vierdui zend bezoekers. En juist dat pu bliek is volgens Verburg het ge heim van de populariteit van het festival. „Overal staan mensen, dus als dweilband speel je steeds voor een enthousiast publiek. Wij spelen met de Scheldedweilers ook wel eens in een café of een pleintje, maar dan staat er vijf man. Op ons festival krijg je waardering voor wat je doet. Het is ook een beetje Impressie van een voorgaande editie van het Dweilbandfestival in Hansweert, een reünie voor oud-Hansweerte- naren." Hoe vaker je iets doet, hoe meer ervaring je krijgt en dat geldt ook voor het Dweilbandfestival. Voor de komende editie zijn dan ook een aantal verbeteringen door gevoerd die de tiende editie moe ten perfectioneren. Er zijn nu meer toiletvoorzieningen "en het aantal tappunten op het dorp splein, het festivalhart, is uitge breid. Een aggregaat moet zorgen dat de stoppen in het dorpshuis niet meer doorslaan. Verder zijn de consumptiebonnen vervangen door muntjes en is nog eens kri tisch gekeken naar de inzet en ver^ spreiding van de vrijwilligers. De tiende editie wordt de avond voorafgaand aan het festival ingeluid met een dorpsbarbecue. Nieuw dit jaar is dat de dienst in de Rooms-ka- door Harmen van der Werf ZEEBRUGGE - De haven van Zee- brugge bezint zich op een verdere uitbreiding in zee. Als de sterke groei in de overslag van containers aanhoudt, verwacht havenvoorzit ter Joachim Coens na 2025 een te kort aan kaderuimte. Het Zeebrugse havenbestuur heeft in eigen beheer een haalbaarheids studie laten uitvoeren naar de mo gelijke uitbreiding. Het onderzoek richtte zich op de bouw van een vierde containerterminal van onge veer 150 hectare. De kosten van het project zijn geschat op 600 mil joen euro. Het plan bevindt zich nog in een pril stadium. De haalbaarheidsstu die is vooral bedoeld als een sig naal richting de Vlaamse regering. Die zal uiteindelijk over de uitbrei ding moeten beslissen. Het project sluit aan bij de toekomstvisie die Belgische baggerbedrijven eerder presenteerden voor de hele Vlaam se kust, getiteld Vlaamse Baaien. Deze visie voorziet onder meer in de aanleg van eilandjes voor de kust en havenuitbreiding. Of een vierde containerterminal tegen 2025 of 2030 nodig is, hangt af van de verdere ontwikkeling van de containeroverslag in Zeebrugge. De laatste tien jaar is die gegroeid. THOLEN - Ondernemers uit de ge- - meenten Tholen en Reimerswaal zijn uitgenodigd om op 21 septem ber aan te schuiven bij het Onder nemersmenu. Het is een dag waar op kan worden genetwerkt, work shops gevolgd over onder meer on dernemen met sociale media en verder zijn er Zeeuwse hapjes. Al lerlei organisaties zijn aanwezig zo als Syntens, Kamer van Koophan del, MKB Nederland en de Hoge school Zeeland om ondernemers van dienst te zijn. De trailer staat van 10.00 tot 17.00 uur op het terrein van het gemeen tehuis in Tholen. Q Aanmelden en meer informatie: www.ondernemersmenu.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54