zoek naar nieuwe krachten DESE- DELSCHER Limagrain doet niet aan kinderarbeid Snijden Gescheurd, verkleurd, versleten? MODESHOW! hebben we jaarlijks dertig Commentaar Europa is behoefte aan zo'n Medicijnen weg Oorlogsdagboek 'De komende drie jaar mensen nodig. In heel tienduizend technici' Stoffeerderij Brouwer bil a.s. Zaterdag 18 september om 11.00 uur en 14.00 uur. Reserveren: 0113 - 227607 DELSCHER Grote Markt 11-13, Goes Volg de PZC op Twitter: www.twitter.com/pzcredactie k vrijdag 17 september 2010 ft' - 3 P Cl lil j door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Plantenveredelaar Li magrain Nederland uit Rilland is niet betrokken bij kinderarbeid in India. Dat antwoorden de demissionair ministers Maria van der Hoeven (Economische Zaken, CDA) en Maxime Verhagen (Buitenlandse Zaken, CDA) op vragen van de SP en de Christenunie. In rapporten van de Landelijke India Werk groep, International Labor Rights Forum en de campagne Stop Kin derarbeid worden twee Nederland se bedrijven genoemd die betrok ken zouden zijn bij kinderarbeid: Advanta en Bejo Zaden. Het Nederlandse deel van Advanta is in 2006 overgenomen door het Franse Limagrain. Limagrain Ne derland richt zich op de verkoop van groentezaad aan de Nederland se markt, deels onder de merk naam Advanta, schrijven de be windslieden aan de Kamer. Lima grain Nederland koopt zijn zaden niet uit India, want die zijn niet ge schikt voor het gematigde klimaat in Nederland. Limagrain Neder land stelt geen mogelijkheid te hebben gehad om voor publicatie de naamsverwarring te verduidelij ken. Het bedrijf heeft bij United Phosphorus Limited in India op aangedrongen 'alles in zijn macht te doen om de kinderarbeid die verband heeft met Advanta India te stoppen'. Bejo Zaden heeft maatregelen genomen. Het kabi net stelt geen nader onderzoek in. MM I e Miljoenennota van duizend extra rijksambtenaren. De kans dat een nieuw kabinet „Ik vind het heel belangrijk om breed opgeleid te zijn. Dan kan ik straks alle kanten op", zegt Rogier Willeboordse (19) uit Oost-Souburg. „Deze mi nor is een kans die ik wil grijpen. Ik was nog nooit in de kerncentrale ge weest, maar het lijkt me een interessant bedrijf. Als klein kind hoorde ik er altijd over, dus ik wil er wel meer over weten. De arbeidsvoorwaarden spre ken me ook aan. Het verdient goed, en ook qua opleidingsmogelijkheden zit je hier goed. Een hbo-opleiding zie ik wel zitten, zolang het maar een combinatie van werken en leren is." Timo de Kam (19) uit Vlissingen meldde zich op het allerlaatste moment aan voor de minor Nucleaire Technologie, terwijl hij later eigenlijk helemaal niet met nucleaire energie wil werken. „Ik heb er niet veel mee, vanwege alle voorschriften en protocollen, ik heb al stage gelopen en vakantiewerk gedaan bij de kolencentrale. Dat vond ik wel heel leuk: het is iets losser." Waarom hij dan tóch die minor gaat volgen? „Ach, je moet je buren toch kennen?", zegt hij lachend. „Maar nu ik hier ben, zie ik er toch wel de char mes van in." RENESSE - Uit een zwarte Audi (kenteken BNJP 313) op het transfe rium in Renesse zijn gisteravond tussen half zes en half negen twee tassen gestolen. Eén van de tassen was een rode Rescue-tas van een- Duitse trauma-arts. In die tas za ten naast medische apparatuur me dicijnen, die bij ondeskundig ge bruik zeer gevaarlijk kunnen zijn. De andere tas bevatte kleding. De politie verzoekt eventuele getui gen te bellen naar 0900-8844. Romano Martens (18) uit Lewedorp is er zeker van: hij wil later dolgraag in de kerncentrale in Borssele werken. „De techniek spreekt me aan, het is uit dagend, en het heeft iets speciaals." Romano weet waar hij het over heeft, want hij liep al meerdere stages bij EPZ. „Je ziet zo'n reactor niet vaak van dichtbij en je werkt niet elke dag met uranium." Hij zou het liefst in de fa briek zelf werken, als werktuigkundige. „De panelen bedienen en monsters nemen: dat wil ik graag." „Ik vind EPZ een mooi bedrijf', zegt Martijn Mechielsen (19) uit Vlissingen. „Veel mensen zijn afhankelijk van stroom. Ik vind het een mooie gedachte om daaraan mee te kunnen werken." Ook de carrièreperspectieven spreken de mbo-student aan. „Ik hoorde net dat ze in Europa tienduizend mensen nodig hebben. Dan moet het wel makkelijk zijn om aan een baan te komen. Deze minor geeft iets extra's aan mijn opleiding Algemene Operationele Techniek." daar nog een schepje bovenop doet, is groot. Voor mensen in overheidsdienst of in die van de bestuursorganen zijn het on zekere tijden. Hun bonden heb ben grote moeite met de ma nier waarop de politiek met be dragen speelt, zonder aan te ge ven welke taken belangrijk zijn en welke minder. Zo wordt de indruk gewekt dat het huidige werk met minder mensen kan worden gedaan, terwijl er toch echt taken moeten worden ge schrapt. Het is beter om die po litieke keuzes eerst te maken in plaats van min of meer 'blind' te snijden met een grote kans op spijt achteraf. Binnenkort zal blijken of het centrumrechtse kabinet in wor ding deze boodschap heeft be grepen. De inzet is nog steeds om 18 miljard te korten. Dat is veel, maar het is nodig. Nu is het zaak om het eens te wor den over even stevige keuzes. Vandaag de eerste aflevering uit het oorlogsdagboek van Jaap Komejan. www.pzc.nl/oorlogsdagboek STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zoveel mensen werkten er op 31 december 2009 bij de kerncentrale in Borssele. Jos Bongers jos [jongerS) directeur EPZ. Tel.: 0113 - 21 36 42 www.stoffeerderijbrouwer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3