221 zeeland y korting brieven RPCZ brengt rekenmethode uit Singapore naar Nederland Inbraak in winkel Kruiningen Boekenprijs Vossen Projectontwikkelaars Giro D66 2 BeiCompany Vlaamse minister hapt in eerste oester minuten surf&mail Gratis vrijdag 17 september 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl De hartenkreet van Ernst jan Ro- zendaal in zijn column om het boek van David Mitchell (De niet verhoorde gebeden van Jacob de Zoet) toch nog te nomineren voor de Zeeuwse Boekenprijs (ZBP), deel ik van ganser harte. In het re glement van de ZBP staat echter dat vertaalde werken niet kunnen meedingen. Dit gegeven kan voor de ZBP 2010 niet meer retroactief gewijzigd worden. Maar als de jury van de ZBP tot de conclusie komt dat vertaalde boeken met Zeeuwen in de hoofdrol toegelaten mogen worden dan kan dat voor de ZBP 2011 gewijzigd worden. Wellicht wordt zijn hartenkreet dan ver hoord want het boek kan ook vol gend jaar nog meedoen. Of het boek dan de ZBP 2011 gaat win nen, blijft natuurlijk afhankelijk van het oordeel van de toekomsti ge jury. Dus nog even geduld heb ben Ernst Jan! Paul van der Velde, secretaris ZBP Hoofdstraat 2a St. Jansteen Wij vragen ons af of het college van GS wel eens buiten komt en door wie zij zich laten voorlichten! Wij zien bijna dagelijks op elk tijd stip van de dag vossen lopen en wij niet alleen. Het afsluiten van het nachthok is prima maar wat als Reintje overdag komt? Natuur lijk ruimt de vos ganzen op maar jammer genoeg doet hij zich ook te goed aan hobbydieren, water en weidevogels en andere bodem broeders. Dit jaar bij ons geen jon ge eend, meerkoet of waterkip ge zien, alle nesten zijn leeggehaald door de vos! Geweldig dat de heer Robesin (PvZ) zich inzet voor het bestrijden van de vos. Bijna elke provincie geeft lichtbakvergunnin gen af. Is het elders minder gevaar lijk en hebben er zich al gevaarlijke situaties voorgedaan? Wij zijn niet anti-vos maar het loopt langzamer hand de spuigaten uit, het even wicht is ver te zoeken. G. en M. Blaauwendraat Van Hogendorplaan 11, Kapellebrug Reactie op artikel 'Provincie moet regelzucht bedwingen' (krant, 15 september). Gemeenten vragen voor het nieuwe Omgevingsplan Zeeland om minder regels, meer speelruimte en meer vertrouwen om zelf te bepalen wat te doen in de openbare ruimte. Gelijktijdig willen ondernemers ook meer te zeggen krijgen. Het gaat hier om de macht in het publieke domein. Projectontwikkelaars, bouwers en makelaars hebben dezelfde interes se in het domein als de gemeente. Projectontwikkelaars weten dat zij meer invloed hebben op een ge meente dan op de provincie. Een bondgenootschap van gemeenten en ondernemers is snel geboren. Ik doe een beroep op de Statenleden om kritisch te kijken naar het dos sier bestemmingsplan Dishoek waartegen bewoners massaal pro testeren. Zonder enig succes omdat gemeente Veere en speculanten el kaar hebben gevonden. Waar dat in deze specifieke situatie toe leidt? Een verdergaande verloedering van de kuststrook tussen Westka- pelle en Westduin in de vorm van meer steen, meer plastiek (honder den chalets). Aart Lodder Blinkertlaan 10, Dishoek 630.000 euro heeft de Giro d'Italia Middelburg meer gekost dan was berekend. En als gehandicapten een'traplift aanvragen en ze zijn boven de 70, dan kunnen ze het vergeten. Als de organisatie van de Giro kritisch was geweest dan was er zeker voor de goedkoopste oplos sing gekozen. Voortaan is het beter om een referendum te houden of Middelburgers ook een dergelijk evenement willen en vooral of zij daar ook voor willen betalen. Cor van der Poel Opaal 6, Middelburg Ze wil terugkomen in Provinciale Staten van Zeeland om de PW te bestrijden, nu die partij ook in on ze provincie heeft ingezet op de ko mende verkiezingen. Een slechter motief had Jikke van der Giessen (D66) niet kunnen kiezen voor rechtvaardiging van haar come back. Het angstgevoel, dat Van der Gies sen in actie brengt, zou zich beter op andere zaken richten. Ontpolde- ring bijvoorbeeld. De PVV is daar heel duidelijk tegen. Dat kun je van D66 niet zeggen. Haar partijge noten in de Tweede Kamer hiel den in de debatten over de Hedwi- gepolder beschamende betogen en vonden dat de Zeeuwen maar eens moesten inzien dat ontpoldering onvermijdelijk is Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek Telfort winkels telfort.nl 08001707 Gratis toestel bij 24 mnd contract i.c.m. surf&mail. Actieprijs geldt eerste jaar. Aansluitkosten eenmalig 24,95. Kijk voor de voorwaarden op telfort.nl SLUIS - Vlaams minister Hilde Crevits van Mobiliteit en Openbare Werken kon haar geluk niet op. Ze mocht gisteren in het Sluise belfort niet alleen de allereerste oester van het seizoen eten - waarbij jurylid Bram Verwijs (rechts) goedkeurend toe keek - maar werd ook opgenomen in zowel het Gilde van de Vergulde Oes ter als de Orde van de Confrérie du Sabre d'Or. Daarnaast mocht Crevits als één van de eerste genodigden in een door een Bruse bakker ontwikkeld VLISSINGEN - De onderwijsadvies- bureaus RPCZ in Vlissingen en HCO in Den Haag introduceren sa men een nieuwe rekenmethode uit Singapore in Nederland, onder de naam 'Rekenwonders'. De nieuwe rekenmethode, waarbij veel gebruik wordt gemaakt van il lustraties, wordt al jaren gebruikt in Singapore. De Singaporese leer lingen, die gebruik maken van de rekenmethode, presteren beter dan hun leeftijdsgenootjes in andere landen. Ook Australië en de Vere nigde Staten hebben de methode overgenomen. WB&KWKHÊBNÊBUÊBËIKÊÊKÊÊÊBÈKÊKKÊKÊKÊttlÊÊÊËÊÊttÊtKÊÊKÊÊS KRUININGEN - Inbrekers hebben woensdagavond of-nacht hun slag geslagen in een winkel in Kruinin- gen. Tussen 's avonds half tien en Nederlandse kinderen worden de laatste jaren steeds vaker voorbijge streefd worden door kinderen uit andere landen, blijkt uit het TIMSS-onderzoek, dat kennis van leerlingen wereldwijd onder de loep neemt. Eind januari 2011 is de nieuwe re kenmethode beschikbaar voor de groepen 1 tot en met 5 van de basis school, verwacht de RPCZ. De ho gere groepen volgen later dat jaar. Volgens directeur Ben de Reu van RPCZ hebben al veel Zeeuwse scho len interesse getoond in de nieuwe rekenmethode. de volgende ochtend half zeven werd ingebroken. De toegang is ge forceerd en uit de winkel is een klein geldbedrag weggenomen. door René Hoonhorst op bellen en surf&mail S/IMSUN6 ë,iiMioom Samsung Galaxy S i9000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24