2olze 1 SK Onderzoek naar verbetering Kredietbank Walcheren Vrijspraak poging tot moord op Jaagpad Koorschool geeft concert voor NCRV Zeebrugge bestudeert verdere uitbreiding voor haven in zee Internationale dansprijs voor Linda Huiskes Pompoenoogst Villa Valentijn Middelburg BV vrijdag 17 september 2010 Advies, Signalen Klachten telefoon 0113-212783 maandag t/m vrijdag 09.00 - 13.00 uur a sk(a)klave rbladzeeland.nl Voor betrouwbare informatie over rechten en plichten in de zorg en bij uitkeringen, voor ondersteuning bij klachtenprocedures, én voor het mel den van uw klachten en signalen, kunt u terecht bij ASK Klaverblad Zeeland. www.k1averbladzegland.nt KLOETINCE - Het jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool geeft vrij dag 24 september in de Geertes- kerk in Kloetinge een concert spe ciaal voor de NCRV. Op het pro gramma staat veel Angelsaksische kerkmuziek, maar er is ook werk van Johann Sebastian Bach en Kurt Weil. Muziekliefhebbers uit Grijpskerke, Middelburg en Goes kunnen 's middags gebruik maken van een busreis inclusief een be zoek aan het Bevrijdingsmuseum en de Wijnmakerij in Nieuwdorp, een diner en het concert, dat om 19.45 uur begint. Informatie en aanmelden kan bij Nel Kramer 0113-695635 (na 18.00 uur). door Harmen van der Werf ZEEBRUGGE - De haven van Zee- brugge bezint zich op een verdere uitbreiding in zee. Als de sterke groei in de overslag van containers aanhoudt, verwacht havenvoorzit ter Joachim Coens na 2025 een te kort aan kaderuimte. Het Zeebrugse havenbestuur heeft in eigen beheer een haalbaarheids studie laten uitvoeren naar de mo gelijke uitbreiding. Het onderzoek richtte zich op de bouw van een vierde containerterminal van onge veer 150 hectare. De kosten van het project zijn geschat op 600 mil joen euro. Het plan bevindt zich nog in een erg pril stadium. De haalbaarheids studie is vooral bedoeld als een sig naal richting de Vlaamse regering. Die zal uiteindelijk over de uitbrei ding moeten beslissen. Het project sluit aan bij de toekomstvisie die Belgische baggerbedrijven eerder presenteerden voor de hele Vlaam se kust, getiteld Vlaamse Baaien. De visie voorziet onder meer in de aanleg van eilandjes voor de kust en havenuitbreiding. Of een vierde containerterminal te gen 2025 of 2030 nodig is, hangt af van de verdere ontwikkeling van de containeroverslag in Zeebrugge. De cijfers van de laatste tien jaar la ten in elk geval een enorme groei zien. fcinderdagverbbjf Zeer gunstige tariefstelling 1 Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten 1 Vier horizontale groepen 1 Grote buitenspeelplaats Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Al sinds 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang. Bel gerust vrijblijvend voor een rondleiding. Telefoon: 0854-8900 90 www.villavalentlinmiddelbura.nl HENGSTDIJK - Pompoenen telen is erg makkelijk, maar de oogst ervan is een bijzonder tijdrovende klus. Je kunt ze namelijk niet machinaal van het land halen. Daarom ioopt er momenteel dagelijks een legertje pluk kers over de akker van de familie Verbrugge uit Hengst dijk om de pompoenen te oogsten. Eerst moeten ze los geknipt worden van de stengel, daarna moet elke pom poen voorzichtig in de kist worden gelegd. „Je kunt ze er niet in gooien", zegt boerin Pleuni Verbrugge, „want dan raken ze beschadigd." foto Mark Neelemans door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De Kredietbank Wal cheren gaat onderzoeken wat er bij de instelling moet veranderen om de schuldhulpverlening te ver beteren. Een kerngroep met daarin de wethouders van de drie ge meenten en mensen van de Kre dietbank, gaat samen met Woon- goed en Maatschappelijk Werk kij ken op welke manier de schuld hulpverlening het beste kan wor den aangepakt. Wethouder Ed de Graaf kondigde dit woensdag avond aan in de vergadering van de commissie maatschappelijke za ken van de gemeente Middelburg. Aanleiding voor het onderzoek zijn klachten over het functione ren van de Kredietbank en vragen daarover aan het college van de Lo kale Partij Middelburg (LPM). De Kredietbank Walcheren heeft: door de economische crisis te ma ken met een oplopende wachtlijst waardoor achterstanden in de af handeling ontstaan. Woongoed heeft het college rond de zomerva kantie ingelicht over problemen die de woningcorporatie hierdoor heeft. De Kredietbank heeft te ken nen gegeven de achterstand voor januari 2011 weg te zullen werken. Hierover zijn ook afspraken ge maakt met Woongoed. De koers voor een structurele wij ziging van de aanpak van schuld hulpverlening moet eind dit jaar duidelijk zijn. Als mogelijke veran dering noemt De Graaf een samen werking van de Kredietbank met Maatschappelijk Werk. Deze laat ste zou bijvoorbeeld de intakege sprekken kunnen doen en de Kre dietbank de afhandeling. Zo moet er onder meer een eind komen aan klachten dat men van het kast je naar de muur gestuurd wordt. Klachten van hulpzoekers over de maandenlange wachttijd voor een intakegesprek, waarover de LPM berichtte, worden door de Krediet bank van de hand gewezen. DEN HAAG - Een 39-jarige Middel burger is gisteren ook in hoger be roep vrijgesproken van poging tot moord met een klauwhamer op een man die hem op het Jaagpad in Middelburg zou hebben mishan deld. De verdachte kreeg door het Haag se gerechtshof een gevangenisstraf opgelegd van twee jaar waarvan een half jaar voorwaardelijk we gens poging tot doodslag. Daar mee volgt het gerechtshof de be oordeling van de rechtbank in Mid delburg. De officier van justitie was in hoger beroep gegaan tegen het eerdere vonnis omdat de man zich niet zou hebben schuldig ge maakt aan een poging tor dood slag maar aan een poging tot moord. De verdachte was na een ruzie met het slachtoffer naar huis gegaan en even later met de klauw hamer teruggekomen. In de tus sentijd had hij de gelegenheid om zich te bedenken. Dat gebeurde op 27 maart vorig jaar. De Middelbur ger reed op zijn fiets over het Jaag pad toen hij door een man kei hard op de kaak werd geslagen. De Middelburger was een week daar voor aan zijn gebit geopereerd. Blind van woede reed hij naar huis, keerde binnen tien minuten met een klauwhamer terug en haalde uit naar zijn kwelgeest. KRABBENDIJKE - Linda Huiskes (30), leerling van Balletschool Dan- cepoint uit Goes heeft een interna tionale dansprijs in klassiek ballet ontvangen. De prijs, de IDTA Overseas Special Commendation 2009 is toegekend door de interna tionale dansdocenten-organisatie IDTA uit Leicester (Groot-Brittan- nië). De organisatie reikt sinds 1998 jaarlijks deze prijs uit aan een dansleerling buiten het Verenigd Koninkrijk, die zijn of haar recen te professionele IDTA balletexa men met een uitmuntend resul taat heeft betaald. Linda behaalde in haar niveau 90 uit 100 punten, een honours genoemd. KIJK OP mWJSOlEHtlESPOUWJfl. jfo milieu Jyt centraal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22