PZC Zeeland Tijd en geld problemen bij duikwrak Vragen Krimp dwingt tot fusie scholen almanak 20 en SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 RECREATIE Grevelingenschap wordt eigenaar toekomstige onderwaterattractie 21 Scheidend regisseur Möhlmann onderscheiden De groenten kwamen uit het Preukedorp Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Club Historische Spelen blijft tot het uiterste gedreven Donderdag 16 september 2010 17 door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - „De laatste loodjes wegen het zwaarst," concludeert Bastian Mathijssen met een kwink slag naar de duiksport. Hij heeft nog onvoldoende geld om het af zinken van een duikwrak in de Grevelingen te bekostigen. Ook de tijd begint te dringen. De stichting Zeeuwse Duikwrak- ken wil een zestig meter lang en acht meter breed betonnen yy-y.y.r - scheepscasco bergen bij de Schelp- hoek in de Oosterschelde. Het wrak wordt naar de haven Kloos ternol in de Grevelingen gesleept en daar vlakbij duikcentrum De Kabbelaar afgezonken. Het wrak, dat wordt voorzien van onderwa- terwebcam's, moet een attractie voor duikers worden. Rijkswaterstaat wil vanwege het weer dat het wrak voor t oktober wordt geborgen. Het is de vraag of dat zal lukken. „Ik verwacht de of fertes van bergingsbedrijven bin nen nu en twee weken," zegt Basti an Mathijssen, namens duikcen trum De Kabbelaar lid van de stichting Duikwrakken. „Dan kun nen we eind september het werk gunnen. Het is allemaal wat ver laat, want we hadden de vergun ningen nog niet binnen." Volgens Mathijssen wordt binnen kort begonnen met het storten van 6oo kubieke meter stenen die als fondament voor het wrak die nen. Dat kost 260.000 euro. Om dat zij het als een versterking van het ecosysteem en van de recreatie beschouwen, betalen de provin cies Zuid-Holland, Zeeland en de gemeente Schouwen-Duiveland mee. De Kabbelaar moet 50.000 euro bijdragen. Daarvan heeft Mat hijssen nu ruim 30.000 euro bin nen. „Ik ga nog op korte termijn bij de horeca van Scharendijke langs. Maar ik verwacht niet dat dit 20 mille oplevert. Misschien wil een bank of ondernemer voor het laatste deel garant staan." De Schouwen-Duivelandse gemeente raad gaf deze week zijn fiat aan een bijdrage van 40.000 euro. Het geld is afkomstig van het Havenbe drijf Rotterdam en maakt deel uit van de 3,4 miljoen die de gemeen te kreeg als compensatie voor de Tweede Maasvlakte. Op vragen van de SGP antwoord de wethouder Ad Verseput dat het Grevelingenschap eigenaar wordt van het wrak. Daar is voor geko zen, omdat de meeste betrokken organisaties in het schap zijn verte genwoordigd. ZIERIKZEE - Regisseur Cees Möhlmann van de stichting Historische Spelen Zierikzee rea geert verrast als hij hoort dat hij is onderschei den als Lid in de orde van Oranje Nassau. Hij kreeg het lintje gisteravond opgespeld bij aan vang van de voorstellingen Het Oproer van Zierikzee. Hij is onderscheiden wegens zijn grote invloed op de kwaliteit van het theater leven op Schouwen-Duiveland. Daarbij is als eerste gedacht aan zijn rol als schrijver en re gisseur van volksspelen. Möhlmann kreeg het lintje ook omdat hij al twintig jaar de drijven de kracht is achter Theatergroep Zierik. foto Dirk-Jan Gjeltema pagina 18 en 19: Club blijft gedreven /lonDUFFUBV Markt51 1 Middelburg u." jL/ JX V JlV X T0118886886 za. 18 sept. 14.00-15.00 uur Petra de Boevere vertelt over Meisje van de slijterij 15.00-16.30 uur Muziek van Maarten Swaan en Leslie Helpert boeken bestellen? www.ü 16.00-17.00 uur Esther Verhoef signeert Déja vu 15.00-17.00 uur Zeeuws Museumcafé: East of the sun, Jazz by the sea rukkerijmiddelburg. nl WILHELMINADORP - Fusies van het openbaar met het bijzonder basis onderwijs? Directeur los Ernst van Nobego, het bestuur van de open bare basisscholen in Goes en op Noord-Beveland, ziet het er op de langere termijn van komen. Door krimp van de bevolking zijn sa menwerking en later fosies onont koombaar, zegt Ernst. Dit school jaar presenteert Nobego een strate gische visie, waarin de krimp in kleine kernen aan de orde komt. Tip? redactie@pzc.nl Oma Mar ja uit Scherpenisse past heel vaak op haar kleinkinderen. Het is een cliché, maar daarom niet min der waar. De kids brengen lol in haar leven. Senna is nog maar 2 en een halfjaar. Ze kwam deze week bij oma langs met een legging aan. Oma Marja wilde laten merken niet van Lillo te zijn: „Wat heb jij een mooie legging aan." Dat was echter een jammerlijke misser. Volgens Sen na was het namelijk een broek met mouwen. Haar broer Dillon is twee jaar ouder en gaat door het leven als de 'profes sor' van het gezin. Hij stelt vrijwel ie dere dag semi-wetenschappelijke vra gen. Gisteren wilde Dillon weten „of je aan de zon kunt hangen Oma antwoordde: Dillonwat denk je zelf „Ik denk dat ik dan toch wel m'n vingers verbrand."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71