zeeland 121 op terrein supermarkt bd store Kogel door de kerk voor nieuwe loodsvaartuigen Werk aan de weg op Walcherse platteland 'Soms zijn het tien wagentjes, maar het kunnen er ook dertig of veertig zijn in een week' Schip MSC Iris strandt na uitvallen motor Dethon niet blij met rechts kabinet Wrangier donderdag 16 september 2010 dat blokkeert zodra iemand met het winkelwagentje een afgebakend gebied verlaat. foto Rocateq door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Het heeft enkele ja ren geduurd, maar het Nederlands Loodswezen durft het nu toch aan nieuwe loodsvaartuigen te bestel len. Gisteren zijn de contracten ge tekend voor de aanschaf van drie loodskotters, waarvan de derde in optie. Met de order is ongeveer 80 miljoen gemoeid. Scheepswerf Barkmeijer in het Friese Stroobos is uitverkoren als bouwer. De eerste kotter komt na jaar 2012 in de vaart en wordt in Vlissingen gestationeerd. Het twee de loodsvaartuig moet najaar 2013 klaar zijn en gaat naar Rotterdam. De derde kotter is bedoeld als re serveschip en moet weer een jaar later gereed zijn. De 460 Nederlandse loodsen die eigen ondernemers zijn, hebben lang tegen de aanschaf aangehikt. De Vlaamse regering ging zelfs eer der - in 2009 - tot de aankoop van nieuwe loodsvaartuigen over, swath-schepen zoals de fast ferry Vlissingen-Breskens. „Nu zijn wij aan zet om onze oude schepen te vervangen", zei toenmalig loodsen- voorzitter in Vlissingen Guido van Rooij na ondertekening van het contract door Vlaanderen. De in vestering lag Nederlandse loodsen zwaar op de maag, omdat invoe ring van marktwerking vanaf 2019 als een donkere wolk boven hun hoofden hing. Inmiddels is duide lijk dat de politiek weinig meer voelt voor marktwerking. Manager Jan Willem Siewe van het Vlissingse loodswezen toonde zich gisteren een gelukkig mens. „Onze oude kotters van' 1978-1979 zijn op." De nieuwe schepen (81 meter lang, 13 meter breed, met ruimte voor achttien loodsen en achttien bemanningsleden) wor den ingezet bij het van en aan boord brengen van loodsen op zee, in Zeeland in de Westerschel- demonding ten noorden van West- kapelle. De nieuwe kotters kun nen dankzij hun Jbetere zeegang langer doorvaren bij slecht weer en de scheepvaart dus ook langer blijven voorzien van loodsen. Bedrijfsleider Stefan Houweling van de Em-Té HANSWEERT Het containerschip MSC Iris is gis teren om 17.44 uur vastgelopen op de Westerschelde tussen Hans- weert en Perkpolder. Dat gebeurde nadat de motor van het vaartuig was uitgevallen. Zes sleepboten van Multraship en URS waren snel ter plekke. De 203 meter lange en 25 meter bre de MSC Iris (bouwjaar 1982) is om 20.15 uur vlot getrokken. Het containerschip moest naar de Schaar van Ouden Doel bij Antwer pen worden gesleept voor inspec tie. TERNEUZEN Het arbeidsontwikkelingsbedrijf Dethon in Terneuzen vreest voor een forse korting op de rijksbijdra ge als er straks een rechts kabinet komt. „We houden rekening met zeker een half miljoen euro minder", be toogde wethouder Co van Schaik (PvdA), ook bestuursvoorzitter van Dethon, deze week in de Terneu- zense commissie Samenleving. „De rijkssubsidie schommelt met kleur van de regering. Hoe roder, hoe meer geld we krijgen", zie Van Schaik. Wil je eigen baas zijn in de zorg? Genoeg tijd hebben voor je cliënt en zorg thuis verlenen waar je helemaal voor gaat? Kom dan via ons werken als zelfstandige. Wij regelen het voor je! T:+31 (0)118 82 02 13 M:+31 (0) 6 221 35 892 info@zeeuwsezorgmensén.nl webiwww.zeeuwsezorgmensen.nl foto Nederlands Loodswezen door Theo Giele DOMBURG - De gemeente Veere be gint volgende week met groot on derhoud aan een aantal doorgaan de wegen. Dit heeft vooral gevol gen voor het verkeer dat naar en via Grijpskerke rijdt vanuit Aagte- kerke, Oostkapelle en Buttinge- Middelburg. Fietsers hebben in de meeste geval len geen last van de werkzaamhe den, maar de overige weggebrui kers zullen moeten omrijden. De gemeente benut de korte periode met relatief goed weer tussen het hoogseizoen en herfst/winter om het werk uit te laten voeren. „Met het oog op een veilig wegennet, ook in het komend winterseizoen, Animatie nieuw loodsvaartuig worden de werkzaamheden tegelij kertijd en snel uitgevoerd. Het ver keer zal overlast ondervinden en waar nodig omgeleid worden", al dus de gemeente Veere. Het werk kost in totaal 126.000 euro. In Buttinge wordt aan de Middel- burgseweg gewerkt van vrijdag 24 september tot naar verwachting 30 september. In Grijpskerke krijgt van 23 september tot 5 oktober een deel van de Loodholseweg een nieuwe asfaltverharding. De werk zaamheden in Oostkapelle op de Vroonweg, zijn van maandag 20 september tot 5 oktober. Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes www.bd-store.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69