strop voor de voetbalclub 19 0ÉT9 rL 4 Gemeente pakt twee Reimerswaal ziet geen meerwaarde singels in Borssele aan in gezamenlijke archeologische dienst Traditie die teruggaat tot de jaren zeventig De voorzitter De penningmeester donderdag 16 september 2010 E' r m f MBS Even vooropgesteld: de voetbalvereniging is niet tegen het containersysteem. „Integendeel, wij ondersteunen de komst van de blauwe bakken", zegt Hans van Klink (links op de foto). „De inkomsten uit oud papier zijn een onlosmakelijk onderdeel van onze begroting. Wij verdienen er jaar lijks ruim 10.000 euro mee", zegt Cerard Pilon (niet op de foto). van 14- tot 16-jarigen. Die mogen straks niet meer meehelpen, want de eis is 18-plus. Tweede prakti sche bezwaar is dat de kleding aan allerlei eisen moet voldoen. Zo moet er veiligheidsschoeisel wor den aangeschaft. Dat doet de ge meente weliswaar, maar wat ge beurt er als iemand afmeldt van wege ziekte en iemand anders hem komt vervangen?" Het bestuur heeft een voorstel: de gemeente Kapelle helpt de vereni ging van de langlopende lening a 67.000 euro af, de W Wemeldin- ge betaalt de rest van het begro tingstekort door contributieverho ging. De gemeente dus de ene helft, de VV de andere. „Zo wordt meteen inzichtelijk hoe groot het gat is dat ontstaat als de gemeente het plan door laat gaan met de ge noegdoening van circa 15.000 eu ro die ze ons willen geven." Wethouder Evert Damen (CDA, afvalverwijdering) was niet bereik baar om een reactie te geven. Een woordvoerder van Showkorps Jon ge Kracht heeft via een e-mail la ten weten geen contact met de media te willen, omdat de gesprek ken met de gemeente nog lopen. bron van inkomsten voor Voetbalvereniging Wemeldinge. foto's Izaak Verkeste Sinds de jaren zeventig zijn er drie verenigingen in de gemeente Kapelle die oud papier ophalen: W Wemeldinge, Show korps Jonge Kracht en de zendings commissie van de gereformeerde gemeente. De verenigingen krij gen een gegarandeerde kiloprijs, als de marktprijs meer is vloeit het verschil naar de gemeente. Om ook andere verenigingen uit de gemeente de gelegenheid te ge ven geld te verdienen met oud pa pier, omdat uit ervaring in andere plaatsen is gebleken dat de papier opbrengst hoger is én de veilig heid van de vrijwilligers beter kan worden gegarandeerd, wil Kapelle over naar het nieuwe systeem van blauwe papiercontainers. Al vanaf begin 2007 wordt daarom in het gemeentehuis gesproken over de invoering van een nieuw blauwe bakkensysteem. De ge meenteraad stuurt het college van burgemeester en wethouders ech ter begin 2008 terug om zijn huis werk beter te doen. Er moet een betere oplossing komen voor de drie verenigingen die hun inkom sten zien dalen, nu er meer par tijen mogen meedoen, vinden de fracties. Als tussenoplossing mag in Schore alvast wel een proef be ginnen, die in 2009 van start is ge gaan. Uit deze proef is gebleken dat bewoners tevreden zijn en dat er ook nog eens meer papier opge haald wordt. Inmiddels is het college ervan over tuigd nu wel een goed voorstel te hebben, mét een overgangsrege ling die het verschil in inkomsten voor de drie verenigingen de eer ste jaren compenseert. Vrijwilli gers krijgen een vaste vergoeding van 16,15 euro per uur en zullen niet alleen oud papier, maar ook kunststof ophalen. De inzameling moet wel doordeweeks en overdag plaatsvinden, omdat werken op za terdag kostenverhogend werkt. De vrachtwagen en chauffeur worden immers geleverd door een bedrijf Vrijwilligers moeten minstens achttien jaar oud zijn. door Luc Oggel BORSSELE - De Oost- en Zuidsingel in Borssele gaan grondig op de schop. De gemeente Borsele wil 600.000 euro uittrekken voor de herinrichting van de twee straten in het dorp. De aanblik van biede singels, waar krappe parkeervakken worden af gewisseld met groenstrookjes die soms in ruimte verspringen, laat volgens de gemeente te wensen over. Eerder zijn al de West- en Noordsingel opgeknapt. Met het nieuwe plan krijgt Borsse le volgens de gemeente een 'face lift die bijdraagt aan de fraaiheid van het dorp'. Door de herinrich ting moet ook de veiligheid verbe teren. De nieuwe Oost- en Zuidsin gel zullen uiteraard aansluiten bij de West- en Noordsingel. Het zal overigens nog wel even du ren voordat de werkzaamheden worden uitgevoerd. Eerst moet het projectplan nog verder worden uit gewerkt, daarna wordt het voorge legd aan belanghebbenden. De herinrichting van de Zuidsin gel staat nu op de rol voor najaar 2011. De eerste fase van de Oostsin gel zal aansluitend gebeuren, waar schijnlijk voorjaar 2012. De tweede fase van de Oostsingel komt pas in 2013 aan de beurt. door Luc Oggel KRUININGEN - Reimerswaal ziet vooralsnog geen aanleiding om deel te nemen aan een gezamenlij ke archeologische dienst voor de Oosterschelderegio. Dat hebben burgemeester en wethouders deze week besloten. Vanuit de gemeente Goes is een verzoek uitgegaan naar andere Be- velandse gemeenten om gezamen lijk een archeoloog aan te trekken of om deel te nemen aan een Goe- se archeologische dienst. Reimers waal ziet dat echter vooralsnog niet zitten, zegt wethouder Jaap Sinke. „Ten eerste hebben wij niet zoveel archeologisch werk als Goes, daarnaast huren wij het in via de Stichting Cultureel Erfgoed (SCEZ), op afroepbasis. Dat komt een enkele keer voor en dat loopt goed, dus voor ons heeft het niet zoveel zin. Als je een gezamenlijke archeoloog in dienst neemt, zul je daar ook structurele kosten aan hebben." Hoewel binnen Bevelands ver band al op meerdere terreinen wordt samengewerkt en het de be doeling is om dat nog meer te gaan doen, is Sinke niet bang dat Reimerswaal als spelbreker wordt gezien. „Ik heb signalen opgevan gen dat andere gemeenten hier ook niet echt om staan te sprin gen." Navraag leert dat andere Be- velandse colleges nog geen stand punt hebben ingenomen, omdat ze het overleg van Bestuurlijk Plat form de Bevelanden van volgende week dinsdag willen afwachten. Daarin komt het Goese voorstel voor een gezamenlijk archeologi sche dienst aan de orde. Sinke is benieuwd naar de uit komst. „Stel nu dat de andere ge meenten wel ja zeggen tegen het voorstel, dan kunnen wij natuur lijk nog heroverwegen." Het Bestuurlijk Platform vergadert dinsdag in het gemeentehuis van Borsele in Heinkenszand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67