181 zeeland Annie M.G. Schmidt krijgt feestweek Blauwe bak is Reconstructie N57 kan beginnen 2011 Kapelle viert honderdste geboortedag kinderboekenschrijfster OUD PAPIER Als het nieuwe ophaalsysteem doorgaat, moet de contributie 75 procent omhoog, zo becijfert VV Wemeldinge. Gesprekken Timmerfabriek moeizaam Kooravond in de Hervormde Kerk Tijdens een fietstocht terug naar 1944 Fruitplukviering voor Poolse plukkers Tentoonstelling over sacrament Wijding Gratis rijles 17-jarigen bij open dag rijschool Thermen Beauty Swaenenburgh Vlissingen M donderdag 16 september 2010 door Lilian Dominicus KAPELLE - Ter ere van de honderd ste geboortedag van kinderboeken schrijfster Annie M.G. Schmidt or ganiseert de gemeente Kapelle in 2011 een feestweek. Of liever: twee feestdagen, te weten vrijdag 20 mei (Annies geboortedag) en zater dag 21 mei (haar sterfdag). De ge meente trekt er 12.500 euro voor uit, de Cultuurraad van Kapelle pakt de organisatie op. „98 is niets, 99 is niets, maar 100 is natuurlijk een getal waarmee je iets kunt", zegt wethouder Leo Kosten (SGP, cultuur). Hij ontkent dat burgemeester en wethouders op het idee voor de festiviteiten zijn gekomen nadat de PZC eerder dit jaar een reportage vanuit Kapel le maakte. Daarin werd geconsta teerd dat het op de 99ste geboorte dag van de uit Kapelle afkomstige schrijfster akelig stil was in het dorp. „Afgelopen winter, lang vóór het artikel, heb ik de biogra fie van Annie M.G. Schmidt gele zen. Toen ben ik gaan rekenen en wist ik dat we in 2011 iets konden doen", verklaart de wethouder. Eigenlijk wil hij nog weinig over de festiviteiten kwijt. „Er kan nog zoveel gebeuren voordat het zover is en het budget is niet zodanig dat het feest heel grootschalig kan wor den", zo relativeert hij. De Cultuurraad is veel optimisti scher dan de wethouder. „Niet al les kost heel veel geld", verklaart secretaris Kees Bruijnes. Zo willen ze een tentoonstelling over Annie M.G. Schmidt inrichten in haar ge boortehuis, het pand waar woon inrichtingzaak Bas+Mar de Jager nu in zitten. „Zij zijn bereid enke le vertrekken vrij te maken voor de tentoonstelling. De stukken ko men van de Koninklijke Biblio theek uit Den Haag. We moeten natuurlijk wel betalen voor verze kering en beveiliging, maar veel meer kost dat niet." De Cultuurraad is van plan de fes tiviteiten te beginnen met een ope ning in de Grote Kerk, met geno digden. Ze willen daarvoor ook een van de actrices uit tv-serie over Annie M.G. Schmidt benade ren. Een poporkest, gespecialiseerd in de uitvoering van Annies lied jes, staat ook op het verlanglijstje. Tijdens een boekenbal in De Vroone zullen onder andere PZC-verslaggevers Ondine van der Vleuten en Jan van Damme werk voordragen. Ook worden de scho len betrokken bij de activiteiten. door Lilian Dominicus VLISSINGEN - Ze zijn er nog steeds niet uit, de gemeente Vlissingen en Om roep Zeeland. De gesprekken over verhuizing van de omroep naar de Tim merfabriek zijn nog niet afgesloten. Ze haperen volgens gemeentevoorlich- ter Stefanie van Oyen op diverse aspecten, waaronder financiën. „Daarvoor zoeken we samen naar een oplossing." foto Ruben Oreel YERSEKE In de Hervormde Kerk in Yerseke wordt zaterdag een kooravond ge houden. Het Christelijk Jongeren koor Matthanja uit Goes zingt on der leiding van dirigent Peter Wil deman en organist Joost van Bel- zen. Ook het Christelijk Meisjes koor Hadassa uit Krimpen a/d IJs- sel treedt op onder leiding van diri- gente Ria Kalkman, met medewer king van organist Peter Wildeman. Aanvang 19.30 uur, entree 5 euro. AXEL De Werkgroep Promotie Axel houdt zaterdag een begeleide fiets tocht langs de Spaanse forten en de frontlijnen van '44 in de omgeving van Axel. Een gids vertelt over de Poolse bevrijding in '44. Er wordt een stop gemaakt bij het Gdynia- museum, genoemd naar de beslis sende slag waarmee de Duitsers werden verslagen. Om 13 uur start de gratis tocht bij de watertoren. BIJ NADER In het bericht over cabaret in de kerk in de krant van dinsdag 14 sep tember zijn fouten geslopen. Cabaretier Ruurd Walinga uit Leeuwarden staat zaterdagavond met zijn programma De Doe-het-Zelver niet in de Grote Kerk in Kapelle, maar in de Ont- moetingskerk. Ook is het niet voor de Protestant se Gemeente, maar voor de Her vormde Gemeente Biezelin- ge-Eversdijk en de Gereformeerde Kerk Kapelle-Biezelinge. Aanvang 20.00 uur. KWADENDAMME De parochie Heilige Bonifacius in Kwadendamme houdt zondag 19 september een fruitplukviering voor de fruitplukkers uit Polen. De heren van het gemengd zang koor St. Caecilia zingen een Latijn se mis, met als gastzangers Leo Grim en Eric Hubregsen. Uitzend bureau AB Zeeland laat voor de mis een Poolse priester overvlie gen. Aanvang 10.45 uur. MEEST GELEZEN 1. Meldingen vermiste man 2. Oplichter actief in Goes 3. Groen-wit voetbalclub inspireert GOESE SPOORBAK Breng uw stem uit op de stelling 'Goes moet vasthouden aan spoor- bak' op www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto OVEZANDE In de katholieke kerk in Ovezande is zaterdag en zondag een tentoon stelling te zien over het sacrament van de Wijding; de kerkelijke wij ding tot diaken, priester of bis schop. De wijding is één van de ze ven katholieke sacramenten. Er zijn onder meer kazuifels, priester kleding, bidprentjes, de bisschops staf, de mijter, de pectorale en pi- leolus te zien. De tentoonstelling is tussen 13.00 en 17.00 te zien. GOES Rijschool Dek houdt zaterdag 25 september open dag op het ver- keersoefenterrein aan de Olympia- weg. Zeventienjarigen kunnen een gratis proefles krijgen voor auto of motor. De proefritten gelden ook voor achttienjarigen en ouderen, en ook voor de rijsimulator en het theorie-examen. Voor proefrijden in een bus of vrachtwagen is wel een rijbewijs nodig. Voetbalvereniging Wemel dinge gaat zware tijden tegemoet. Ten minste, als de plannen van de ge meente Kapelle voor de oud-pa- pierverzameling doorgaan. Die houden in dat per 1 januari 2011 de blauwe papiercontainers hun intrede doen. Daarmee ver dwijnt het exclusieve recht dat drie Kapelse verenigingen hadden om op een geleende tractor door de buurten te gaan om het oud pa pier op te halen. Voortaan mogen alle verenigingen in Kapelle vrijwil ligers leveren. Mooi voor die ande re verenigingen, maar W Wemel dinge komt door lagere inkomsten in de problemen, zeggen penning meester Gerard Pilon en voorzitter Hans van Klink. „Wij zullen de contributie de komende jaren moeten verhogen met wel 75 pro cent. Dat zal leden kosten." Even vooropgesteld: de voetbalver eniging is niet tegen het container systeem. „Integendeel, wij onder steunen de komst van de blauwe bakken", zegt Van Klink. Alleen: „De inkomsten uit oud papier vor men een onlosmakelijk onderdeel van onze begroting. Wij verdienen er jaarlijks ruim 10.000 euro mee. Wij zijn, met instemming van de gemeente, op basis van deze in komsten langlopende leningen aangegaan. Daarvan zijn de kleed kamers betaald", zegt Pilon. Volgens de berekeningen krijgt de voetbalvereniging in het nieuwe systeem voortaan nog maar 4000 euro. Wel is er een overgangsrege ling, waarin het verlies de eerste vier jaar wordt gecompenseerd. „Dat bedrag wordt elk jaar min der", tekent Pilon aan. Probleem is dat de vereniging bijna geen moge lijkheid ziet om met sponsoracties extra geld binnen te halen. „Dat hebben we allemaal al gedaan en er is ook gesnoeid in de uitgaven." Pilon en Van Klink zien daarnaast praktische bezwaren. „Nu halen L. - t, WmmmmmmmWÊmmÊmBMmÊBÊBMMÊM we op vrijdagavonden en zaterda gen op. In het nieuwe systeem zijn we verplicht de vrijwilligers vrij dag overdag te laten werken. De meeste leden werken dan en zul len vrij moeten vragen. Bovendien bestaat een groot deel van de hui dige vrijwilligers uit een clubje Oud papier ophalen is nu nog een DEN HAAG - Rijkswaterstaat kan be ginnen met de reconstructie van de Kraaijensteinweg (N57) bij Burgh-Haamstede. De Raad van State heeft gisteren alle bezwaren tegen de reconstructie afgwezen. Bewoners van de Steursweg zijn te gen de afsluiting van de Meeldijk. Die wordt na de aanleg van het nieuwe N57-tracé afgesloten voor autoverkeer. De bezwaarmakers vrezen dat al het verkeer voortaan via de Steursweg zal gaan, ook de zware vrachtwagens. Van 17 t/m 25 September 40% if op entree Zwanenburgseweg 11, 4384 LW Vlissingen 0118-472500/info@swaenenburgh.nl www.swaenenburgh.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66