20 I zeeland Quist nieuwe voorzitter commissie Event Partner is een Moio Masters in Cadzand Raad van State verklaart bezwaren Zoutedijk Kloosterzande ongegrond OPDRACHT In gesprek blijven met iedereen 'Duistere' sloop van verkrotte school Bedrijf uit Oostburg zorgt voor animatie, speeltuigen, artiesten en zelfs donderdag 16 september 2010 door René Hoonhorst BRESKENS - Verhitte discussies over Waterdunen overschaduwden het werk van de gebiedscommissie West-Zeeuws-Vlaanderen de laat ste jaren nog al eens. Maar nu Pro vinciale Staten binnenkort beslis sen over het inpassingsplan, kun nen mensen zich weer concentre ren op de eigenlijke taken van de commissie, hoopt Hans Quist. Quist volgde gisteren Marten Wier- sma op als voorzitter van de ge biedscommissie. De biologische boer uit IJzendijke hoopt in ge sprek te komen met alle partijen in de regio. Hij sloot zich aan bij de woorden van zijn voorganger, die meldde dat het tijd is om 'de verdeelde historie om te zetten in een gedeelde toekomstvisie'. „De herstructurering van de land bouw gaat door de komende ja ren. Er komt nog veel recreatiena- tuur bij en ook aan de Staats- Spaanse linie en de ecologische" hoofdstructuur wordt verder ge werkt", somde Quist op. Het zijn ontwikkelingen die landbouwers in de streek aangaan. De ZLTO heeft zich uit de gebiedscommissie teruggetrokken, omdat de organisa tie zich niet serieus genomen voel de in haar standpunt over over Waterdunen. Quist hoopt dat ver tegenwoordigers van de landbouw weer toetreden tot de commissie. Maar ook als de ZLTO dat niet doet, zoekt hij contact met indivi duele landbouwers, die te maken krijgen met landschappelijke ver anderingen. De nieuwe 'onafhankelijk voorzit ter' wil zich de komende jaren per soonlijk inzetten voor toegankelijk heid van nieuwe natuurgebieden. Doordat de gemeente Sluis zijn be noeming 'over de verkiezingen til de' en de nieuwe gemeenteraad en Provinciale Staten vervolgens for meel akkoord moesten gaan, trad Quist een jaar later aan. „Terugkij kend heeft dat als voordeel dat ik me in de materie heb kunnen ver diepen. Het gaat er nu om mensen te overtuigen dat hun visies niet al tijd dezelfde hoeven te zijn om toch overeenstemming te bereiken over gezamenlijke belangen." Het belang van de provincie wordt de komende tijd behartigd door ge deputeerde Wiersma. Die ver wacht vrijer te kunnen spreken nu hij zijn pet als voorzitter van de ge biedscommissie heeft afgezet. CADZAND-BAD - Moio Adventure houdt komend weekeinde de jaar lijkse Moio Masters op het strand van Cadzand-Bad. Bezoekers kun nen onder meer blokarten, golfsur- fen, skimboarden en brandingka jakken. Sponsoring van bedrijven zorgt ervoor dat al deze work shops gratis zijn. De Masters vinden plaats op het strand bij paviljoen De Zeemeeuw op de grens van Retranchement en Cadzand. Parkeren kan op de grote parkeerplaats bij het voorma door Martijn de Koning Een bedrijfsfeest met op tredens van artiesten, de aanleg van een complete speeltuin, feestelijke ver siering van je gebouw of een springkussen in de tuin tij dens een familiefeestje: je kunt er voor terecht bij Event-Partner in Oostburg. Of beter: bij één van de onderde len van het bedrijf van Mare Rijk en Ivo Geernaert. Want zoek je een kinderattractie, -speeltuig of -activiteit, dan moet je bij Kid- dy-Fun zijn, en ga je voor een pick nicktafel of een schutting, dan is één van de webshops van het be drijf het juiste adres. Rijk en Geernaert huizen met hun zaak sinds twee jaar in een loods op het bedrijventerrein in Oost burg. Dat is wel even wat anders dan de garage-aan-huis waarin Rijk zes jaar geleden begon met het verhuren van springkussens en kinderanimatie als een schmin- ker en een ballonnenclown. „Ik ben daarmee gestart omdat ik slechte ervaringen had met attrac tieverhuurders", vertelt Rijk. „Voor mijn frituur in Nieuwvliet huurden we wel eens zoiets in, maar dat was altijd wat: dan weer vuil, dan weer te laat geleverd. Ik dacht: dat kan ik beter." Begin 2007 sloot Geernaert zich bij Rijk aan. Hij had een verleden als ballonnenartiest. De twee be gonnen Event-Partner. „We zijn uitgegroeid tot een make laar in evenementenland", vertelt Rijk. Onderdeel daarvan is het im- pressariaat: het bedrijf heeft het 'al leenrecht' op de boekingen van on der anderen regioster Jacco Ricar- do en travestieact La Vie en Rose. Toch is met de term 'evenementen makelaar' de lading nog niet hele maal gedekt. Hoe verklaar je dan immers dat het duo ook tegels en kunstgras verkoopt via de website rubberen-tegels.nl? „Dat heeft te maken met de kinderattracties. Veiligheid staat voor ons in een hoog vaandel, en dan kom je al snel uit bij rubberen tegels. En als je die dan toch verkoopt, dan is het verkopen van terrastegels maar een kleine stap. Ze komen toch van dezelfde fabrikant." Zo is ook de link te leggen met de producten die via de site recy- cling-kunststofnl te bestellen zijn. „We leveren soms complete speel tuinen of parkinterieur. Logisch toch dat daar bankjes en picknick tafels bij horen." TERNEUZEN - Vleermuizen zijn hun slaapplek aan de Kerkhoflaan in Terneu- zen kwijt. De voormalige school de Schakel is gesloopt. Dat karwei moest deels dinsdagavond gebeuren toen de vleermuizen waren uitgevlogen. Wo ningstichting Clavis laat het pand slopen vanwege de onooglijke staat. Er is nog geen nieuwe bestemming voor de grond. foto Mark Neelemans lige Zwinmuseum. Zowel zaterdag als zondag begint het programma om 12 uur. Bij voldoende wind is op beide dagen om 14 uur een kite- surfwedstrijd. Ook laten fabrikan ten van water- en strandsporten hun nieuwste (test)materiaal zien. Zaterdagavond volgen een barbe cue en een strandfeest, waarvoor deelnemers zich apart moeten op geven via de website van Moio. Kosten: 17,50 euro. Programma en aanmelden via www.moio.nl door Harold de Puysseleijr DEN HAAG/HULST - De Raad van State heeft gisteren de bezwaren te gen het bestemmingsplan voor de nieuwe woonwijk Zoutedijk II in Kloosterzande voor het grootste gedeelte ongegrond verklaard. De uitspraak betekent, dat de ge meente met een vertraging van ruim twee jaar eindelijk kan begin nen met het bouwrijp maken van het gebied achter de Clooster- straat. Daar komen zo'n veertig woningen van het type vrijstaand en twee-onder-een-kap. Ook een aantal vrije kavels is opgenomen in het plan. De kavels variëren in omvang van 238 vierkante meter tot 955 vierkante meter. Wethouder Diana van Damme (Ruimtelijke Ordening) is blij met de gunstige uitspraak van de Raad van State en zegt dat de gemeente nu vaart maakt met de ontwikke ling van de woonwijk. „We heb ben een lijst met veertig gegadig den en die gaan we nu allemaal be naderen met de vraag of ze nog be langstelling hebben. Volgend voor jaar kan de bouw van de eerste wo ningen daar van start gaan", aldus de wethouder. Bezwaarmakers stapten naar de Raad van State omdat ze er moeite mee hebben dat ze hun vrij uit zicht op het polderlandschap ach ter hun huizen kwijt raken. Boven dien vrezen ze verkeershinder om dat er een tweede ontsluitingsweg voor de wijk Zoutedijk wordt aan gelegd. Inhoudelijk heeft de Raad van State alle bezwaren ongegrond verklaard. De Raad vond wel dat de bezwaarmakers ten onrechte het spreekrecht is ontzegd tijdens een vergadering van de gemeente lijke commissie Ruimte, waarin het ontwerp-plan voor Zoutedijk II op de agenda stond. Maar die fout van de gemeente hoeft van de Raad van State geen gevolgen te hebben voor het plan. Voor Ivo Geernaert (links) en Mare Rijk is het verhuren van springkussens maar één van de vele activiteiten van hun bedrijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62