zeeland 119 Sterke kant Moeder je meteen zin om te koken steunen doo" Raadsleden lopen nog niet weg met een yogasessie alternatief brede school Oostburg 'Mijn passie voor eten en drinken, daar over kan ik heel goed vertellen' 'Pas toen ik in het horecavak zat besefte ik hoe lekker mijn moeder kon koken' Schip MSC Iris strandt na uitvallen motor Tijdens een fietstocht terug naar 1944 Afscheidsconcert Hein van de Geyn in Porgy Smartlappenkoor gaat weer los in Zeemeeuw Vooral jongeren welkom op eerste onderhoudsdag donderdag 16 september 2010 z Als vinoloog mag Ludo Haers graag een goed glas wijn drinken. Hij behoorde in zijn horeca-tijd tot de top van de Nederlandse wijnkelners en was jaren se niorlid van het gilde voor sommeliers. Biologisch vervaardigde wijnen zijn volgens hem het lekkerst. foto Mark Neelemans IJZENDIJKE - Het Aurin Yogacen- trum doet zaterdag net als vorig jaar mee aan het wereldwijde Glo bal Mala. Dat is bedacht door Shi va Rea, een van 's werelds bekend ste yogadocenten. Het doel is met zoveel mogelijk mensen over de hele wereld tegelij kertijd yoga te doen en geld in te zamelen voor een goed doel. Dit jaar is dat doel War Child. Mensen kunnen vrijwillig een bijdrage leve ren. Vorig jaar werd er voor de kan kerstichting 80 euro opgehaald door het Zeeuws-Vlaamse yogacen- trum. De yogasessie duurt van 10 tot 12 uur en vindt plaats aan de Minnepoortstraat 6 in IJzendijke. Toegang is gratis. door Frank Cijsel SLUIS - Het lijkt er op dat er spoe dig duidelijkheid komt over de komst van de brede scholen in Oostburg en Breskens. Wethouder Jan Schaalje praatte de leden van de commissie Samenle ving en Middelen deze week bij. Woongoed zag eerder af van een investering van achttien miljoen euro in de twee brede scholen. B en W willen daarom afzien van een brede school in Oostburg en werkte goedkopere varianten uit om de risico's voor Woongoed te verkleinen. Het college komt met het plan de katholieke Sint Bavoschool onder te brengen in nieuwbouw. Kinder opvang en peuterspeelzaal kunnen dan naar het huidige, aan te pas sen pand van Sint Bavo. De ande re basisscholen in Oostburg wor den aan huidige eisen aangepast. Op de plaats van De Hoekzak kan een supermarkt komen. De wel- zijnsinstellingen die gebruik ma ken van het cultureel centrum kunnen verhuizen naar het voor malige pand van de ABNAmro op de Markt. Sluis hoopt dat Woon goed dit pand wil kopen, omdat de gemeente de middelen ont beert. De huidige gebruikers van De Hoekzak zijn volgens de wet houder wel te vinden voor een ver huis naar de Markt. De wijziging van de plannen voor Oostburg werden door de commis sieleden niet erg enthousiast ont vangen. De wethouder kreeg de opdracht een uiterste inspanning te doen om de brede school toch te realiseren, omdat Oostburg an ders kansen mist. De plannen voor een brede school in Breskens op de plaats van de bibliotheek zijn niet gewijzigd. Schaalje hoopt dat volgende maand het besluit over te realiseren onderwijsvoor zieningen in Oostburg en Bres kens valt, zodat de aanbesteding begin 2012 kan plaatsvinden. PERKPOLDER Het containerschip MSC Iris is gis teren om 17.44 uur na het uitvallen van de motor op de Westerschelde vastgelopen. Dat gebeurde tussen Hansweert en Perkpolder. Zes sleepboten van Multraship en URS waren snel ter plekke. De 203 me ter lange en 25 meter brede MSC Iris (bouwjaar 1982) is om 20.15 uur vlot getrokken. Het schip is naar de Schaar van Ouden Doel bij Antwer pen gesleept voor inspectie. AXEL De Werkgroep Promotie Axel houdt zaterdag een begeleide fiets tocht langs de Spaanse forten en de frontlijnen van '44 in de omgeving van Axel. Een gids vertelt over de Poolse bevrijding in '44. Er wordt een stop gemaakt bij het Gdyniamuseum, genoemd naar de beslissende slag waarmee de Duit sers werden verslagen. Om 13 uur start de tocht van 25 km bij de wa tertoren. Deelname is gratis. TERNEUZEN Hein van de Geyn, één van de bes te bassisten van de lage landen, ver huist met zijn gezin naar Kaapstad om een Guesthouse te beginnen. Morgenavond neemt stichting Por gy 8c Jazz in het Terneuzense café Porgy and Bess afscheid van hem met een speciaal concert. Jack van Poll en Hans van Ooster hout begeleiden Van de Geyn op piano en drums. Het concert be gint om 21.00 uur en de entree is vijftien euro. TERNEUZEN Liefhebbers van het zingen van smartlappen kunnen vanavond tus sen 19.00 - en 21.00 uur voor het eerst na de zomervakantie weer te recht in De Zeemeeuw aan de Schuberthof/Rooseveltlaan in Ter- neuzen. Elke derde donderdag van de maand komt het koor samen. Ie dereen mag meedoen, onder bege leiding van accordeonisten Conchi- ta de Krijger en Walter Dobbelaar en Corry van der Veen op synthesi zer. Inlichtingen: 0115-618915. TERNEUZEN - Onderhoudsbedrij ven zijn op zoek naar nieuw, tech nisch geschoold talent. Zaterdag houden ze gezamenlijk door heel Nederland voor het eerst de lande lijke onderhoudsdag. Ze doen dat onder meer bij Dow in Terneuzen van 10 - tot 16 uur. Zestien firma's en onderwijsinstellingen presente ren zich op een speelse manier. Met robots, een doolhof van stei gers, prof-basketballers van de West-Brabantse Giants en de spe ciaal voor kinderen ingerichte tech- niekfriekbus. Commissaris van de koningin Karla Peij geeft om 10.30 uur de officiële aftrap voor de lan delijke dag van het onderhoud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61