Zeeland pzc ,7 Per saldo meer banen bij Morres 1 Haringen voor veilig oversteken Kreekpeil in Margarethapolder fors omhoog gedurende wintermaanden Dethon niet blij met rechts ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 VERSCHUIVINGEN Aantal functies vervalt, maar er komt ook nieuw werk bij woninginrichter uit Hulst WtTTZTi "D V Markt51 1 Middelburg "■1-Lz A V JxJ\.XjXvX T0118886886 Petra de Boevere Esther Verhoef Muziek Zeeuws Museumcafé: Donderdag 16 september 2010 Als Ludo vertelt krijg je meteen zin om te koken Event Partner is een makelaar in entertainment Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - Door interne verschuivin gen in de organisatie tussen wo ninginrichter Morres Wonen in Hulst en moederbedrijf De Mande- makers Groep (DMG) in Waalwijk neemt de werkgelegenheid bij het Hulster bedrijf per saldo licht toe. Een beperkt aantal personeelsle den van Morres raakt weliswaar zijn baan kwijt, maar daar staan nieuwe banen tegenover omdat de woonwinkel nieuwe werkzaamhe den voor de hele Mandemakers- groep gaat uitvoeren. Zo reageert algemeen directeur Walter van de Griendt van Morres Wonen op hardnekkige geruchten dat het bedrijf wederom aan het re organiseren is geslagen omdat de zaken niet goed gaan. „Wij proberen als commercieel be drijf uiteraard zo efficiënt mogelijk te werken. Daarom zijn er binnen de expeditie wat verschuivingen in gang gezet. Het uitrijden van de goederen naar onze klanten ge beurde tot voor kort volstrekt ge scheiden. DMG gaat voor ons alle meubelen boven de lijn Tilburg/ Rotterdam leveren, waardoor de klant sneller zijn artikelen in huis heeft. Omgekeerd gaan wij goede ren uitleveren die bijvoorbeeld Montel in Goes verkoopt." De af stemming van de logistieke activi teiten kost geen enkele chauffeur bij Morres zijn baan. Anders ligt dat in het callcenter en andere on dersteunende diensten zoals de af deling servicedienst en de plan ning van de vrachten. „DMG werkt hier met de modernste sys temen die er zijn, waardoor wij met minder handen toekunnen." Het gaat om een handvol banen. Eerder is 2,5 fte van de administra tie ondergebracht bij DMG in Waalwijk. Anderzijds gaat Morres voor het moederbedrijf activiteiten uitvoe ren die nieuwe banen opleveren. Een ontwikkelcentrum voor nieu we formules op het gebied van on der meer verlichting, bed- en bad- textiel, koken en tafelen en het 'kinderconcept' wordt bijvoor beeld in Hulst ondergebracht. Bij Morres Wonen in Hulst wer ken zo'n tweehonderd mensen, verdeeld over 130 volledige arbeids plaatsen. Na een ingrijpende ver bouwing van de showrooms en de gevel van de winkel aan de Indus trieweg maakt het bedrijf zich op voor het heropeningsweekeinde. Dat vindt plaats op 25 en 26 sep tember. BRESKENS - Geen pinguïn of octo pus, maar felrode haringen sieren de accentpalen bij de oversteek plaats nabij de openbare basis school (OBS) Breskens aan het Mo lenwater. De oversteekplaats sluit direct aan op de Visserijbuurt. De 'haringpa- len' wijzen passanten er op dat ze de entree van de Visserijbuurt in vissersdorp Breskens naderen. Het ontwerp van de palen is van Wen dy de Rubber, lid van de bewoners werkgroep die samen met de ge meente overlegde over de invul ling van de wijk. Zo hebben bewoners van de Visse rijbuurt ook meegedacht over trot- toirregels met plaatjes die aan de visserij refereren. De tegels, wand- foto's en nieuwe beplanting ko men binnenkort, memoreerde wet houder Jan Schaalje De haringpalen wijzen niet alleen op de Visserijbuurt, maar zorgen, mede door hun felle reflecterende kleuren, voor een 'visuele versmal ling'. Verkeersdeelnemers moeten langzamer gaan rijden als ze de pa len bij de bocht in het Molenwater in het oog krijgen. Wethouder Schaalje stak gisteren samen met schoolkinderen, die eerst flink oe fenden met twee tweebenige 'ze bra's', keurig de weg over en liet met hen ballonnen op. TERNEUZEN - Het kreekpeil in het maal nodig waarmee water uit de nieuwe natuurgebied Margaratha- Kleine Huissenspolder (met buurt- polder bij Terneuzen komt vooral schap De Griete) in de Margaretha- in de winter veel hoger te staan, polder kan worden gepompt. Er Het dagelijks bestuur van het wa- komt ook een noodvoorziening, terschap Zeeuws-Vlaanderen stelt De Kleine Huissenspolder kan an- voor een verhoging door te voeren ders bij een zeer zware bui onder met 1,10 meter tot een niveau van lopen. Zoet water wordt in de Mar- 20 centimeter boven Normaal Am- garethapolder gebracht waardoor sterdams Peil (NAP). Bij veel neer- volgens het waterschap de invloed slag mag dit zelfs stijgen tot 70 een- van zoute kwel daalt. Een hoger timeter plus NAP. peil is gunstig voor natuurontwik- Voor de verhoging is een nieuw ge- keling in de polder. za. 18 sept. 14.00-15.00 uur 16.00-17.00 uur vertelt over Meisje van de slijterij signeert Déja vu 15.00-16.30 uur 15.00-17.00 uur van Maarten Swaan en Leslie Helpert East of the sun, Jazz by the sea boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl TERNEUZEN - Arbeidsontwikke- lingsbedrijf Dethon vreest voor een forse korting op de rijksbijdra ge als er een rechts kabinet komt. „We houden rekening met zeker een half miljoen euro minder", be toogde wethouder Co van Schaik (PvdA), ook bestuursvoorzitter van Dethon, in de Terneuzense commissie Samenleving. „De rijks subsidie schommelt met kleur van de regering. Hoe roder, hoe meer geld we krijgen." Nieuwe oversteekplaats in de Visserijbuurt in Breskens, met als extra attentie uiteraard met een visje. foto Mark Neelemans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59