uit 113 Nazomeren op de fair in Oostkapelle mfe agenda donderdag 16 september 2010 door Ronald Jongelings Wie op zoek is naar decoratie voor het huis, exclusieve kleding óf een mooie hoed, kan de komende dagen terecht in de landelijke omgeving van Oostkapelle. Buitenplaats Ipenoord, met zijn Zeeuwse fruitbomen, wandelpaad jes en vijvers is vanaf vandaag het decor van de Zeeuwse Nazomer Fair. De fair beleeft dit jaar zijn ne gende editie. De eerste jaren werd het evenement op wisselende loca ties gehouden, waaronder Kats en Vrouwenpolder. De laatste vier edi ties houdt de organisatie vast aan Ipenoord in Oostkapelle. Vorig jaar ging de fair dan ook niet door omdat de buitenplaats niet be schikbaar was. „Het is een schitte rende locatie", verklaart organisa tor Elly Stolk. Vandaag tot en met zondag kun nen belangstellenden op het land goed onder meer genieten van proeverijen, roofvogelshows, de monstraties bloemschikken en mo deshows. Ruim honderdtwintig standhouders van binnen en bui ten de provincie bieden producten aan op het gebied van antiek, deco ratie voor in en om het huis, kunst, wijnen, delicatessen, kle ding en hoeden. Het hoedenevenement Chapeau voor Oostkapelle vormt volgens de organisatie het hoogtepunt van de fair. „Er komen gerenommeer de hoedenmakers en -ontwerpers Tijdens de fair worden diverse hoeden geshowd. De Zeeuwse Nazomer Fair vindt plaats vanaf vandaag tot en met zondag en is elke dag van 10.00 tot 18.00 uur open. www.chapeauvooroostkapelle.nl en www.zeeuwsenazomerfair.nl Decoraties voor in en rond de woning. Buitenplaats Ipenoord in Oostkapelle vormt het decor van de Zeeuwse Nazomer Fair. en zelfs een uit België", zegt Stolk. Zij demonstreren vandaag hoe een hoed tot stand komt en showen hun creaties op de catwalk. Om 11.30 en 15.30 uur worden de hoe- denshows gehouden. Aan het eve nement is een wedstrijd gekop peld. Iedere bezoeker kan mee doen door een zelfgemaakte hoed te dragen. Een jury beoordeelt de creaties en degene met de mooiste of origineelste combinatie (hoed en kleding), kan een nieuwe hoed winnen. De prijsuitreiking is om 16.30 uur. Ook voor de kinderen is op de fair van alles te zien en te beleven. Van daag en zondag toont valkenier Ru ben van Maaren uit Wemeldinge zijn gieren, valken, zeearenden en uilen. Morgen en zaterdag is het de beurt aan zijn collega Sjobbe Voet (Fijnaart) en zijn vogelstal met roofvogels en uilen. Op de Fairy Kids, een groot speelveld, zijn allerlei spelletjes te doen en kunnen kinderen tot en met twaalf jaar onder begeleiding knut selen, decoreren en schilderen. Bij de wensput worden ze omgeto verd tot prinsessen en jonkheren. „Bij mooi weer verwacht ik twaalf- tot vijftienduizend bezoe kers", aldus Elly Stolk. DONDERDAG 16 SEPTEMBER 's-Heer Hendrikskinderen Fietstocht voor senioren, 40 km Start Heer Hendrikhuis, 10.30 uur. Kamperland Zeeuws Planetarium. Wisselende tijden hele week: www.zeeuwsplanetarium.nl Veere Beklimmen toren en muziek-installatie van Dies Ie Due. Grote Kerk 11-17 uur VRIJDAG 17 SEPTEMBER Renesse J-Walk over strand voor KWF en het hos pice. Start vanaf het voetbalveld tegen over camping de Kempe, vanaf 10 uur. Wolphaartsdijk Open dag bij de gedeelde moestuin aan de Perponcherpolderweg Wolphaartsdijk. Perponcherpolderweg 4,19.00-20.00 uur ZATERDAG 18 SEPTEMBER Burgh-Haamstede 'Perenverkoop. De openbare verkoop be gint om 9.30 uur op de Burghse Ring. 'Zeeuws kampioenschap korte baan golf bij de Molenberg. Van 8.30 tot 19.00 uur. Middelburg 'Ruilbeurs munten, penningen, bankbiljet ten en ansichtkaarten van Numismatische Kring Zeeland, 10.00-16.00 uur, winkel centrum Dauwendaele; 'Stadsparkdag met tal van activiteiten, 10.00-22.00 uur, stadspark Molenwater Nieuwdorp Puzzel Jubileum Rit van Motor- en Auto club de Zeeuwen. Inschrijven van 14.30 tot 15.15 uur bij Boonmans Wijnmakerij, de Stoofweg 10. Oost-Souburg Kunstmarkt Nw Bachtenpoorte, Oranjepiein 80,12 u Serooskerke (S) Scootmobieltocht naar uitkijkpunt Prunje- hil. Van 13.00 tot 15.00 uur. Aanmelden vooraf via tel. 0111 -642916 Terneuzen Ezeltjesdag, met een wandeling door de Margarethapolder, een lunch bij de kin derboerderij en een ezelstoelendans. 0115 617462 of kinderb@tragel.nl Kinderboerderij Terneuzen, 9.30-16 uur. Yerseke Mosselfeest van de rotaryclubs Goes en Goes Reimerswaal met vaartocht over de Oosterschelde. Opbrengst voor de Red dingshonden Werkgroep Zeeland. Op stappen in Yerseke, 14.30 uur. Aanmelden via www.mosselfeest.com. Zierikzee Catwalk Zierikzee. Shows om 12.00 en om 15.00 uur. Op de locatie van de Histo rische Spelen Zierikzee. DINSDAG 21 SEPTEMBER Oostkapelle Herfstwandeling met de boswachter. reserveringen@terramaris.nl of telefo nisch via 0118-582620. Museum Terra Maris, 14.00-15.30 uur. WOENSDAG 22 SEPTEMBER Wilhelminadorp Informatieavond over Zeeuwse insecten. Stichting Het Zeeuwse Landschap, Brug straat 51,19.45-21.45 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53