het zonnetje c ««ok f Na 125 jaar nog steeds creatieve uil 7 De nieuwe kollektie is Etalagepoppen, modellen, een jubileum en een bib -L h 1' 19 t/m 26 september 2010 Zeeuwse kandidaat voor de lande lijke titel Held van de Smaak, Piet Korstanje uit Oostkapelle. Deze fruitteler is al dertig jaar een warm pleitbezorger van duurzame fruit teelt. "Piet Korstanje heeft, ook in Europees verband, uitgebreid on derzoek gedaan naar de smaak van fruit", vertelt Melissa Ernst, „en hij draagt zijn kennis over fruit ook uit naar het publiek door allerlei activiteiten te organiseren in zijn boomgaard, van open dagen tot rondleidingen voor kinderen met picknick en appeltjes plukken." De Week van de Smaak duurt van zondag 19 tm zondag 26 september. Het thema dit jaar is: Smaakfruit Een Salade met zeewier strobalen en boerentafels zal een aantal topkoks uit de omgeving ge rechten bereiden met (biologi sche) producten uit Zeeland. Een imker houdt tijdens het Smaakfes- tival een praatje over het belang van de honingbij voor de fruitteelt en er zijn diverse kraampjes en rondleidingen op de Middelburgse boerderij. De Week van'de Smaak stimuleert ook zorginstellingen om iets moois van de maaltijd te maken. Ter Valcke, Ter Reede, Ter Schorre en De Kraayert zetten voor hun be woners een Zeeuwse streeklunch, pannenkoeken van Zeeuws Vlegel- meel en Zeeuwse vissoep op tafel. Zeeuwen die op zoek zijn naar een smaakactiviteit bij hen in de buurt kunnen alle informatie vin den op www.weekvandesmaak.nl. De Zeeuwse Milieufederatie, die de Week van de Smaak dit jaar voor de tweede keer op touw heeft gezet, roept bezoekers op hun stem uit te brengen op de Het pand van Reiss van den Berghe heeft na 125 jaar nog steeds een statige uitstraling, foto's Mark Neelemans donderdag 16 september 2010 Saskia en Claudia hebben veel dingen door hun hoofd laten spoken voor deze prijs vraag. Etalagepoppen, het aantal modellen, de precieze datum van het 125-jarig jubileum... Ze gaven heel wat suggesties waaruit geko zen kon worden. Niets was leuk, grappig of goed ge noeg voor de dames. Uiteindelijk zei Saskia: „Ze kunnen in ieder ge val een bib winnen!" Een wat? Het is praktisch en bij Reiss van den Berghe verkrijgbaar in het zwart. Het is een vrij nieuw pro duct. Mail uw antwoord op de vraag: wat is een bib? naar: modereis@zeelandnet.nl en maak kans op deze bib. Openingstijden Reiss van den Berghe damesmode: Maandag woensdag donderdag vrijdag van 9.30 tot 17.30 u dinsdag van 12.30 tot 17.30 u zaterdag van 10.00 tot 17.00 u zondag van 13.30 tot 17.30 u Vorige week vroeg tweedehands winkel Hart Ziel in Middelburg om suggesties voor het meisjespro ject Plan. Bij de inzendingen zaten volgens eigenaresse Miranda van der Poel helaas geen prijswinnen de ideeën. Suggesties blijven wel kom - 06 400 510 56. Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 Va, 64 en 57

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47