ui 5 Van de Geyn nog één keer in Porgy en Bess Muziek op het Molenwater selectie Minitheater Chopin Marathon Diego's Umbrella Street Trendwear in fashion shoes www.xrayfashion.nl. St. jacobsstraat l8,Vlissingen-Papegaaistraat 14, Goes donderdag 16 september 2010 door Mischa Beckers Pianist Jack van Poll is een grote naam in de Ne derlandse maar zeker in de Belgische jazzwereld. Zijn al meer dan 25 jaar bestaan de trio met bassist Hein van de Geyn en drummer Hans van Oosterhout vierde triomfen in de hele wereld. Morgen treedt het trio op in Porgy en Bess in Terneuzen. Voor Hein van de Geyn betekent dat het afscheid van Porgy en Bess. Het Middelburgs Minitheater speelt De lossen, Val en Revival der Saamhorigheid van Tom La- noye, een verhaal van een groep aandoenlijke wezens. Zo. 18 (première), zo. 19 (matinee), vr. 24., 20 25 en 20. 26 september (matinee), Minitheater, Middelburg, 20.30 uur (matinees 14.30 uur). Van de Geyn speelde met de groot ste jazzcoryfeeën in de wereld. Tal loze malen was hij te gast in Ter- neuzen, maar onlangs besloot van hij zijn bas aan de wilgen te han gen. Porgy en Bess kondigt met weemoed Van de Geyns laatste concert in die jazzclub aan. Over het echt laatste concert van Van de Geyn bestond overigens onduidelijkheid. 13 augustus, zoals in vele media vermeld, bleek het niet te zijn. „Mijn uiteindelijk laat ste concert is op 22 september met Toots Thielemans in het BIM huis in Amsterdam. Het is dan tevens de presentatie van de nieuwe li- ve-cd die we, met Karei Boehlee en Hans van Oosterhout, met hem maakten." Wat het publiek in Porgy en Bess daaruit te horen krijgt, staat nog niet vast. „Ik denk dat Jack een paar oude arrangementen uit de kast haalt. We hebben een periode heel intensief samen gespeeld en wel wat mooi repertoire waarin de bas een beetje vooraan staat." Van de Geyn besloot rigoureus te stoppen met actief muziek maken. In plaats daar van richt hij zich op het starten van een guesthouse in Zuid-Afrika, het land waar hij al veel verbleef De kans is groot dat een aantal muzikale 'vrienden', langskomt. Wellicht een mooie ge legenheid om ongedwongen, in ei gen omgeving, samen te spelen. „Ja, die bas. In eerlijkheid: ik ben dol op de bas, maar wel in samen spraak met andere muzikanten. ven wellicht. De bassist legde zijn basmethode al eens vast in een uit gebreid boekwerk. Hij ontmoette heel wat (jazz)artiesten, begeleid de ze, nam ze mee op tournee en nam er albums mee op. Van de Geyn speelt dan ook wel eens met de gedachte om ook die informa- foto Eddy Westveer tie aan het papier toe te vertrou wen: „Ik schrijf graag, en inder daad, heb een hoofd vol verhalen, anekdotes en leermomenten." Afscheidsconcert Hein van de Ceyn met Jack van Poll Trio, morgen in Porgy en Bess, Terneuzen, 21.00 uur. De supertalenten van het Co- darts Conservatorium uit Rotter dam trakteren het publiek op een Chopin Piano Marathon. Dat gebeurt in drie etappes van elk drie kwartier. In de pauzes worden gerechten geserveerd. Zondag 19 september, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 15.30 uur. Thuis speel ik nooit. Ik zit wel veel achter de piano. Als ik eenmaal in het diepe Zuiden zit, denk ik dat het zo zal blijven. Dat betekent au tomatisch dat ik over een jaar geen conditie meer heb. Het is gewoon een logisch gevolg van deze stap." Tijd voor heel andere zaken. Schrij- 't Beest opent het seizoen met de Californische band Diego's Umbrella. Deze zesmansforma- tie heeft een roemruchte live-re putatie op het gebied van klez- mer, ska, flamenco en tex-mex, gebracht met de energie van de punk in haar beste dagen. Zaterdag 18 september, 't Beest, Goes, 21.00 uur. Hein van de Geyn Het programma: 11.00-13.00 uur: jazztrio van So What 13.15-14.00 uur: BrightLight 14.00-14.30 uur: Flamencogroep Con Mucho Gusto 14.45-15.45 uur: BrightLight 17.00-17.45 uur: Smout 18.00-18.45 uur: Los Habaneros 19.00-20.00 uur: What's Cookin' Sam's Falling Vereniging Stadspark Molen water houdt zaterdag een Stadsparkdag op het Mo lenwater in Middelburg. Naast uiteenlopende andere activi teiten zijn er van 11.00 tot 22.00 uur doorlopend optredens in de Muziektent, met diverse Zeeuwse bands en als afsluiter het interna tionaal actieve duo Sam's Falling. 20.30-22.00 uur: Sam's Falling Stadsparkdag, zaterdag op het Molenwater, Middelburg, 11.00-22.00 uur. Kijk voor mee informatie op: www.stadsparkmolenwater.nl Heel veel toffe jassen van o.a. Vans, Dickies, Kani, Ragwear, Ecko, Bench, Matix, Altemont, Rocawear. Voor hem en haar en jou!! Bench Vans Ragwear Karl Kani Ecko Rocawear Etnies /Supreme Beinglnsight.51 Altemont MatixPelle Pelle Criminal Damage Lucky 13 New Era Majestic...and more!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45