21 uit I Echtpaar treedt liever niet samen -J selectie Maiden Weekend Oproer van Zierikzee September '80 donderdag 16 september 2010 COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Iron Maiden-weekend, met op tredens van voornamelijk tribu- tebands, waaronder Nuclassica (vrijdag), Up The Irons, Ironing Maiden en Charlotte The Harlot (zaterdag) en het akoestische Maiden United (zondag). Vr. 17 t/m zo. 19 sept. The Lane, Oostburg, 21.30 uur (zo. 15.30 u). door René de Dreu Nieuwe albums van muzi kanten die zich roeren in het indie- en alternatieve circuit zijn vooral kansen om ze aan het toeren te krijgen en ze dus te ontdekken. Don't hurry for hea ven van de Amerikaanse singer- songwriter Devon Sproule en Cali fornia van haar echtgenoot Paul Curreri verschenen dit jaar en dat brengt ze onder andere naar Ne derland, naar De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. Sproule en Curreri zijn twee muzi kanten die in eigen land (VS) al eerder met knappe soloalbums op vielen en die ook nog eens samen kunnen zorgen voor een magische combinatie van het beste van bei der muzikale kunsten. De etiket ten 'indie' en 'alternatief slaan vooral op de (nog) niet commer cieel uitgekauwde muzikale kost en de kleine platenlabels waar ze mee werken. Muzikaal zijn er veel herkenbare elementen die refere ren aan de Amerikaanse rootsmu- ziek van country tot folk en blues. Met die wortels smeden ze ieder op een eigen manier teksten en melodieën tot muziek van de 21e eeuw. Devon (7982) heeft de meeste loftuitingen in de Amerikaanse en Britse muziekpers op haar naam staan. Maar dat ze vooral sinds de kennismaking en huwelijk in 2005 met songwriter Paul Curreri (7976) met albums kwam die be hoorlijk boven de country- en folk- middelmaat uitstegen, zegt ook iets over haar partner. Paul houdt zijn muziek intiemer, simpeler en stopt er een genoeg melancholie in om bij luisteraars gevoelige snaren te raken. De songs van zijn grote liefde De von Sproule - aan wie hij als een soort liefdesverklaring voor hun huwelijk in 2005 een heel album opdroeg - meanderen wat meer tussen de singer-songwriters gen res en zorgen voor een structuur die haar als arrangeur, tekstschrij ver en performer eigenzinniger maken. Samen optreden doen ze niet vaak. „Liever niet zelfs. In de muziek gaan we toch een eigen weg en plannen onze eigen toer waarbij we meestal andere plaatsen en lan den aan doen. Dat we in Neder land wel samen optreden is op ver zoek en toevallig konden we alle bei", zegt Curreri Ook schrijven van muziek doen ze thuis in Charlottesville in Virginia ieder op hun eigen manier en zelfs ieder een ander deel van het huis. „We hebben weliswaar dezelfde roots als het om muzikale invloe den en stijlen gaat, maar je eigen muziek draait ook om eigen inter pretaties en een eigen karakter en De Stichting Historische Spelen brengt tot en met zaterdag dage lijks de reprise van Het Oproer van Zierikzee, het grootse muzi kale openluchtspektakel waar aan meer dan honderd toneel spelers meedoen. T/m za. 18 september, Havenplein/ Oude Haven, Zierikzee, 20.00 uur. De Vlissingse hardrockband Sep tember '80 viert zijn dertigjarig bestaan. Spilfiguur en oprichter is sologitarist (en tweede zan ger) Jan de Quelery. De overige bezetting bestaat uit Karei Hoo- gerheijde (zang), Xander Jutte (drums) en Jan Kuipers (bas). Vrijdag 17 september, De Piek, Vlissingen, 21.30 uur. Van heinde en verre ko men de liefhebbers van de traditional jazz de komende dagen in groten getale weer naar Walche ren, voor Jazz by the Sea. Het fes tival viert een jubileum, want het is de twintigste editie. De formule blijkt nog altijd ijzer- sterk te zijn: jazz oude stijl in vele gedaanten op een groot aantal po dia, voornamelijk in Domburg. Het festival zorgt steevast voor een grote bezoekerscentrum, zeker op de zaterdagmiddag tijdens de tradi tionele Streetparade. Deelnemers dit keer zijn The New Planet Jazz band, De Koninck Streetparade Jazzband, The Feurthstreet Lum ber Factory Jazzband, The Princet- own Jazzband en The Dixieland Crackerjacks. Verder zijn er concerten in uiteen lopende horecagelegenheden. De toppers zijn te zien op het hoofd podium tegenover het Badhotel in Domburg. Daar verzorgt Miss Lulu White's Red Hot Creole Jazzband morgenavond het openingscon cert, met in het voorprogramma Naquine en Giani Lincan. Zaterdag staan overdag Original Dixie Friends Krombach uit Duits land, Red Wing, Jazz Connection en Crook Town Jazz Band. 's Avonds treden daar Basily Gipsy Band en Basily Boys op, vorig jaar ook een groot succes op het hoofd podium. Op de afslutiende zondag volgen The Vintage Jazz Cats uit België, het Nomy Rosenberg Trio en, als slot, The South Jazz Band. Eerder op de dag is de gebruikelijke jazz kerkdienst in Vlissingen, ditmaal met medewerking van The Red Green Jazzband en de Gye Nyame Choral Singers, een in Ghana ge worteld koor van ongeveer dertig zangers en zangeressen. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van Jazz by the Sea is een jubileum-cd samengesteld, met twintig nummers van twintig ver schillende bands en orkesten, die vele stijlen van de traditional jazz laten horen. PROGRAMMA Oonderdag 16 september 20.00-23.00 uur, Anno Nu, Oostkapelle: The Blue Rhythm Three Vrijdag 17 september 14.00-17.30 uur, Badpaviljoen: Jay Jay's Border Jazzmen 14.00-17.00 uur, Restaurant Le Sans: The Storyville Jassband 14.30-17.30 uur, Restaurant Juliana: Jazz Team 17.00-23.00 uur, Restaurant 't Koetshuis 3K (diner verplicht) 18.30-20.00 uur, De Koninckplein: Naqui ne en Giani Lincan 19.30-23.30 uur, Restaurant Juliana: Jazz Team 19.30-22.30 uur, Hotelstudio's In Den Brouwery: The Rivermen Four 19.30-23.00 uur, Boschhoek, Oostkapel le: Jazz Steps 20.00-00.00 uur, Pannenkoekhuis Vierwe- gen: Jazzit 20.15-22.30 uur, De Koninckplein'. Miss Lulu White's Red Hot Creole Jazzband 21.00-01.00 uur, Restaurant In den Wal- cherschen Dolphyn: Willie Ashman Origi- Gye Nyame Choral Singers verzorgen dit jaar de jazzkerkdienst tijdens Jazz by the Sea.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42