sport 29 lang niet uitgeskeelerd Unieke trilogie tafeltennissters Aftellen begonnen voor WK driebanden Sluiskil 'Er zit hier en daar ook nog wel een skeelerbeker tussen' donderdag 16 september 2010 Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Jan Dagevos SLUISKIL - Het boek over het WK is gereed, de kaartverkoop loopt als een trein en de speciale inter netsite is in de lucht. Sluiskil maakt zich op voor de mondiale ti telstrijd driebanden die van 20 tot en met 24 oktober in het Zeeuws-Vlaamse dorp wordt ge houden. Sluiskil was tot vijf keer toe het to neel van de strijd om de wereldbe ker, maar de plaatselijke organisa tie (Stichting Biljart Evenementen Sluiskil Terneuzen) wilde meer en slaagde er onder voorzitterschap van Meerten Dallinga in om het WK naar het Zeeuws-Vlaamse dorp te halen. Kosten noch moeite zijn gespaard. Gemeenschapscentrum Het Meu- lengat in Sluiskil, waar altijd de toernooien om de wereldbeker werden gespeeld, is te klein voor een WK en dus verrijst er op het nabijgelegen terrein een grote par tytent, die vergelijkbaar is met het Holland House tijdens de Olympi sche Spelen. In die ruimte komen de vier wedstrijdbiljarts te staan en worden vipboxen en tribunes gebouwd. Er is uiteindelijk plaats voor 800 toeschouwers. Volgende week vrijdag begint de aanloop naar het evenement offici eel. Dan is er bij hotel café restau rant Dallinga een bijeenkomst voor pers en sponsors, met als spe ciale gasten Willem van Hanegem, Raymond Ceulemans, Johnny Hoogerland en Hoek-trainer Gaby Demanet. Tevens wordt een boek over de historie van het WK drie banden gepresenteerd, met daarin interviews, foto's overzichten en uitslagen van alle wereldkampioen schappen. Het boek is te bestellen via de site van het WK (www.wk- driebanden.nl). De 24-jarige Griek Filipos Kasido- kostas verdedigt zijn titel, nadat hij vorig jaar in Lausanne Eddy Merckx in de finale versloeg. Hij krijgt in Sluiskil concurrentie van alle topspelers in het driebanden, onder wie Dick Jaspers, Frédéric Caudron, Torbjorn Blomdahl en Daniel Sanchez. Nederland is met vier spelers vertegenwoordigd. Naast Jaspers zijn dat Raimond Burgman, Jean van Erp en Jean Paul de Bruijn uit Hulst. Tijdens het WK is er ook een rand- programma met demonstraties van Raymond Ceulemans, Semih Sayginer, en een muzikaal optre den van Ramon Rodriguez. Daar naast zetten enkele Zeeuwse top koks hun beste beentje voor tij dens het evenement. Wie meer informatie wil, kan te recht op de site www.wkdrieban- den.nl. Op die site kunnen ook nog kaarten voor het evenement worden aangevraagd. door Koen de Vries OSTRAVA/DEN HAAG - Voor de der de keer op rij is het Nederlands vrouwen-tafeltennisteam Euro pees kampioen geworden. De ploeg van coach Chen Zhibin won gisteren in de finale met 3-1 van Roemenië. De trilogie is uniek in het Europe se tafeltennis. Niet eerder slaagde er een vrouwenploeg in om de ti tel drie keer achter elkaar te verove ren. Nederland won in 2008 in Sint Petersburg, in 2009 in Stutt gart en nu in het Tsjechische Ostrava. Bij alle drie de titels speel den de Chinese Nederlanders Li Jiao en Li Jie en de Russische Ne derlandse Elena Timina een hoofd rol. Deze jaargang was er echter ook een echte Nederlandse in breng. De Limburgse Linda Cree mers kwam vijf keer in actie en won vier partijen. Alleen in de fi nale tegen de Roemeense Iulia Ne- cula won ze niet. De derde Europese titel is een mooie opmaat voor het WK, vol gend jaar in Rotterdam, en de Olympische Spelen in London, het jaar daarop. Speciaal voor die evenementen heeft de tafeltennis- bond de dure Chinese coach Chen Zhibin aangetrokken. Hij moet er voor zorgen dat Oranje in 2011 en 2012 gaat pieken. De voortekenen zijn gunstig. Nederland won in Ostrava vier keer met 3-0 en drie keer met 3-1. Li Jiao bleef ongesla gen net als Elena Timina, maar zij kwam slechts één keer in actie. Linda Creemers en Li Jie verloren beiden één partij. „We zijn dit jaar veel gevaarlijker dankzij Linda Creemers", vindt Li Jiao. „Omdat zij een stuk sterker is geworden, kunnen we variëren met de opstel ling. Dat was dit toernooi heel be langrijk." Creemers heeft haar progressie voor een deel te danken aan Chen Zhibin. Hij wordt internationaal erkend als topcoach. Zelfs China, het walhalla van het tafeltennis, toonde interesse in hem. Hij zou daar bondscoach kunnen worden. Chen heeft echter beloofd tot en met 2012 bondscoach van Neder land te blijven. Na de Spelen zal het Nederlandse tafeltennis waarschijnlijk verder moeten met een verjongd team. Het pensioen van Elena Timina en Li Jiao is nabij. Zij zijn respectieve lijk 41 en 37 jaar oud. Het betekent een verzwakking, maar die hoeft niet fataal te zijn. De 26-jarige Li Jie zal dan de kar moeten trekken. Ze krijgt steun van Linda Cree mers (25). Zij staat 140e op de we reldranglijst maar zal daarop een flinke sprong maken. Daarnaast heeft Nederland weer eens een echt talent. De zestienjarige Britt Eerland uit Schiedam werd deze zomer Europees jeugdkampioene en trad daarmee in de voetsporen van Bettine Vriesekoop. Tenslotte is er ook nog Carla Nouwen, het trainingsmaatje van Creemers. Linda Creemers is een aanwinst voor de Nederlandse vrouwenploeg. foto Filip Singer/EPA André van Espen werd in 1992 Nederlands kampioen motorcross bij de junioren 250/500 cc. André van Espen over zijn prijzenkast het NK bij amateurbond MON. Het overlijden van zijn vader en grootste supporter Jan van Espen droeg er in belangrijke mate aan bij dat André in 2001 stopte met motorcrossen. Hij vond zich er in foto Mark Neelemans middels ook te oud voor. Skeele ren en schaatsen kwamen ervoor in de plaats. Lekker rijden in de polders rond Axel schonken echter onvoldoende bevrediging. „Een echte sportman wil zich graag met een ander meten. Daarom ben ik wedstrijden gaan rijden. De eerste was toevallig in Axel. Die stond toen nog op de landelijke kalen der. Echt potten breken deed ik niet." Naarmate de tweede sport- carrière van Van Espen vorderde, kwamen ook de resultaten. En een aanzienlijk aantal podiumplaat sen, zoals in 2005 met als fraaie hoogtepunten een tweede plaats in Axel, in datzelfde jaar de zege in de klassieker van Vorden en de eindzege in de Zeeland Cup bij de C-rijders. „En vorig jaar Krabben- dijke natuurlijk. Een heel mooie wedstrijd met veel publiek en een mooi rondje door het dorp." Daar tegenover stonden moeilijke jaren tussen 2006 en 2008 met kleine blessures en ander ongemak. André van Espen maakt deel uit van het schaats- en skeelerteam Cijsouw, vernoemd naar Kees Cijsouw, de Nederlands kampioen skeeleren bij de masters in 2007. De Oostburger rijdt al een poos niet meer vanwege rugklachten, maar samen met Jean-Luc Ostyn uit Kortrijk en Niek Bravenboer uit Oud-Beijerland (vorig jaar win naar van het landelijke klassement bij de masters) staat er nog altijd een topformatie aan de start. Voor heen reed ook Flip Salomé uit Breskens mee, maar die heeft zich volledig - en met succes - op het schaatsen gestort. Van Espen voelt zich lekker in het team. „We kwamen elkaar regel matig tegen bij wedstrijden. Het klikte al snel. Voor je het weet, vorm je een ploeg. En met succes. Ik heb er bijvoorbeeld mijn zege dit jaar in Domburg aan te dan ken, doordat Nick en Jean-Luc goed afstopwerk deden. Anders om gebeurt dat natuurlijk ook. We hebben het goed samen. Wat mij betreft is het einde van onze ploeg en mijn eigen loopbaan nog lang niet in zicht." KUSTMARATHON Het aftellen naar de Kustmarathon is begonnen. Meer hierover op www.pzc.nl/weblogkustmarathon WEBLOCS Bekijk de weblogs over wielrennen, voetbalcijfers en de kelder van het Zeeuwse amateurvoetbal op www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31