28| André van Espen is nog Weinig belangstelling voor PSV-Sampdoria 'Sydney profiteerde niet van succes Spelen' Weer 'Twitterboete' in Engels cricket Federer zegt af voor Daviscup Milde straf voor springruiter Stenfert Maritimo ontslaat Van der Caag Martens verslaat Ricco in GP Wallonië Valentino Rossi wacht schouderoperatie SKEELEREN André van Espen is een groot liefhebber van schaatsen en skeeleren. Hij maakt tot nu toe een sterk seizoen door als skeeleraar. ÜIT HE1BMËÈÊÈÈÈÊÊEÊÈÊÈÊË donderdag 16 september 2010 LONDEN Voor de tweede keer deze maand is een Engelse cricketinternational bestraft voor een openhartige tekst op Twitter. Dimitri Mascarenhas is komend seizoen twee weken ge schorst en krijgt een boete van ruim 500 euro. Zijn club Hampshi re liet hem ruim 1000 euro aftik ken. Mascarenhas had in zijn 'tweet' uitgehaald naar de Engelse keuzeheer Geoff Miller. Eerder ging batsman Pietersen over de schreef op Twitter nadat hij was ge passeerd voor een interland. BERN Tennisser Roger Federer heeft afge zegd voor de Daviscup-ontmoeting met Kazachstan van komend week einde. De Zwitserse nummer drie van de wereld is te moe om in ac tie te komen. „Ik voel de vermoeidheid van een aantal intensieve weken nog te erg. Ik heb meer tijd nodig om te her stellen, zodat ik het jaar goed kan afsluiten", meldt de 29-jarige ten nisser. Zwitserland moet in het Ka zachstan winnen om degradatie uit de wereldgroep te voorkomen. SITTARD De internationale hippische federa tie (FEI) heeft springruiter Jurgen Stenfert uit Doesburg vier maan den geschorst. Het FEI-tribunaal vindt dat 'Stenfert niet significant nalatig is geweest.' Tijdens Indoor Brabant 2009 werd bij Stenferts paard de verboden stof Reserpine gevonden. Achteraf bleek dat een werknemer van Stenfert het paard het middel had toegediend. Hij voelde zich onheus bejegend door Stenfert. De dader is door de econo mische rechter veroordeeld tot een boete van 1.000 euro. FUNCHAL Maritimo heeft trainer Mitchell van der Gaag ontslagen. De 38-jari- ge Nederlander, die in het verleden zelf voetbalde voor de club uit Funchal, heeft met zijn ploeg in de Portugese competitie pas één punt gepakt in vier wedstrijden en is uit geschakeld in Europa. Vorig seizoen leidde de oud-speler van onder meer PSV en FC Utrecht de trots van Madeira als interim- coach nog naar de vijfde plaats in de eindrangschikking en de voor ronde van de Europa League. NAMEN Paul Martens heeft de Rabobank aan de zege geholpen in de Grote Prijs van Wallonië. De Duitse wiel renner versloeg op de citadel van Namen na 202 kilometer de Itali aan Riccardo Ricco in een spannen de sprint. Het verschil was mi niem. De derde plaats was voor de Australische wereldkampioen Ca- del Evans. Door de zege van Mar tens blijft de GP Wallonië in bezit van de Rabo-ploeg. Vorig jaar zege vierde Martens' teamgenoot Nick Nuyens. MILAAN De Italiaanse motorcoureur Valenti no Rossi ondergaat na dit seizoen een operatie aan de schouder. De veelvoudig wereldkampioen liep bij een ongeluk in april een rug- en schouderblessure op en brak in juni, kort voor de Grote Prijs van Italië zijn been. Zes weken later maakte hij alweer zijn rentree, maar kansen op pro longatie van zijn wereldtitel waren toen al vervlogen. Rossi verruilt aan het eind van het seizoen zijn Yamaha voor een Du- cati. EINDHOVEN - PSV hoeft vanavond tijdens de eerste groepswedstrijd in de Europa League tegen Samp- doria niet te rekenen op een afgela den vol Philips Stadion. De Eind- hovenaren verwachten slechts 15.000 toeschouwers, onder wie 1300 uit Italië. „Als we in de Cham pions League spelen, is het stadion stijf uitverkocht. Dan is dit wel even wat anders", aldus aanvoer der Ibrahim Afellay. Qua naam is Sampdoria de meest aansprekende tegenstander van PSV in de groepsfase. De ploeg' van trainer Fred Rutten speelt ook nog tegen het Hongaarse Debre cen (11 november) en Metalist Charkov uit Oekraïne (16 decem ber). „Het wordt een wedstrijd tussen twee gelijkwaardige teams die op details zal worden beslist", zei Rut ten gisteren na de training in het Philips Stadion. Hij zag Sampdoria zondag in de Serie A met 3-3 gelijk spelen tegen Juventus. „Een hele goede ploeg, dat laten de resulta ten van Sampdoria ook wel zien. Ik verwacht niet dat het een open wedstrijd zal worden. We zullen de ruimtes klein moeten houden. Met het type aanvallers dat zij heb ben, levert het meteen gevaar op als je dat niet doet." Frank Demouge maakt van avond in Napels waarschijnlijk zijn debuut voor FC Utrecht. De aanvaller is in de eerste wedstrijd van de Europa League tegen Napo- li de vervanger van Jacob Mulenga. De Zambiaan is net als de Gha- nees Nana Asare geblesseerd. Naast Demouge start ook Dries Mertens in de basiself bij de Dom- stedelingen. De Belg was zondag tegen FC Groningen nog ge schorst. Trainer Gertjan Verbeek van AZ kan vanavond tegen de Moldavi- sche club FC Sheriff weer een be roep doen op Hector Moreno en Simon Poulsen. Beide verdedigers zijn fit genoeg om te spelen in de thuiswedstrijd in groep E van de Europa League. Moreno kwam dit weekeinde thuis tegen Roda JC (1-2) niet in ac tie omdat hij laat terugkeerde van een interland met Mexico. De Deen Poulsen is hersteld van een hamstringblessure. door René van Stee AXEL - Met zeges in Domburg en Utrecht en een tweede plaats bij de masters op het NK marathon in Rijssen maakt skeeleraar André van Espen een prima seizoen door. Het had nog iets beter ge weest kunnen zijn als de 41-jarige Axelaar begin mei in de wedstrijd van de landelijke KPN Inline Com petitie in Steenwijk niet zo zwaar ten val was gekomen. „Je gaat wel eens vaker onderuit, maar toen was het echt patat. Ik was zelfs eventjes van de wereld. Ik bloedde als een rund. M'n ge zicht, m'n schouders en vooral m'n knieën, ik lag van onder tot boven open." Van Espen had zijn rentree eind mei in Yerseke willen maken. Totdat het onheil weder om toesloeg op weg naar huis van zijn werk. „Op de Axelsestraat in Terneuzen moest ik op de fiets uit wijken voor een auto. Ik kon nog net de stoep op. Helaas raakte ik daarbij een meisje dat precies het zelfde deed. Ze had verder niks, maar ikzelf helaas wel. Ik viel en weer lag m'n knie open." Van Es pen sluit niet uit dat zijn blessures hem de Nederlandse titel (verre den op 5 juni) hebben gekost. „Ik heb, denk ik, te lang stilgelegen. Toch reed ik ijzersterk op het NK. Vijfenveertig van de vijftig kilome ter op kop, dat werk. In de eindsprint ging René van der Meu- len me voorbij. Die had zich ver der de hele wedstrijd niet laten zien." Van Espen was altijd een liefheb ber van schaatsen en skeeleren. Toch is hij er op latere leeftijd se rieus mee begonnen. Voordien was de Zeeuws-Vlaming een ver dienstelijk motorcrosser. Drie volle vitrinekasten met bekers in de hal van zijn woning zijn daarvan de stille getuigen. „Er zit hier en daar WIELRENNEN Glastonbury. Ronde van Groot-Brittannië. Vijfde etappe, Tavisstock - Glastonbury: 1. Frapporti (Ita) 176 km in 4.16.10, 2. Wiggins (GBr) 0.13, 3. Haedo (Arg) 0.32, 4. Camano (Spa), 5. Golas (Pol), 6. Ghyllebert (Bel) 0.50, 8. Van Zandbeek 6.36, 9. Ligthart 9.18, 11. De Kort, 57. Poels. Algemeen klassement. 1. Al- basini (Zwi) 19.53.09, 2. Porte (Aus) 1.28, 3. Bozic (Slv) 1.32, 4. Henderson (NZe) 1.36, 5. Johnny Hoogerland (Ned) 1.42, 6. Sinkewitz (Dui) 2.08, 9. De Kort 2.43, 30. Poels 18.30, 35. Van Zandbeek 22.43, 43. Ligthart 38.37, 69. Timmer 45.39. Ronde van Spanje. Zeventiende etappe, Penafiel - Penafiel, tijdrit: 1. Peter Velits (Slw) 46 km in 52.43, 2. Mentsjov (Rus) 0.12, 3. Cancellara (Zwi) 0.37, 4. Larsson (Zwe) 0.50, 5. Luis Leon Sanchez (Spa) 1.03, 6. Hoste (Bel) 1.07, 7. Zabriskie (VSt) 1.10, 8. Barredo (Spa) 1.14, 9. Gilbert (Bel) 1.24, 10. Millar (GBr) 1.27, 13. Sastre (Spa) 1.47, 15. Nibali (Ita) 1.54,19. Mosquera (Spa) 2.13, 40. Lange- veld 3.36, 51. Frank Schleck (Lux) 3.55, 105. Joaquim Rodriguez (Spa) 6.12, 151. Kreder 8.18, 157. Terpstra 8.51Opgave: Bos (Ned) Algemeen klassement: 1. Nibali 71.19.49, 2. Mosquera 0.39, 3. Peter Velits 2.00, 4. Frank Schleck 3.44, 5. J. Rodriguez 3.45, 6. Tondo (Spa), 7. Danielson (VSt) 3.55, 8. Roche (Ier) 4.03, 9. Sastre 5.43, 10. Garcia (Spa) 7.19, 41. Mentsjov 1.03.07, 94. Terpstra 2.16.33, 116. Langeveld 2.51.17, 153. Kreder 3.27.46. Namen. Grote Prijs van Wallonië. 1. Martens (Dui) 202 km in 4.56.12, 2. Ricco (Ita), 3. Evans (Aus), 4 Simon (Fra) 0.05, 5. Visconti (Ita), 6. Leukemans (Bel) 0.08. ook nog wel een skeelerbeker tus sen." In Zeeland was Van Espen op de crossmotor een klasse apart. Hij won Zeeuwse titels bij de jeugd in 1983, in 1992 (als junior) bij de senioren in de superklasse en in 1993 in de klasse 250/500CC. Ook landelijk verdiende hij zijn sporen. In 1992 werd de Axelaar Nederlands kampioen bij de junio ren 250/500 cc en eindigde hij in 1999 als zesde in de eindstand van SYDNEY - Sydney heeft niet geprofi teerd van het succes van de Olym pische Spelen van 2000. Volgens John Coates, baas van het Australi sche Olympisch Comité, is de stad tekortgeschoten zich te profileren als toeristen- en congresstad. „Er is niets gedaan de stad te pro moten of evenementen en congres sen binnen te halen. De facilitei ten zijn bovendien inmiddels ver ouderd", is de constatering van Coates, tien jaar na de Spelen. De Spelen van Sydney worden vaak beschreven als de beste ooit dank zij de geoliede organisatie en de uitbundige ambiance. Een onderzoek uit 2007 toonde al aan dat het de stad en de omrin gende staat New South Wales zo'n anderhalf miljard euro had gekost de Spelen te herbergen. De infra structuur is sinds de Spelen niet meer verbeterd, terwijl vele facili teiten inmiddels verouderd zijn. Het toerisme haalt ook niet meer het niveau van de jaren negentig. Coates: „Om eerlijk te zijn moeten we ons ook realiseren dat 9/11 is ge beurd en er sprake is van een fi nanciële crises. Desondanks moet er een les geleerd worden. Je kunt geen Spelen organiseren en den ken dat de toeristen daarna van zelf komen aanwaaien." Sebastian Coe, voorzitter van Lon don 2012, kon zich vinden in de analyse van Coates. „Je moet in je plannen ook rekening houden met de erfenis van de Spelen", er kende hij. Bij de viering in Sydney waren onder anderen de lokale sporthelden Ian Thorpe, Cathy Freeman-en de.Jamaïcaanse sprin ter Usain Bolt aanwezig. Daarnaast waren duizenden fans, officials en voormalig vrijwilligers samengeko men. André van Espen haalt veel voldoening uit schaatsen en skeeleren,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30