oor Ajax beperkt Nibali herovert leiding Vuelta dankzij dramatisch slechte tijdrit Rodriguez JL Tennisser Rafael Nadal kreeg in het stadion van Real Madrid een heldenontvangst. De voetbalfans gaven de winnaar van het US Open een staande ovatie toen hij het veld betrad. Wielertalent Casarotto overleden Vos mijdt tijdrit bij WK wielrennen Feyenoord drie duels zonder Martins Indi Blessure Van der Vaart valt mee ere is euro. dat ik niet alleen goed verdedig, maar dat ik voetballend ook iets extra's breng. Dat ze zien dat ik foto Paul White/AP wel een Ajax-voetballer ben." De realiteit zag er echter anders uit dan de 21-jarige linksback van Oranje zich had voorgesteld. Ver zwakt door de afwezigheid van de geschorste Jan Vertonghen (ver vangen door Ooijer) en Luis Sua- rez (Miralem Sulejmani) kon Ajax geen vuist maken in het met onge veer 70.000 toeschouwers gevulde stadion. Sterker, het spel van Real had af en toe iets weg van prijs schieten. Het was aan geluk, slecht afronden en uitstekend keeperswerk van Maarten Stekelenburg te danken dat Ajax werd behoed voor een oorwassing. Bij een 2-0 achter stand schoot Emanuelson op de lat, dat was zo ongeveer de enige keer dat Amsterdammers gevaar lijk waren. Amper vijftien maanden geleden speelde international Anita voor het eerst als linksback. Tegen rechtsbuiten Angel Di Maria had Anita echter weinig tot niets in te brengen. Hij had bovendien de pech dat hij het eerste Madrileens doelpunt zelf maakte. Nadat drie teamgenoten onder een corner waren doorgegaan kop te de door sterspits Gonzalo Hi- guain gehinderde Anita de bal te gen zijn eigen voet, waarna Steke lenburg kansloos was. Bij de twee de treffer van Higuain hief Anita buitenspel op. Mourinho's Porto haalde destijds in de dubbele ontmoeting met Ma drid één punt, waarna de club wel de Champions League won. Dat zit er voor Ajax dit seizoen niet in. Ajax-doelman Maarten Stekelen- burgwas duidelijk in zijn commen taar: „Ik ben blij dat het 2-0 is ge bleven. Vooraf hoop je nog op een stunt. Maar die zat er niet in, Real Madrid was levensgevaarlijk. Pas na 2-0 maakten ze een paar fout jes. Helaas konden we daar niet van profiteren. Het ging niet zoals het moest. Een vervelende en lasti ge avond." LEAGUE Groep E: CFR 1907 Cluj - Basel 2-1 (2-1). 9. Rada 1-0, 12. Traore 2-0, 45. Stocker 2-1 Scheidsrechter: Kelly (Ier). Toeschouwers: 25.000. Gele kaart: Panin, Rada (CFR 1907 Cluj), Streller (Basel). Bayern Munchen - AS Roma 2-0 (0-0). 79. Müller 1-0, 83. Klose 2-0. Scheidsrechter: Lannoy (Fra). Toeschouwers: 64.000. Gele kaart: Gomez (Bayern Munchen). Bayern M. 110032-0 CFR 1907 Cluj 1 1 0 0 3 2- 1 Basel 10 0 1 0 1- 2 AS Roma 1 0 0 1 0 0- 2 Groep F: MSK Zilina - Chelsea 1-4 (0-3). 13. Essien 0-1, 24. Anelka 0-2, 28. Anelka 0-3, 48. Stur- ridge 0-4, 55. Oravec 1 -4. Scheidsrechter: Kuipers (Ned). Toeschouwers: 11.000. Olympique Marseille - Spartak Moskou 0-1 (0-0). 81. Azpilicueta 0-1 (eigen doel). Scheidsrechter: Meyer (Dui). Toeschouwers: 55.000. Gele kaart: Brandao (Olympique Mar seille), Meschini (Spartak Moskou). Chelsea 1 1 0 0 3 4-1 Spartak Moskou 1 1 0 0 3 1 - 0 Ol. Marseille 1 0 0 1 0 0- 1 MSK Zilina 10 0 1 0 1- 4 Groep G: AC Milan - Auxerre 2-0 (0-0). 66. Ibrahimovic 1-0, 69. Ibrahimovic 2-0. Scheidsrechter: Balaj (Roe). Toeschouwers: 58.000. Gele kaart: Seedorf, Zambrotta (AC Milan), Grichting (Auxerre). Real Madrid - Ajax 2-0 (1-0). 31. Anita 1-0, 73. Higuain 2-0. Scheidsrechter: Skomina (Slv). Toeschouwers: 69.000. Gele kaart: Alonso (Real Madrid), De Zeeuw (Ajax). 110 0 3 2-0 110 0 3 2-0 10 0 10 0-2 1 0 0 1 0 0-2 AC Milan RearMadrid Auxerre Ajax Groep H: Shaktar Donetsk - Partizan Belgr. 1-0 (0-0). 71Srna 1-0. Scheidsrechter: Carballo (Spa). Toeschouwers: 50.000. Gele kaart: Srna (Shaktar Donetsk), Boya, Petrovic (Partizan Belgr.). Arsenal - Braga 6-0 (3-0). 9. Fabregas 1-0 (strafschop), 30. Arshavin 2-0, 34. Chamakh 3-0, 53. Fabregas 4-0, 69. Vela 5-0, 84. Vela 6-0. Scheidsrechter: Hamer (Lux). Toeschouwers: 59.000. Gele kaart: Sagna (Arsenal), Felipe, Ro driguez (Braga). Arsenal 1 1 0 0 3 6- 0 Shaktar Donetsk 1100 3 1- 0 Partizan Belgr. 1 0 0 1 0 0 - 1 Braga 1 0 0 1 0 0 - 6 UDINE De Italiaanse wielerbelofte Tho mas Casarotto is overleden in een ziekenhuis in het Italiaanse Udine. Casarotto lag daar in coma nadat hij vrijdag in de derde etappe van de Ronde van Friuli in botsing was gekomen met een auto. In samenspraak met de artsen be slisten zijn ouders de machines die hem in leven hielden, stop te zet ten. NIEUWEGEIN Marianne Vos heeft bij nader in zien besloten de individuele tijdrit bij de wereldkampioenschappen wielrennen in Australië te laten schieten. Vos was aanvankelijk aangewezen voor zowel de tijdrit als de weg wedstrijd, maar in overleg met bondscoach lohan Lammerts is be sloten dat de renster zich volledig richt op het laatste onderdeel. ROTTERDAM Feyenoorder Bruno Martins Indi is voor drie duels geschorst. De Rot terdamse club is akkoord gegaan met het schikkingsvoorstel van de KNVB, naar aanleiding van de rode kaart van de verdediger in het duel met NAC Breda van afgelopen zon dag. Martins Indi werd in de slotfa se van het duel uit het veld ge stuurd, nadat hij de doorgebroken Matthew Amoah neerhaalde. LONDEN De kuitblessure die Rafael van der Vaart dinsdag opliep in het Cham pions Leagueduel met Werder Bre men lijkt mee te vallen. Manager Harry Redknapp van Tottenham Hotspur verwacht dat zijn spelma ker zaterdag tegen Wolverhampton Wanderers gewoon weer inzetbaar is. Van der Vaart viel in Bremen in de tweede helft trekkebenend uit. door Patrick Delait SITTARD - Net op het moment dat de sprinters in de Vuelta eindelijk weer een keer aan hun trekken kunnen komen, heeft Theo Bos de handdoek in de ring moeten gooien. De 27-jarige sprinter sneu velde gisteren tijdens de 47 kilome ter lange tijdrit in Penafiel op een bizarre manier. De vroeg gestarte Bos verkeek zich op een bult in het wegdek. De voormalige baanrenner smakte daardoor zo hard tegen het asfalt dat hij niet meer verder kon. Met schaafwonden en een pijnlijke knie werd Bos afgevoerd naar het ziekenhuis van Valladolid. Op een scan werden geen breuken gecon stateerd. Bos speelde in de Vuelta een bijrol in de massasprints. Met twee keer een negende plek deed hij nooit mee voor de etappezege. Terwijl veel sprinters het al voor gezien hielden, overleefde Bos een aantal zware bergetappes. „Dit is voor mij een goede leerschool. Ik zie hier waar ik naartoe moet", toonde Bos zich dinsdag, tijdens de tweede rustdag, nog tevreden met zijn optreden in zijn eerste grote ronde. Veel scheelde het niet of de tijdrit op het biljartvlakke parkoers was een prooi geworden voor Bos' toe komstige werkgever Rabobank. Kopman Denis Mentsjov stond lang aan de leiding met de snelste tijd. De Rus moest uiteindelijk al leen buigen voor de verrassende Peter Velits. De Slowaak van HTC Columbia, bezig aan een sterke Vuelta, klopte Mentjsov met twaalf seconden. Fabian Cancellara, zo goed als on verslaanbaar in een race tegen de klok, werd derde op 37 seconden van Velits. De Zwitser kon als ex cuus inroepen dat hij in bedui dend zwaardere omstandigheden moest rijden. Het gevecht om de etappezege was ondergeschikt aan de strijd om de rode leiderstrui. Van het verwachte gevecht tussen klasse mentsleider Joaquin Rodriguez en zijn naaste achtervolger Vincenzo Nibali kwam bitter weinig terecht. De kleine Rodriguez is een klim mer, geen tijdrijden Met een 106de plek op 06.12 minuten van Velits zette de Katoesja-renner zichzelf gisteren buitenspel in de strijd om de eindzege. Ondanks een lekke band was het voor Nibali een koud kunstje om de rode leider strui te heroveren. De oude Ezequiel Mosquera wierp zich op als uitdager van Nibali. De Spanjaard hoeft maar 39 seconden goed te maken op Nibali. Vincenzo Nibali heroverde de leiding in de Vuelta. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29