221 zeeland Onderzoek bestuurskracht OPEN HUIZEN ROUTE Bibliotheek en Scoop verwachten dat ook andere instanties aanhaken Geen omkijken naar uw tuin? speciale bijlage woensdag 6 oktober brieven Projectontwikkeling Macht onelinehovenier.nl Zorgnota's? Jikkie van der Giessen Eerste Zeeuwse taartenwedstrijd donderdag 16 september 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezers redacteur@>pzc.nl De cyclus van gemeenten, die grond verkopen aan projectontwik kelaars, die vervolgens grootschali ge nieuwbouwprojecten realiseren en potentiële kopers, die zich met tophypotheken eigendom hebben verschaft, is doorbroken. Terneu- zen kampt mede door een krimp van de bevolking met een teveel aan huizen, appartementen en winkels. Daarom is De Kop Noordstraat Ter- neuzen (krant van 14-09) een on verantwoord project. Het histo risch karakter van het centrum is al genoeg geweld aangedaan met de verlichtingspalen op de markt, de Stenen Beer, het gerechtsge bouw en Waterfront. Maak van Terneuzen een aantrek kelijke stad aan de Schelde. Bevor der de vestiging van horecabedrij ven aan de boulevard, stimuleer de pleziervaart door goede havenvoor zieningen en lage verblijfstarieven. Financier in de zomer een veer dienst naar Hoedekenskerke en rondvaarten in de haven. De havenfeesten en het weekend van de Shantykoren en de kunst zijn populair, dus zorg voor meer bruisende activiteiten aan de water kant. Promoot Terneuzen als havenstad en niet als een bijzondere winkelge meente. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen In het lezenswaardig artikel 'Machtsstrijd in de polder' (zie krant 11 september) worden macht en principes in de politiek met el kaar gewogen. Graag merk ik het volgende op. Sinds wanneer is er wat mis met het nastreven van macht door een politieke partij of een politicus? Een politieke partij is geen gezellig heidsvereniging, maar is er op aar de om zoveel mogelijk invloed uit te kunnen oefenen waar en wan neer dat maar mogelijk is. Zeker in formatietijd! Elke gezonde en zichzelf respecte rende partij is er toch op uit om zich maximaal te kunnen laten gel den. Een partij die zich minimaal wil la ten gelden, kan zich maar beter omvormen tot een instituut 'hand having en bestudering van idea len'. Een serieuze politieke partij zet zich in om haar kleur in welk mengsel dan ook zoveel mogelijk terug te laten komen. Let maar op: Verhagen van het CDA kan dat op meesterlijke wijze. Chapeau! Gerard de Rijke P. A. de Genestetlaan 20, Vlissingen Er wordt veel geklaagd over zorgno ta's en moeilijke Diagnose Behan- delcombinaties DBC's). Elk be drijf of supermarkt berekent de kostprijs. In de zorg is een kostprijssysteem nieuw en heet dit het DBC-sys- teem. Een ziekenhuis is niets anders dan een medische supermarkt met di verse afdelingen en ongeveer 20.000 producten. Een gemiddelde AH supermarkt heeft ook 20.000 of meer producten. Een pak Cruesli in 10 smaken, is van de fabriek tot in het winkelwa gentje, complexer als 'het product' blindedarm operatie. De zorg moet eens bij de AH of Unilever in de leer gaan. Heel veel producten, tevreden klanten en zelfs gezonde winstmarges. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Uit dit interview blijkt dat ook Jik kie van der Giessen (D66) niet be grijpt waarom de PW zo groot is en nog steeds groeit. Het wijzen naar de PW met een elitaire uitstraling is nu net het laat ste wat helpt. De gevestigde par tijen moeten zelf die zaken oppak ken waarmee de PW verbaal mooie sier maakt. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw makelaar of met het Segmentteam van BN DeStem T: 076 - 5 31 22 77, E: segmentteam@bndestem-pzc.nl GOES - Een taart kun je tot kunst verheffen door hem artistiek te ver sieren. Wie dat het beste kan, maakt kans om de Versierder van 2010 te worden. De eerste Zeeuwse taartenwedstrijd staat open voor ie dereen. De opbrengst gaat naar twee goede doelen in de provincie: de Voedselbank Walcheren en de Leonardostichting Zeeland. Gisteren gaven Zeeland Taart en Kookmagazijn Passieux in Goes de aftrap voor de wedstrijd. Boven de winkel aan de Oostwal decoreerde een groepje kinderen boltaartjes (fo to). Een handige basis, maar ook an dere vormen zijn mogelijk. Het thema van de versierwedstrijd is Zeeland. Nellie Weststrate van or ganisator Zeeland Taart zegt dat al les geoorloofd is, zolang het maar Zeeuws is. „Dus klederdracht tot en met de Zeelandbrug." ledereen mag meedoen: volwassenen, kinderen in dividueel, groepen zoals schoolklas sen. Alle Zeeuwse scholen zijn aan geschreven om mee te doen. De taarten kunnen 3 november wor den gekeurd in Kookmagazijn Pas sieux. Bij grote aanloop wordt bui ten een partytent opgebouwd. De jury met onder anderen Helge Prin sen van Omroep Zeeland beoor- door Ben Jansen MIDDELBURG - Deskundigen van buitenaf gaan de komende maan den de bestuurskracht van de pro vincie onderzoeken. De vraag is of de drie onderdelen van het provin ciale apparaat - Provinciale Staten, Gedeputeerde Staten en ambtena ren - effectief en efficiënt werken en of dat op een democratische manier gebeurt. Het onderzoek wordt uitgevoerd op basis van een aantal dossiers die nu spelen, maar het is niet de bedoeling dat achteraf wordt afge rekend. Het gaat erom te leren hoe de zaken in de toekomst beter kun nen worden aangepakt. Bedoeling en opzet van het be- stuurskrachtonderzoek kwamen gisteren aan de orde in de Staten commissie bestuurlijke en finan ciële zaken. Die was te spreken over het feit dat het onderzoek wordt uitgevoerd - veel provincies, gemeenten en waterschappen la ten dat doen - maar sommige Sta tenleden vonden dat het GS de voorbereidingen wel heel erg naar zich hadden toegetrokken. Zo plaatsten Teun van Oostenbrug- ge (SGP) en Leen Harpe (GL) vraagtekens bij de onderwerpen op grond waarvan de bestuurs kracht van de provincie zal wor den getoetst. Het voorstel is daar voor onder meer het tot uitvoe ring brengen van de Kaderrichtlijn door Emile Caion MIDDELBURG - De samenwerking van de Zeeuwse Bibliotheek (123 fte) en Scoop (65 fte) kan het be gin vormen van een alliantie tus sen nog meer Zeeuwse kennis instellingen. De directeuren Ton Brandenbarg en Dick van den Bout zien mogelijkheden voor in tensieve samenwerking met nog meer instanties als Zeeuwse Mi lieufederatie, RPCZ, Zeeuwse Ho geschool, Roosevelt Academy en de Zeeuwse media. Door de parkeerkelder van de bi bliotheek bij het gebouw te trek ken ontstaat er volgens Branden barg ruimte voor nog meer instel lingen aan de Kousteensedijk. „Maar samenwerking kan ook op afstand." Voorlopig concentreren de twee di recteuren zich echter op samen werking tussen bibliotheek en Scoop. In de plannen die gisteren naar buiten kwamen, worden de medewerkers van Scoop volgend jaar gehuisvest op de tweede ver dieping van het pand aan de Kou steensedijk. Daar komt dan een kennis- en informatiecentrum waar publiek, overheid en bedrijfs leven met vragen terecht kunnen en informatie kunnen krijgen. Om die verdieping geschikt te maken is het volgens de directeuren wel nodig de documenten die daar in archiefkasten zijn te vinden te digi taliseren. Daarvoor wordt aan de provincie een bedrag 'van enkele tonnen' gevraagd. Brandenbarg verzekerde dat de sa menwerking niet ten koste gaat van de functies van de bibliotheek noch de titels die het publiek nu kan lenen en inzien. De directeu ren stelden dat door samenwer king beide instellingen op een ho ger niveau worden gebracht. Het is nog niet bekend wat er met het gebouw van Scoop Achter de Houttuinen in Middelburg gaat ge beuren. Scoop huurt het.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24