'Brusplusjes' hebben veel baat Tijd en geld problemen bij duikwrak 20 I UW BAAS! BRUSPLUSJES Indigo Preventie, de jeugdafdeling van Emergis, begint een begeleidingsgroep voor kinderen die een broer of zus hebben met psychische- of verslavingsproblemen. Time 2 Sing in Opstandingskerk Herfstwandeling met de boswachter Tentoonstelling over sacrament Wijding donderdag 16 september 2010 rbtadzeeland.nl GRIJPSKERKE In de opstandingskerk in Grijpsker- ke wordt zondag een speciale dienst gehouden onder de titel Ti me 2 Sing. Tijdens deze avond dienst wordt veel gezongen, vooral moderne, geestelijke liederen in het Nederlands en Engels. Het zin gen wordt afgewisseld met korte, meditaties Na de dienst is er gele genheid om nog even na te praten Aanvang: 19.00 uur. OOSTKAPELLE Wie op pad wil met de boswachter kan dinsdag terecht bij Terra Maris in Oostkapelle. In samenwerking met Staatsbosbeheer wordt een herfstwandeling gehouden. De wandeling start om 14.00 uur vanaf Terra Maris aan Duinvliet- weg 6 te Oostkapelle en eindigt om ongeveer 15.30 uur. Deelname kost twee euro voor vol wassenen en één euro voor kinde ren. OVEZANDE In de roomskatholieke kerk in Ove- zande is zaterdag en zondag een tentoonstelling te zien over het sa crament van de Wijding; de kerke lijke wijding tot diaken, priester of bisschop. De wijding is één van de zeven katholieke sacramenten. Er zijn onder meer kazuifels, priester kleding, bidprentjes, de bisschops staf, de mijter, de pectorale en pi- leolus te zien. De tentoonstelling is tussen 13.00 en 17.00 uur te zien. UIT-ACENDA Een compleet overzicht van mu seum- theater en bioscoopaanbod staat op: www.pzc.nl/uit STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.ril Zet uw foto in het album www.pzc.nl Van een broertje of zusje dat ziek is kun je zelf ook flink wat problemen ondervinden foto Willem Mieras door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - „De laatste loodjes wegen het zwaarst," concludeert Bastian Mathijssen met een kwink slag naar de duiksport. Hij heeft nog onvoldoende geld om het afzinken van een duik wrak in de Grevelingen te bekosti gen. Ook de tijd begint te dringen. De stichting Zeeuwse Duikwrakken wil een zestig meter lang en acht meter breed betonnen scheepscas- .co bergen bij de Schelphoek in de Oosterschelde. Het wrak wordt naar de haven Kloosternol in de Grevelingen gesleept en daar vlak bij duikcentrum De Kabbelaar af gezonken. Het wrak, dat wordt voorzien van onderwaterwebcam's, moet een at tractie voor duikers worden. Rijkswaterstaat wil vanwege het weer het weer dat het wrak voor 1 oktober wordt geborgen. Het is de vraag of dat gaat lukken. „Ik verwacht de offertes van ber gingsbedrijven binnen nu en twee weken," zegt Bastian Mathijssen, namens duikcentrum De Kabbe laar lid van de stichting Duikwrak ken. Mathijssen: „Dan kunnen we eind september het werk gunnen. Het is allemaal wat verlaat, want we hadden de vergunningen nog niet binnen." Volgens Matthijssen wordt binnen kort begonnen met het storten van zeshonderd kubieke meter ste nen die als fundament voor het wrak dienen. De operatie kost 260.000 euro. Omdat zij het als een versterking van het ecosysteem en als verbete ring van de recreatie beschouwen, betalen de provincies Zuid-Hol land, Zeeland en de gemeente Schouwen-Duiveland aan het pro ject mee. De Kabbelaar zelf moet vijftigdui zend euro bijdragen. Daarvan heeft het duikcentrum nu ruim dertigduizend binnen. Mathijssen: „Ik ga nog op korte ter mijn bij de horeca van Scharendij- ke langs. Maar ik verwacht niet dat dit twintig mille oplevert. Mis schien wil een bank of onderne mer voor het laatste deel garant staan." De Schouwen-Duivelandse ge meenteraad gaf deze week zijn fiat aan een bijdrage van 40.000 euro. Het geld is afkomstig van het Ha venbedrijf Rotterdam en maakt deel uit van de 3,4 miljoen euro die de gemeente kreeg als compen satie voor de Tweede Maasvlakte. Op vragen van de raadsfractie van de SGP antwoordde wethouder Ad Verseput dat het Grevelingen- schap eigenaar wordt van het wrak. Daar is voor gekozen, aldus de Schouwen-Duivelandse wet houder, omdat de meeste betrok ken organisaties in het Grevelin- genschap al zijn vertegenwoor digd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22