III! Sill Uil PZC Een op de vijf kinderen bij co-ouders OM: misbruik Gijsen is verjaard Scoop trekt in bij bibliotheek verder ENERGIE Winst 2010 kan geheel verdampen Word ook abonnee! Wie is de beste taartenversierder van 2010? 22 Ajax houdt schade beperkt in Madrid 26 Vandaag in de UitG Jazz by the Sea helemaal in stijl Vierhonderd porties Zonnecel nekt Delta door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta, zit financieel gezien weer op de goede weg, al blijft de situatie zor gelijk. In het slechtste scenario duikt het energiebedrijf dit jaar in de rode cijfers. Dat komt doordat Delta opnieuw zonnecellenfabriek Solland flink moet afwaarderen. In de eerste helft van dit jaar heeft Delta 45,4 miljoen euro winst ge maakt. De omzet steeg met tien procent tot 1,1 miljard euro. Door bezuinigingen is flink gesneden in de kosten, waardoor het bedrijfs resultaat met 29 procent steeg naar 38,7 miljoen euro. In vrijwel alle bedrijfsonderdelen werd beter gepresteerd dan in de eerste helft van 2009. Desondanks verwacht de directie van Delta dat het bedrijf in het slechtste geval dit jaar verlies kan maken. Het grootste zorgenkind is zonne cellenfabriek Solland Solar in Heer len. Het bedrijf doet het beter, maar 'nog lang niet goed genoeg', aldus directeur Peter Boerma van Delta. Solland profiteerde van de groeiende vraag naar zonnecellen. De omzet is zelfs met 50 procent toegenomen in vergelijking met de eerste helft van 2009. Toch blijft het bedrijf verliesgevend. Boerma: „Het duurt langer dan verwacht voordat het bedrijf uit de rode cijfers komt." Door de recente marktontwikke lingen en de onzekerheid over de prijzen van wafers voor 2011, houdt een interne werkgroep het bedrijf tegen het licht. Delta sluit niet uit dat Solland voor circa 80 miljoen euro moet worden afge boekt. Daardoor kan de winst van Delta geheel verdampen. Delta durft daarom nog geen uit spraak te doen over het te ver wachten jaarresultaat. De eventue le afwaarderingen hebben geen in vloed op de winstuitkering aan de aandeelhouders (gemeenten en provincie). pagina 23: Delta wil stoppen met productie van zonnecellen MIDDELBURG - Het aantal kinderen dat beurtelings bij de ene en de an dere ouder woont, stijgt sterk. In middels gaat het om een op de vijf kinderen. Gisteren, op de dag van de echt scheiding, vroegen onderzoekers aandacht voor scheidingskinderen. Die zijn er meestal de dupe van dat hun ouders ruzieën, in beslag worden genomen door hun eigen verdriet en weinig aandacht heb ben voor hun kinderen. pagina 2: kinderen zijn de dupe DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie zal de beschuldiging van gluren aan het adres van oud-bisschop ]o GijSen van Roermond niet in be handeling nemen. Ook niet als de klager dat zou wil len, zo heeft een woordvoerder van het parketgeneraal laten we ten. Het seksueel misbruik, bij herha ling gluren naar een leerling die zichzelf bevredigde, zou hebben gespeeld tussen 1959 en 1961 en is verjaard. pagina 4: 'mietje' Gijsen zat bij Vde zedenpolitie YERSEKE - Enrico van Bezooijen (7), zoon van chef-kok Roland van Bezooijen van het Badpaviljoen in Domburg, bekijkt een gigantische heilbot bij visgroothandel W A Fish in Yerseke. De vis is ruim 2,5 meter lang en weegt 140 kilo. Hij is gevangen bij Noorwegen. „Nor maal raak je zo'n joekel niet makkelijk kwijt, maar het Badpaviljoen heeft altijd wel interesse", lacht mede-ei genaar Wim Koole van W A Fish. Van Bezooijen be aamt dat. „Al had ik het denk ik niet gedaan als het ko mend weekend niet zo druk zou zijn. Het is toch een ex clusieve vis. Nu is het Jazz by the Sea, dus ik denk dat hij na het weekeinde op is." Van Bezooijen verwacht zo'n vierhonderd porties van de vis te kunnen snijden. foto Roland den Dekker MIDDELBURG - Het Zeeuwse onder zoeksinstituut Scoop en de Zeeuw se Bibliotheek gaan intensief sa menwerken. Het is de bedoeling dat Scoop volgend jaar intrekt in het gebouw van de Zeeuwse Bibli otheek in Middelburg. Zo willen de instellingen bezuinigen. Ze moeten van de provincie de ko mende jaren twee miljoen inleve-' ren. De beide directeuren verzeker den dat de samenwerking niet leidt tot gedwongen ontslagen. Via natuurlijk verloop verdwijnen wel toiwijftien arbeidsplaatsen. A£\ pagina 3: commentaar pagina 22: verwachting dat meer instanties aanhaken Zeeland: 2 en 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Economie/Beurs: 13; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 25; Sport: 26 t/m 29; Geld en Werk: 30; Televisie: 34 en 35; Bijlage: Uit. DEPiTffi»m*aif- gjg( Mensen scheiden te gemakkelijk reageer op www.pzc.nl UW reacties: 435 Ik heb geen klachten over de postbezorging m 66% 35% Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530 DONDERDAG 16 september 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 217 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN Wisselvallig 16°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1