binnenland 15 vallen Verkrachte meisjes zwijgen over 'geheim' Zeelandia neemt familiebedrijf over s Kabinet snijdt fors in budget inburgering CDA: geen 'rechts' kabinet €3.150, 'Van oudsher waren postbodes goedbetaalde werk nemers. Ze werkten onder ede. Beloofden post netjes te bezorgen, brieven op het juiste adres af te leveren' Zendertjes in post :'t Ook na de liberalisering van de postmarkt is TNT Post veruit het grootste postbedrijf van Neder land. Wonen aan de Westerschelde Nu voordeel op een Tour pakket bij een Golf of een Golf Plus naar keuze. woensdag 15 september 2010 Hans Strikwerda, hoogleraar organisatieleer en organisatieverandering tantsbureau, aldus woordvoerster Cynthia Heijne van post- en tele- comwaakhond Opta. Maandag werd bekend dat TNT postbodes per brief op de vingers tikt en waarschuwt vanwege de slechte bezorging in wijken in on der andere Gouda, Leiden en Den Haag. Voor de Opta reden TNT op nieuw kritisch te bevragen. I Dagelijks brengen 40.000 mede werkers 16 miljoen poststukken rond. Hoewel uit onderzoek in opdracht van TNT blijkt dat 90 procent van de klanten in 2009 tevreden was, staat de kwaliteit van de postbezor ging nu ter discussie. i Volgens de wet moet 95 procent van alle brieven en kaarten zes da gen per week binnen 24 uur zijn bezorgd. s Deze eis geldt echter alleen voor TNT. Dit komt doordat TNT vroe ger monopolist op de postmarkt was en een landelijk dekkend net werk heeft voor de bezorging. Het postbedrijf wil van deze ver plichting af, maar de Tweede Ka mer heeft hier vooralsnog geen oren naar. TNT laat de kwaliteit van bezor ging meten door twee onafhankelij ke onderzoeksbureaus. Verspreid over het jaar worden zo'n 50.000 proefbrieven verstuurd door heel Nederland om te zien of deze op tijd en in goede staat aankomen. B Ook worden kleine zendertjes in poststukken gedaan waarmee nauwkeurig kan worden bepaald waar een stuk zich bevindt en of er sprake is van vertraging. Klachten over slechte postbezorging nemen toe nu de vaste postbestel- lers het veld moeten ruimen; de bonden dreigen inmiddels met sta kingen en blokkades bij de postbe zorging. archieffoto Cees Zorn/GPD OR-voorzitter De Vries wil de ant woorden van de postreus niet af wachten en vindt dat de TNT-di- rectie nü meer tijd moet nemen om de lopende reorganisatie, waar bij ïi.ooo medewerkers het veld moeten ruimen, zorgvuldiger aan te pakken. Dat betekent minder chaos en betere postbezorging, re deneert hij. DEN HAAG - Veel verkrachte tiener meisjes blijven verstoken van hulp, omdat ze het misdrijf ver zwijgen. Daardoor kunnen hun psychische klachten verergeren, stelt psycholoog Iva Bicanic van het landelijk Psychotraumacen- trum van het Universitair Medisch Centrum Utrecht. Bicanic deed promotieonderzoek onder zo'n 350 slachtoffers die de afgelopen vijf jaar door het Psychotrauma- centrum zijn behandeld. Gemiddeld zwijgen de slachtoffers - overvallen door schaamte en schuldgevoelens - een jaar lang over de verkrachting en proberen die te vergeten. Ruim de helft van DEN HAAG - Het demissionaire kabi net snijdt flink in het budget voor inburgering. De bezuiniging van enkele honderden miljoenen eu ro's maakt onderdeel uit van de 3,2 miljard euro die gevonden moest worden om de begroting voor vol gend jaar op orde te krijgen. Verder wordt er in totaal 700 mil joen euro gevonden door een be roep te doen op geld dat gereser veerd was voor nieuw beleid. Dat leert volgens ingewijden de Miljoenennota die het kabinet vol gende week op Prinsjesdag presen teert. Andere bezuinigingsposten zijn onder meer een koning op de personeelskosten bij de overheid, hogere accijns op sigaretten en shag en een lagere kinderopvang- toeslag. START VERKOOP 2' FASE zaterdag 18 september 11,00 -16.00 uur voormalig Veerptein m Kruiningefl Vanaf 269.000,- v.o.n. Veerhaven Dijkwoningen Penthouses door Edith Ramakers DEN HAAG - Er komt geen 'rechts' kabinet. Het CDA wil niet langer dat die term wordt gebruikt. 'Cen trumrechts' zal het kabinet in wor ding voortaan heten. Het WD is al 'om', suggereert een spindoctor van de christendemocraten. Een zegsman van Rutte zegt van niets te weten. Het CDA is een centrum partij, schrijft beoogd 'centrum rechts' vicepremier Maxime Verha gen in een brief aan de achterban. Dus is het kabinet 'centrumrechts', aldus Verhagen. De uitlating lijkt bedoeld voor de twijfelaars in het CDA die bang zijn dat de partij zich positioneert op rechts. MIDDELBURG - Zeelandia uit Zierik- zee heeft het Belgische fruitverwer- kingsbedrijf Aldia overgenomen. Dat maakte de Koninklijke Zeelan dia Groep gisteren bekend. De meesters in de banketbakkerij en de meesters in fruit gaan op in Zee- land ia. Zeelandia richt zich al jaren op grondstoffen voor de bakkerij en Aldia wordt gezien als een belang rijke speler in de sector van fruit- vullingen, zoals decoratiegelei, jam en confituren. Deze vullingen kun nen weer worden gebruikt in de banketbakkerij en de patisserie. Zeelandia verwacht dat de overna me een bijdrage levert aan de lei dende marktpositie in de toepas sing van fruit in brood en banket. De koninklijke Zeelandia Groep is eigendom van de familie Doele- man. Het familiebedrijf noemt Al dia een topmerk en een goed ren derend bedrijf _Zeelandia en Aldia passen bij elkaar en vullen elkaar aan. Ook al omdat het beide fami liebedrijven zijn. „Met Aldia verkrijgen we ook unie- de tienermeisjes die worden ver kracht waren op dat moment nog maagd. De meesten zijn verkracht door een bekende, een schoolge- noot of iemand uit het uitgaansle ven. In 30 procent van de gevallen was de dader een wildvreemde. De meisjes stoppen de ervaring vaak weg, doen niet meteen aangif te en laten zich ook niet testen op seksueel overdraagbare ziekten. Na gemiddeld een jaar vertrouwen ze hun ervaring toe aan een vrien din, die er dan vaak voor zorgt dat ook de ouders ervan horen. Na ge middeld anderhalf jaar komen de slachtoffers terecht bij het lande lijk Psychotraumacentrum. ke, hoogwaardige technologie in de fruitvullingen. Daarmee kun nen we ons ook op die markt toe leggen", zegt Roelof Krist, alge meen directeur van Zeelandia. Hij vervolgt: „Na forse investeringen in onze fruitproductie in Tsjechië vinden we met Aldia de perfecte aansluiting op de missie om pro ductleider te worden in fruit voor de banketbakkerij." Aldia werd in 1927 opgericht door Leon Thienpont. Het bedrijf hield zich vooral bezig met het inblik ken van fruit, verkregen uit de ei gen boomgaarden. Daarna heeft het zich ontwikkeld tot een tech nologisch hoogstaande producent van fruitproducten met afnemers over de gehele wereld. Zeelandia nam de eerste stap tot overname. Het bedrijf viel in de smaak bij Aldia. „We voelden met een een vertrouwensband", zegt Jean-lgnace Thienpont, kleinzoon van de oprichter van Aldia. Aldia ligt in de Vlaamse Ardennen „Door onze technologie kan Zee landia groeien en daardoor krijgen we allebei de gelegenheid om op een hoger niveau te presteren." Ga naar www.verrassendvolkswagen.nl voor meer informatie. Das Auto. tot voord»«|

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5