naar duel met Inter sport 27 Sneijder: 'We zijn gewaarschuwd' Rabo-renner Ten Dam breekt pols in Vuelta uglas 'Uiteraard is deze wedstrijd van een ander niveau als de reguliere competitie. Maar het vertrouwen is er' Hamilton verslaat telecomaanbieder s bij Oranje te ha- iet gehad met Jan te gaan. De 22-ja- zou via een ver- Michel Preud'homme door Fardau Wagenaar ENSCHEDE - FC Twente beleeft van daag een historische dag. De club speelt de eerste Champions-Lea- guewedstrijd ooit en nog wel te gen de winnaar van vorig jaar. Gis teren kwam Inter Milaan aan in Enschede en zetten Rafael Beni- tez, Samuel Eto'o en Marco Mate- razzi hun eerste stappen in De Grolsch Veste. Een man in Inter-pak breekt in aan het einde van de persconferen tie van FC Twente. Hij heeft - zeer ongebruikelijk - een vraag van In- ter-trainer Rafael Benitez aan diens collega bij FC Twente, Mi chel Preud'homme. „Benitez felici teert je met het behalen van de Champions League. Hij vraagt of je het lastig vindt om met een nieuw team aan de slag te gaan." Preud'homme kijkt verrast op, een vraag van Benitez zelf De man in het Inter-pak blijkt hoofdredac teur van het clubmagazine van In- ter en heeft een direct lijntje met de Inter-trainer. f „Benitez is na zeven jaar Liverpool opnieuw begonnen in Milaan, hij is benieuwd naar uw bevindin gen", gaat hij verder. Preud'hom me bedankt Benitez voor de mooie woorden: „Doe hem de groetjes van me." Om dan serieus te vervolgen: „De basis was er al en ook de cultuur en de opbouw van de club zijn hetzelfde na het vertrek van de vorige trainer. Veel spelers zijn gebleven, ze hebben Europese ervaring. Ik probeer mijn eigen accenten te leggen om zo hopelijk een volgende stap te kunnen zetten." Preud'homme zit naast Wout Bra- ma in de persruimte van het Twentse stadion. Er zijn veel Italia nen en ook de Belgen hebben - bij gebrek aan eigen clubs op het kam pioenenbal - grote belangstelling voor de eerste Champions-League- wedstrijd van 'hun' Preud'hom me. Het tweetal achter de tafel praat over het belang van 'een goede or ganisatie' en over de eerder opge dane Europese ervaring die hen op het hoogste niveau verder zal helpen. Als Brama en de trainer aan een vragenvuur worden onderworpen, installeren de spelers en staf van Inter zich in hun hotel in De Lut- te. Om een uurtje of elf 's morgens ENSCHEDE - Wat hij trainer Rafael Benitez exact over FC Twente heeft verteld, wilde Wesley Sneijder niet zeggen. „Enschede is ver weg, maar ik weet genoeg van de ploeg. Een ding is zeker: we zijn gewaar schuwd voor Twente. Het zal zeker geen makkie wor den", zei hij gisteravond in De Grolsch Veste aan de vooravond van het Champions League-duel tussen Twente en Inter Milaan. „Twente is vorig seizoen de terechte kampioen van Nederland geworden. Alle respect daarvoor. Ze heb ben nu een aantal nieuwe spelers erbij gekregen, maar de ploeg is al wel snel op elkaar ingespeeld ge raakt. De ploeg creëert heel makkelijk kansen en wint zijn wedstrijden eenvoudig. Ik weet dat de sfeer hier in het stadion geweldig kan zijn, daar zullen we ons tegen moeten wapenen." Sneijder bestrijdt dat Inter moeizaam aan het seizoen is begonnen. „Natuurlijk, het voetbal kan altijd beter, maar dat is overal in de wereld zo. Nee, wij zijn na het winnen van alle prijzen nog lang niet verzadigd. We zijn weer op nul begonnen en ik ben gemoti veerd voor elke wedstrijd die ik speel. Met alle res pect voor Twente, maar ik wil hier gewoon winnen." Sneijder hoopt op korte termijn een nieuw contract te tekenen bij Inter. De huidige verbintenis van de Nederlander loopt in 2013 af dinsdag 14 september 2010 door Patrick Delait zijn ze aangekomen op het vlieg veld van Münster. Daar stond de ei gen spelersbus met de spuwende draak op de zijkant te wachten om hen naar het Twentse land te brengen. Opvallend is dat Wesley Sneijder eerder al in zijn eentje aan kwam rijden, met de auto. Hij ontbrak ook al op de training van zondag in Milaan. De Italianen proberen de reden te achterhalen, maar de sterspeler voelt zich niet geroepen uitleg te geven. „Het is niet Brama versus Sneijder en ook niet Milito tegen Wisger- hof, het is elf tegen elf', zegt Bra ma tegen de volle zaal. „Het is voor ons de eerste keer dat we in de Champions League spelen. Ja, het is nieuw. Maar als je de kam pioen bent, ga je niet met een min derwaardigheidsgevoel het veld op. We hebben goede resultaten behaald in Europa en van grote te genstanders gewonnen. We laten ons niet in de war brengen. Ik moet ook zeggen dat we weinig mee krijgen van alle gedoe rond om de wedstrijd. Alleen op de trai ning hadden we andere kleding aan, zonder sponsors erop." Een eis van de Uefa. SITTARD - Hij wilde na de Vuelta nog een goed WK rijden en daar na zijn seizoen afsluiten met een knalprestatie in de Ronde van Lombardije. De wensen van Lau rens ten Dam zullen echter niet worden vervuld. De Rabo-renner kwam gisteren in de koninginnen- rit van de Vuelta al vroeg ten val en brak daarbij zijn linkerpols. Voor Ten Dam betekent de nieu we tegenslag meteen het einde van zijn seizoen. De onfortuinlijke renner zal wel licht vandaag terugkeren naar Ne derland, waar zijn pols nader on derzocht wordt in het ziekenhuis van Amersfoort. „Voor mij is dit een jaar om zo snel mogelijk te ver geten. Dat het zo moet eindigen is heel zuur. Ik wil nu alleen maar zo snel mogelijk naar huis", reageerde Ten Dam aangeslagen. De bergetappe van Gijjon naar Co- tobello (181 km) was amper dertig kilometer oud toen een handvol renners onderuit ging in een bocht. Ten Dam en ploegmaat Grischa Niermann konden hen niet meer ontwijken. Waar Nier mann zonder kleerscheuren ver der kon, sloeg voor Ten Dam het noodlot toe. „We konden niet meer op tijd remmen. Toen ik op de grond lag, wist ik meteen: dit is foute boel", aldus Ten Dam, die stilaan een tranentrekker kan schrijven over zijn tuimelpartijen. Een adequate verklaring voor de overdosis pech heeft hij niet. „Drie keer ga ik dit seizoen echt heel hard op mijn kokosnoot en drie keer breek ik iets. Het belangrijk ste is dat ik nu goed herstel en daarna rustig opnieuw begin op te bouwen voor 2011." Teruggekeerd in het teamhotel zag Ten Dam op televisie dat de rode leiderstrui in de zestiende etappe van de Vuelta wederom van eigenaar verander de. In zijn bekende flitsende stijl snelde Joaquin Rodriguez in de slotkilometers van de Alto de Coto- bello (eerste categorie) weg van een groepje favorieten dat jacht maakte op ritwinnaar Nikel Nieve (Euskaltel). Op de streep had Ro- Laurens ten Dam liep bij een val in de zestiende etappe van de Ronde van Spanje een breuk in zijn linker pols op. foto EPA driguez 37 seconden voorsprong op Vincenzo Nibali, voldoende om de leiderstrui over te nemen van de Italiaan van Liquigas. Rodriguez (Katoesja) begint mor gen met 33 seconden voorsprong op Nibali aan de 46 kilometer lan ge tijdrit in Penafiel. Frank Schleck, gisteren tweede op 1.06 minuut van ritwinnaar Nieve, klimt in het algemene klassement naar de vierde plek. De Luxembur ger moet 2.16 minuten goedma ken. Vandaag staat in de Vuelta een rustdag op het programma. Robert Gesink heeft zondag (plaatselijke tijd) de Grote Prijs van Montreal gewonnen, onder deel van de ProTour. De wielren ner uit de Rabo-ploeg reageerde in de laatste ronde alert, toen Levi Leipheimer op de laatste klim van 1800 meter, met een gemiddelde stijging van 8 procent, wegsprong. Hij achterhaalde de Amerikaan en ging over hem heen. De Nederlan der kwam als eerste boven met een voorsprong van 15 seconden. Carlos Barredo rijdt volgend jaar voor Rabobank. De 29-jarige Spanjaard tekent voor twee jaar bij de equipe en is volgens de ploeglei ding de laatste aanwinst voor het komende wielerseizoen. «Üjr üsÜP rÜ3 SCHIPHOL - Lewis Hamilton heeft gisteren reur was door Vodafone uitgedaagd voor een ne. Om te winnen moest de Brit een parkoers om op internet een virtuele Formule 1-wagen met zijn McLaren over een startbaan van wedstrijd. Hamilton nam het in drie races op van' 4,7 kilometer afleggen binnen de tijd die te vullen met 28.800 foto's. Hamilton won Schiphol gescheurd. De Britse Formule 1-cou- tegen het mobiele datanetwerk van Vodafo- het netwerk van de telecomgigant nodig had twee van de drie races, foto Evert Elzinga/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81